Давайте ділитися порадами для досягнення успіху))

Автор: Мар'яна Доля / Додано: 04.05.21, 10:55:05

Привіт!

Написати ці роздуми майже рік тому мене надихнули настійні "листи щастя" у коментарі сторінки з закликами: "Підпишіться на мене, прочитайте мою книгу, зробіть репост, напишіть коментар... бо я молодий автор і  хочу все й одразу". Ну нехай, про все й одразу там нічого не було))

Але читалося між рядками.

Останніми днями мені знову надіслали кілька таких звернень, причому на "ти" і в досить категоричній формі. Чесно кажучи, я такого не люблю, і думаю, більшість моїх колег-авторів зі мною солідарні.

Але все ж подібні "прохачі без комплексів" швидко набирають таку кількість вподобань та відстежувачів, про які більш скромним авторам ( твори яких часом набагато цікавіші і якісніші) залишається тільки мріяти...

Сама наступала на ті ж граблі свого часу, чекала читачів, а вони не йшли)) 

Тож як дотриматися "золотої середини" -  і донести до читачів меседж про свою творчість, і не бути нав'язливим до оскомини? Давайте ділитися власними роздумами і порадами.

Я свого часу вивела кілька нескладних правил, якими вирішила ще раз поділитися. Мабуть, хтось їх уже читав, або сам дійшов до того ж висновку, але раптом комусь ці поради стануть в нагоді. 

Відразу ж зазначу, що наведені нижче роздуми не є істиною в останній інстанції, можливо, комусь вони й не підійдуть. Тому дійте згідно власних уподобань та виробляйте власні цікаві методи приваблення читачів, а в кого вже вони є — давайте ділитися, хай будуть такі собі "літературні університети"))

Отже, порада перша, коли ви тільки зареєструвалися на сайті — не полінуйтеся правильно оформити свій профіль. Розкажіть про себе якісь цікаві факти, поставте красиву аватарку або своє вдале фото. Дайте посилання свої сторінки у соцмережах або сайти ( якщо такі маєте). Це буде додатковим способом просування ваших творів у майбутньому.

Люди, переходячи на вашу сторінку, перш за все звертають увагу на "оголошення автора" — я б радила там написати щось типу вашого власного оригінального слогану чи девізу, котрий характеризує вашу творчість.

Порада друга — не нехтуйте красивими обкладинками книг. Адже обкладинка — це як одяг у людини, за яким зустрічають. Зробити самотужки обкладинку зовсім не складно — можна в фотошопі, мені ще подобається сайт Канва, багато красивих картинок можна знайти у безкоштовних фотостоках. Коли пишете анотацію — теж старайтеся, щоб вона була інтригуюча і цікава. Простий переказ змісту книги не гратиме у вашу користь.

Тепер про теги. Багато хто придумує "витіюваті", такі,  що складаються з кількох слів, і радіють, що більше таких немає, і вони одні-єдині з таким тегом. Проте це навпаки погіршує просування книги. Бо найчастіше люди, котрі шукають, що б почитати, натискають на найбільш популярні теги, які знаходяться унизу головної сторінки сайту. Отож краще переглянути їх і вибрати серед уже існуючих ті. що підійдуть вашій книзі - прості, але такі, що їх часто відстежують. Можна продублювати у тегах свій жанр або ж, якщо на сайті немає такого жанру окремо ( наприклад, пригоди), то додайте саме такий тег.

Значить, ви зробили обкладинку, анотацію, теги, і збираєтеся викладати книгу. Постає питання — як часто це робити і який має бути оптимальний розмір глав? Звідси порада четверта — не заливайте книгу на сайт повністю одним заходом, краще це робити по розділу за раз. Якщо розділи невеликі — можна по два. Для мене особисто оптимальна частота викладки оновлень — тричі на тиждень по 7-10 тис. знаків або щодня по 3-5 тисяч знаків. Тут кожен дивиться, як буде зручно саме вам ( хоча зважайте, що часті оновлення добре впливають на рейтинг книги).

Зробіть собі графік оновлень. Це не є обов'язковим, але бажаним, якщо хочете серйозно підходити до справи. Тоді читачі наперед знатимуть, коли буде продовження, і ви матимете більше прочитань, вони будуть стабільними, отож легше буде відкрити комерційний кабінет ( якщо виникне таке бажання).

Про КК — читаю в соцмережах багато роздумів авторів початківців, коли його краще відкривати. Скажу зразу — ви не зможете це зробити просто так, коли вам заманеться, потрібно набрати певну кількість регулярних читачів. У мене на це пішло півроку, комусь, може, треба буде менше часу, комусь — більше. Але не варто тішити себе надією, що відкривши комерційний кабінет, можна почивати на лаврах, загрібаючи лопатою гроші))

Тоді якраз і почнеться справжня робота до сьомого поту. Бо, щоб ваші книги читали і купували, потрібно не тільки якісно і швидко писати, знати уподобання читачів та відстежувати останні тенденції самвидаву. Потрібно ще зробити зі своєї творчості бренд та навчитися її рекламувати.

Для цього є кілька шляхів — можна писати дописи в блогах чи звернення у приват із проханнями "підпишіться, прокоментуйте, поставте зірочку". Це, мабуть, найлегший спосіб "піару", але й найменш ефективний.

Краще привернуть до вас увагу якісь цікаві дописи про те, в чому ви добре розбираєтеся. Або відгуки на прочитані книги, або корисні поради, або… продовжити можете самі. Часто, прочитавши блог, що зацікавив, читач заглядає і до творів автора. І навпаки, ниття та нарікання може від вашої творчості відвернути. Як і сварки та "розбірки".

Для мене найефективнішим способом самореклами наразі є дописи у соцмережах. Найкраще вибрати якусь одну, улюблену, якій приділяти найбільше уваги ( для мене це Фейсбук, але також пишу і в Інстаграм та Телеграм). У Фейсбуці я маю особисту сторінку, де вже п'ять тисяч друзів та трохи менше двох тисяч підписників. Як я їх зацікавлюю? Підбираю цікавий контент на різні теми ( статті з психології, життєві історії, поезії, цитати письменників, гумор). Останнім часом почала публікувати власні переклади дописів інших авторів ( перекладаю з російської на українську, аби популяризувати рідну мову). Також у мене є творча сторінка, де публікую рекламу своїх творів, дописи з блогів, різні матеріали саме на літературну тематику. І недавно здійснила ще один задум — організувала літературну спільноту "Читацький клуб Мар'яни Долі", яка теж присвячена творчості та мистецтву, але тут вже можуть дописувати і виставляти на огляд читачів свою творчість усі бажаючі.

Що ще порадити? Не лінуйтеся брати участь у конкурсах, навіть якщо не здобудете перемогу, то заявите про свою творчість, адже конкурсні твори активно читають і обговорюють. Також за бажанням можете приєднуватися до творчих марафонів, челенджів, тощо чи навіть власноруч їх організовувати. Будь-який спосіб заявити про себе ( крім надокучливого спаму) — працює на вашу користь та збільшує кількість ваших відстежувачів і шанси рано чи пізно побачити себе у топі.

Діліться своїми секретами в коментарях, задавайте питання про те, що цікавить, усім обов'язково відповім))

Ваша М.Д.

19 коментарів

Авторизуйтесь, щоб додавати коментарі

Увійти

Доброго вечора! Дуже корисні поради. Мабуть, треба спробувати освоїти фейсбук. А от з блогами в мене біда. Скільки думаю:"так, сьогодні треба написати блог...". Але в голову не лізе, що писати.

Мар, Дякую за пораду

avatar
Анилаг Аберт
04.05.2021, 12:08:42

Дивують такі речі: переглядів твору, приміром, 25, а зірочок 45) Взаємолайкання і кумівство рулить) Про якість же даних творів ліпше й не говорити.

Анилаг Аберт
05.05.2021, 19:52:47

Мар, Так, талант за гроші не купиш. Як би печально це не звучало)

avatar
Ірина Звонок
05.05.2021, 12:41:28

Дуже корисні поради. Я тільки дивуюся: коли ви все встигаєте?! І писати добре та багато, і вести блоги...
До речі, Мар'яно, а як вам здається на власному досвіді: більше користі від реклами у фейсбуці чи у інстаграмі?

Мар'яна Доля
05.05.2021, 16:53:33

Ірина Звонок, Так, завсідники Інстаграму люблять очима))

avatar
Маргарита Одран
05.05.2021, 09:10:09

Дякую за поради! До деяких підпунктів все руки не доходять, тепер, після цього блогу я обов'язково попрацюю)

Мар'яна Доля
05.05.2021, 09:11:11

Маргарита Одран, Дуже рада, що ви знайшли щось корисне для себе))

avatar
Alex@ua
04.05.2021, 15:31:28

Хороші поради, але я лінивий¯\_(ツ)_/¯ та й більше читач...

Alex@ua
04.05.2021, 19:23:29

Мар, Я люблю дивитися 'якби реклама казала б правду'))))

avatar
Рома Аріведерчі
04.05.2021, 19:12:15

Ділитися молодому автору на жаль нічим.
Зате подякувати від щирого серця за такі поради повинні всі. Бо це досвід успішного автора, тут перевірене кожне слово.
Дякую за те, що поділилися. Це справді щедро і явно корисно.

Мар'яна Доля
04.05.2021, 19:21:17

Рома Аріведерчі, Дякую на добрім слові! ))

avatar
Лана Василенко
04.05.2021, 18:47:37

Дякую за поради, але я настільки скромна і не люблю нав'язуватись, що краще вже дочекаюсь одного, але справжнього коменту, ніж буду цілеспрямовано себе рекламувати. Випрошувати лайки - то не для мене. Нехай буде небагато читачів, зате справді зацікавлених у моїй роботі. Щодо нав'язливих "листів щастя" теж займаю чітку позицію. Загляну, почитаю, якщо дійсно сподобалось, підтримаю, а ні - просто промовчу і пройду мимо.

Мар'яна Доля
04.05.2021, 19:00:44

Лана Василенко, Така позиція викликає повагу!

Вітаю, дійсно корисні поради. Для мене особисто корисна інформація стосовно "тегів" - іноді не зовсім вдало підбираю:)) А потім сиджу і думаю книжка ніби "не погана", а ніхто не читає. Чому? А тому, що ніхто не може її знайти- хахаха:)) Дякую за поради стосовно реклами. Це звичайно добре,але нажаль продавати я не вмію, тому тут дуже тяжко. Нав"язуватись стосовно "підпишіться у коментарях інших авторів" теж трохи соромно. Навіть коли у самому творі іноді просиш про вподобайки чи додавання до бібліотеки, то якось не дуже зручно. Якось так. Не знаю,може згодом і навчуся. Ехххх....

Мар, Дякую за підтримку:))

avatar
Марі Керімей
04.05.2021, 11:25:14

Ви, як завжди все красиво розклади по полицям. Відколи я тут, то захоплююсь вами. Ви наче та бджілка трудівниця. Завжди трудитесь на благо інших, але не забуваєте і про своє. Дякую вам за слушні поради.

Марі Керімей
04.05.2021, 16:35:57

Мар, Чиста правда❤️❤️❤️

avatar
Дарія Гульвіс
04.05.2021, 12:53:18

Дякую за корисні поради! Декотрі автори взагалі по декілька разів пишуть запрошення, навіть якщо ти їм вже відписав. Мене це особливо дратує... Хіба складно подивитися, писали ви цій людині чи ні?
А щодо купи зірочок помітила одну цікаву річ: декотрі люди, на котрих ти підписався, вважають себе зобов'язаними поставити зірочку просто так, навіть не читаючи. Я взагалі не розумію, як це працює, бо сама іноді не ставлю зірочки повністю прочитаним творам(зазвичай це пов'язано з невдалою кінцівкою).

Мар'яна Доля
04.05.2021, 16:22:01

Дарія Гульвіс, Згадалася фраза зі старого анекдота: "Чукча не читач. чукча письменник"))

avatar
Кейтлін
04.05.2021, 11:22:38

Дуже корисні поради, особливо про профіль. Я досі ще не написала(((, потрібно буде зайнятись. Я люблю писати твори, але саморекламою займатись не люблю та не вмію.

Мар'яна Доля
04.05.2021, 14:04:10

Кейтлін, Мені самій більше подобається писати, а на рекламу бракує часу, але іноді приходить натхнення й на це заняття))

avatar
Лідія Шефер
04.05.2021, 11:25:47

Велике дякую за поради))

Мар'яна Доля
04.05.2021, 14:02:57

Лідія Шефер, І вам дякую, що зазирнули! :)

Дякую за поради молодим авторам, які не хочуть бути надто скромними чи надто нахабними і шукають "золоту середину")

Мар'яна Доля
04.05.2021, 14:02:35

Радіс Тей Старлайт, Будь ласка! Рада, якщо цей допис став у нагоді))

avatar
Марта Кейс
04.05.2021, 11:16:41

Як завжди - чітко і по темі. Дякую)

Мар'яна Доля
04.05.2021, 13:59:46

Марта Кейс, Буду ще писати, трохи вже освоїлася на новій роботі, то можливо знайдеться дрібка часу на блоги))

avatar
Angelnik
04.05.2021, 12:22:17

Дякую за як завжди цікавий блог Лесю! Також нещодавно отримав схожі повідомлення. Раніше відписував, зазирав до твору автора і зірочки ставив, аби підтримати починання. Зараз відповідаю залежно від того, хто та що написав. Один й той самий текст для всіх, до того ж манера звернення багато чого вирішує. Саме сьогодні думав на тему зірочок (ти мене - я тобі). Безумовно більшість авторів, що в першу чергу пишуть для читачів із нетерпінням чекають враження щодо своєї роботи. Це в першу чергу відгуки і власне думка людей, що приділили свій час твору. Зірочки, підписки та нагороди безумовно приємні, але як на мене вони набагато приємніші, коли читачеві дійсно припала до душі ваша робота. Щодо конкурсів, можу сміливо, не боячись конкуренції сказати, що зірочки звісно також є додатковим показником для читача, але переможуть твори, які чітко відповідатимуть умовам конкурсу, будуть написані максимально грамотно та цікаво. І бажано виділятимуться поміж інших при цьому залишаючись у заявленому форматі. Так було в "Міських легендах", "Сучасному Шерлоці" і два нещодавні конкурси за участю романів тому підтвердження. Дякую за цікавий блог та слушні поради!

Мар'яна Доля
04.05.2021, 13:59:05

Angelnik, О так, то був чудовий конкурс, досі його згадую))

Дякую за поради. Дуже повчальні)))
Я наприклад сама робила такі собі "спами", а тому що й мені постійно хтось писав про це))) Тому подумала, що так треба... дякую одній досвідченій авторці, котра підказала мені й я більше не роблю таких помилок.
З моєї сторони, хочу додати, що можна замовляти рекламу своєї книги в фб чи інстаграм. Ті ж самі блогери. Звісно не 100-відсотково прийде читач, але підписники додаються й автор повинен довести їх до кінця, зацікавити читача, щоб той залюбки перейшов сюди.
Також я думаю, що не погано робити певні опитування, намагатися спілкуватися з читачем.
Дякую Вам за такий цікавий блог))))

Мар, І вам дякую

avatar
Ліна Алекс
04.05.2021, 11:07:10

Лесю, дуже слушні і вчасні поради. Свого часу нам як новачкам ніхто такого не підказував, ми самі торували собі шлях, набиваючи ґулі. Сподіваюся, юні автори дослухаються і скористаються цими підказками))
До речі, мені теж останнім часом у приват шлють настирливі запрошення. Нова хвиля прийшла))

Ана Пест
04.05.2021, 12:56:39

Мар'яно, гадаю, час від часу все одно з'являтимуться подібні піарщики, що бажатимуть не прикладаючи зусиль отримати велику читацьку аудиторію та багато прочитань власних "шедеврів".))))

Я тих авторів, які не мають такту, просто баню. Спочатку варто навчитися комунікувати з колегами.

Мар'яна Доля
04.05.2021, 12:49:21

Наталія Девятко (Natalia Devyatko), Повністю згодна, якось "панібратство" одразу відштовхує...

avatar
Аделіна Янг
04.05.2021, 11:04:08

Прочитала це все і просто захопилась вами, як автором і в першу чергу, як людиною!
Все, що ви тут описали - вірно. Думаю кожен тут знайде для себе багато корисної інформації. Я як початківець, але і досвідчені автори теж!)

Аделіна Янг
04.05.2021, 11:20:12

Мар, Я дуже вдячна вам за поради, які точно знадобляться кожному молодому автору!) Все чітко розписано та по пунктах.

Books language: