Як Ви справляєтеся з творчою кризою?

Автор: Захар Цибченко / Додано: 10.05.21, 19:06:30
Доброго вечора, дорогі колеги та читачі!
 
Я тут трохи розклеївся, бо на тлі маленької аудиторії на книжці, почав задаватися купою питань про свої мотиви та цілі в цій сфері.  З одного боку, час присвячую і намагаюся написати цікаво, а на циферки подивитися - сумніви розростаються. Звичайно, намагаюся переконати себе, що "не все відразу" і з часом щось та вийде, але від цього тільки когнітивний дисонанс додається зверху)
 
У будь-якому випадку, книгу писати треба, але на хвилі всіх цих думок нажив собі невеличкий творчий спад.
 
Якщо хто стикався з цим, порадьте будь ласка що-небудь (як ви справлялися, що робили). А навіть, якщо не стикалися, можете теж сказати свою думку - буду радий почитати)

 

9 коментарів

Авторизуйтесь, щоб додавати коментарі

Увійти

Буває, що втомлююсь, але трішки відпочину й починаю з новою силою. Намагаюсь не звертати уваги на кількість читачів, бо пишу для себе... для заспокоєння своєї душі.)))

Захар Цибченко, ❤️❤️❤️

Вважаю, що треба сприймати спокійно. Хотіла порадити переключитися на іншу діяльність, але доречніше почитати класиків. Непогано побалувати очі: відвідати ботанічний сад, художню галерею, побувати на природі. Розчинитися в новому місті чи країні серед людей... Щось я замріялась. Успіхів Вам і натхнення!

Захар Цибченко
11.05.2021, 11:32:39

Iрина Мащенко (Iryna), Дякую!
Може, й справді варто вийти прогулятися. Або полежати, почитати Оруелла, якого купив понад тиждень тому, та все руки не дійдуть)

avatar
Ірина Звонок
11.05.2021, 11:15:57

Мені допомагає почитати щось по темі, на яку пишу. Буває так, що після цього з'являються нові ідеї.

Захар Цибченко
11.05.2021, 11:29:12

Ірина Звонок, Спасибі, що поділилися своїм методом)

avatar
Лана Василенко
11.05.2021, 09:35:55

Згодна, що писати треба не заради лайків, а заради себе. Якщо чекати на відгуки, то невдячна справа. Читачі вас знайдуть, рано чи пізно, і вже не відчепляться. Повірте. Просто дехто почав раніше і вже набрав свою читацьку аудиторію. Початківцям важче, бо іноді здається, всіх читачів уже розібрали:))) Бажаю вашій Музі не опускати рук і тримати крила напоготові. Все, про що мрієте, неодмінно збудеться. На все свій час.

Захар Цибченко
11.05.2021, 11:22:06

Лана Василенко, Дуже мотиваційні слова, дякую Вам!)

avatar
Мар'яна Доля
10.05.2021, 19:16:41

Творчі кризи трапляються часто ( хоча мої читачі можуть про це і не здогадуватися). Що роблю - даю собі трохи відпочити, а потім сідаю й пишу "через не хочу".

Мар'яна Доля
10.05.2021, 21:22:52

Захар Цибченко, В мене було двічі, що я розуміла - історія зайшла в глухий кут. Обидва рази я видаляла книги з сайту, одну переписала заново, другу вирішила не "реабілітувати". Але в мене є рецепт - якщо якась книга не пишеться, починаю другу. Тоді з часом може повернутися натхнення і до першої. Але дуже тривалих перерв не роблю, бо знаю, що тоді дуже важко знову вливатися в робочий ритм.

avatar
Анилаг Аберт
10.05.2021, 20:20:45

Додолу вашу книгу в бібліотеку. Так, з переглядами у вас справді не густо. Руки опускаються не лише у вас одного. Трохи не в тому жанрі ми з вами пишемо, щоб стати тут популярними. Ну, в мене одна порада: писати далі. Писати якомога ліпше. І рано чи пізно це матиме сенс не лише для вас. І, звісно, реклама. Не лише тут, а й приміром, в ФБ. З читачами зараз дуже сутужно, якщо ти не автор СЛР)

Захар Цибченко
10.05.2021, 20:53:40

Анилаг Аберт, Мені жанри містики/хоррора імпонують так само, як детектив/трилер. Між ними, по-моєму, багато спільного. У більшості випадків.

avatar
Ліна Алекс
10.05.2021, 20:30:49

Якщо це не посеред книги у процесі, то просто даю собі час, коли натхнення чи нова ідея захопить настільки, що пальці самі хотітимуть писати. Якщо ж під час написання, то, знаючи, що продовження чекають читачі, змушую себе сісти за комп'ютер і писати. Головне - перше речення, а тоді легше, ніби знімається блок.
Бажаю вам успіху і подолати вашу кризу!

Захар Цибченко
10.05.2021, 20:45:20

Ліна Алекс, Дякую)

avatar
Каміла Дані
10.05.2021, 20:21:53

Такий стан трапляється у кожного.
Особисто я виходжу з такого стану перечитуючи гарні відгуки (на погані навіть не звертаю уваги). А не так давно мені порадили, ще один ефективний спосіб, ну мені допоміг. Взяти ручку і описати те, що відчуваю ( можете і в ворді).
Не бачила Вашої книги, але на Ваш настрій теж впливають герої, від обличчя котрих ви пишете!
І на послідок хочу сказати, що коли почала публікувати тут свої твори, то сказала собі таке: "навіть якщо мене буде читати одна людина, я повинна продовжувати заради неї, адже їй подобається, те що я пишу. Але вперше чергу для себе, адже мені подобається те, чим я займаюся."
Бажаю Вам натхнення та залишити кризу за плечима))

Захар Цибченко
10.05.2021, 20:40:52

Каміла Дані, Дуже гарні слова. Дякую Вам!

avatar
Анна Чацкая
10.05.2021, 20:02:57

Взяла перерву на декілька місяців після невдалої (на мою суб'єктивну думку) історії. Щось писати, а тим паче публікувати, не хотілося взагалі. Змушувати себе - абсолютно не мій шлях, бо починаю ненавидіти усе, що виходить. Тому просто змирилася, але вже через кілька тижднів усвідомила, що, якщо любиш писати, не виходить вимкнути це в собі:)

Думки вимагають укладати їх на папер, тож "робимо, що можемо, там, де ми є". Додала Вашу книгу до бібліотеки, обов'язково почитаю на дозвіллі. Впевнена, Ви, Захаре, з усім впораєтеся))

Захар Цибченко
10.05.2021, 20:17:21

Анна Чацкая, Повністю з вами згоден. Внутрішній письменник завжди рветься назовні)
Велике дякую за підтримку!

Books language: