Стежками Потайсвіту. (мої вподобання)

Автор: Ана Пест / Додано: 14.05.21, 16:41:39

Вітаю всіх авторів і читачів!

Я давня прихильниця літератури, де таємничі створіння і загадкові події створюють колоритний містичний всесвіт. А у потаємний світ українського фольклору та споконвічних забобонів готова занурюватись з головою. Сама неодноразово шукала натхнення  в міфах та легендах. Але зараз не про це.

Сьогодні про конкурс "Потайсвіт", який вже має понад тридцять конкурсних творів на своєму рахунку. І це ще не кінець.))) Оповідання дуже різні як за стилем написання так і за жанрами: є чисті жахастики, любовні історії та навіть фантастика. І яких тільки створінь автори не вподобали для своїх оповідок! Це і відьми, і мавки, домовики, болотниці, водяники, повітрулі, вовкулаки, блуд, песиголовці - на цьому авторська фантазія не зупинилася.

Я ж хочу поділитися з вами творами, які особисто мені припали до душі. 

"Пустий дім" Оксана Усенко Історія про будинок, який за п'ять років відсутності хазяїв отримав славу заговореного. Не кожен крадій відважиться порушити кордони оселі, щоб поживитися. А все через вірних охоронців дому, які усіма силами намагаються вберегти його до повернення господарів.

"Аїр" Наталі Паррел Неймовірно романтична легенда! Але мене вона скорила самобутнім персонажем. З легенд ми знаємо, що трава аїр - чарівне зілля, що відлякує нечість. А якщо це не просто зілля? Якщо він має дуже привабливу зовнішність, смарагдові очі та щире закохане серце?

"Летячи за вітром" Мар'яна Доля Зовсім нове сучасне бачення легенди про Повітрулю. Ви ніколи не думали, як можуть вжитися міфічні створіння в буденність сучасного світу? А як жити людині, далекій від бабиних забобонів, дізнавшись, що його половинка - не зовсім людина... зовсім не людина?

"Басурман" Вадим Володарський Ця детективна історія на перший погляд далека від звичного нам фольклору, але містична складова - у самій суті. Вона маленькими хрестиками, вишиваними візерунками з таємничим значенням вшита в сюжет твору. І невідомо якою силою наділені вишивальниці: дарувати життя чи сіяти смерть?

"Вiдьмина мiтка" Iрина Мащенко (Iryna) В легендах та казках про відьом часто розповідається про те, як вони передають власну силу, залишаючи мітку на тілі наступниці. Все б нічого, якби така оказія не сталася з твоєю дитиною. Твір написано живою мовою, яскраво та колоритно.

"Мавка. Історія Любави" Сніжанна Четверт Історія про Мавку, яка, живучі у лісі, є досить сучасною та веде активне інтернет-життя. Хоча головним у творі є не сучасність, а історія перетворення на мавку звичайної дівчини. Ви думаєте мавками стають лише потопельниці чи потерчата через сім років неупокоєння? Ан ні!

Тепер читатиму далі та, сподіваюся, найближчим часом з'явиться нова підбірка цікавих творів.

Щиро ваша Ана Пест.

9 коментарів

Авторизуйтесь, щоб додавати коментарі

Увійти
avatar
Наталі Паррел
09.07.2021, 08:56:44

Дякую. що згадали моє оповідання "Аїр" у своєму блозі, це дуже неочікувано і приємно)))) Дуже рада, що Вам він припав до душі, бо я дуже переживала, чи сприйметься він, як зовсім новий персонаж в міфології)))) 
Успіху Вам та натхнення у Вашій творчості! ❤

Наталі Паррел
09.07.2021, 14:12:41

Ана Пест, Дуже дякую (◍•ᴗ•◍)❤

avatar
Рома Аріведерчі
14.05.2021, 17:55:22

Гарна підбірка. Особисто для мене з неї беззаперечний лідер - "Летячи за вітром" Мар'яни Долі. Стовідсоткове потрапляння, повністю відповідає умовам конкурсу, зберігає при цьому художню самостійність. Тобто і без конкурсу, не знаючи завдань і вимог для конкурсантів, читач нічого не втрачає в художньому сенсі.
Відчувається, що авторка не просто переказала стару казку на новий лад, але й віднайшла в уявленнях наших пращурів дещо важливе й для сучасності, до того ж органічно поєднала казкову основу і власне бачення сюжету..

Рома Аріведерчі, Дякую за гарні слова. Дуже добре, коли є підтримка. Натхнення Вам!

Щиро вдячна за згадку у Вашому блозі:)) Навіть не надіялась на це! Для мене це величезна підтримка, оскільки важко конкурувати із більш досвідченими колегами. Приємно, коли хтось так оцінює твою працю, бо іноді просто руки опускаються :)) Сидиш і думаєш - ну все, ніхто не читатиме, нікому не сподобається, і взагалі, для чого писати, якщо уже хтось написав краще:)) Тепер хоч розумітиму, що конкурс - це не так страшно, як здається. "Своя аудиторія" завжди знайдеться. Дякую, що повернули віру у власні сили!!! Вам теж бажаю безмежного творчого натхнення і гарного настрою!!!

Дякую, що оповiдання про потайсвiт сподобалось. Приємно бути серед кращих.
Успiхiв Вам i натхнення!

Ана Пест
16.05.2021, 18:51:39

Iрина Мащенко (Iryna), А я вам вдячна за так прекрасно написане оповідання!)

avatar
Айла Закір
15.05.2021, 00:01:31

Дякую! Гадаю, скористаюсь вашою добіркою, щоб поповниту свою бібліотеку. Думаю, на конкурсі дуже багато цікавих творів. ;-)

Ана Пест
15.05.2021, 01:51:57

Айла Закір, Дуже приємно, що мої рекомендації стали вам у нагоді.)))

avatar
Мар'яна Доля
14.05.2021, 20:06:42

Дякую за таку гарну добірку. і радію, що й моєму оповіданню там знайшлося місце! Сама якраз збираюся взятися за читання конкурсних творів. то теж поділюся враженнями))

Мар'яна Доля
14.05.2021, 22:57:42

Ана Пест, Я не сумніваюся, що цікаве!

avatar
Angelnik
14.05.2021, 20:49:22

Дякую за цікаву добірку! Гарний блог з рекомендаціями для майбутніх читачів і звісно надзвичайно приємний для авторів )

Angelnik
14.05.2021, 22:31:32

Ана Пест, Дуже дякую Вам! ))

avatar
Наталія Ковган
14.05.2021, 17:49:33

У нас трошечки з вами розбіглися вподобання, але "Пустий дім" і мені сподобався. Дуже люблю котів.

Ана Пест
14.05.2021, 21:00:30

Наталія Ковган, Це я так, нагулюю апетит.))))

avatar
Олена Когут
14.05.2021, 17:39:55

Ооо!! Дякую за такий цікавий список!! З нього лиш читала Мар'яну Долю

Ана Пест
14.05.2021, 17:44:21

Олена Когут, О, я впевнена, інші також припадуть вам до душі! Чудові твори, цілісні, написані прекрасною мовою.)))

Books language: