Зауваження члена журі конкурсу "Потайсвіт"

Автор: Оксана Кириченко (Aillin Ai) / Додано: 16.05.21, 13:10:34

Шановні учасники конкурсі "Потайсвіт". Дякую вам за зусилля, політ фантазії та бажання взяти участь)

Я вже ознайомилася з 18 завершеними історіями й сформувала певні побажання, про які вам варто знати й розуміти, якщо ви серйозно налаштовані на перемогу. 

1) Нехтування редагуванням - ваш ворог. Якщо я розумію, що редактор умиратиме над вашим оповіданням, воно одразу втрачає всі шанси на високі бали. Ви подаєте роботу на конкурс, а не просто виставляєте на самвидавчий ресурс з думками "авось зійде". Не зійде. Коли ви завершуєте історію, я розцінюю це як готовність до критики, як готовність віддати на розгляд журі.

2) Оповідання мають певні обмеження у кількості знаків. Це типова умова для літконкурсів, яка має на меті обмежити автора, щоб він не лив воду. Якщо ви вирізаєте зайве, слідкуйте, щоб вирізали дійсно зайве. Досвідчений читач побачить, коли вашому оповіданню не вистачило повноти й ви були змушені скоротити якусь його частину через обмеження в правилах, а коли ви залишили частину тексту, яка не має стосунку до теми, ідеї, не розкриває персонажів і взагалі ні на що не впливає. Повірте, це видно. Якщо історії дійсно бракуватиме повноти через обмеження у кількості знаків, журі це помітить і прийме до уваги.І якщо журі погодиться взяти цю історію, автору запропонують доопрацювати її - це нормальна практика. Але намагайтеся влізати у визначені межі, тому що талант автора й полягає в тому, як майстерно він здатний добирати правильні слова.

3) Кожний жанр має свої закони. Особливо фентезі. Будь ласка, ознайомтеся з жанром та його особливостями, перш ніж братися за історію. Бо політ фантазії - не є одразу фентезі. 

4) Оповідання - це не мініатюра. Оповідання має композиційну структуру, тоді як мініатюра може нею знехтувати. Але навіть у мініатюрі міститься певна ідея й тема, певна проблематика, яку автор хоче обговорити. Бездумні, беззмістовні оповідання, на жаль - це шлях у нікуди. Закладайте сенси й доводьте ідеї до кінця. Не пишіть абищо, а визначте, що саме ви бажаєте донести до читача.

5) Обирайте такий стиль написання, щоб читач вас зрозумів. Короткі, пафосні речення, які нібито створюють ефект епічності, насправді залишаються лише незрозумілими уривками. Дозуйте їх, не зловживайте ними, інакше ваші оповідання залишуться незрозумілими. 

6) Будь ласка, не зловживайте химерними епітетами й порівняннями. У мене є список незбагненних фраз, але якщо я виставлю їх, учасники можуть образитися. Хоча насправді потрібно це зробити, бо з коментарів під творами я розумію, що критику ніхто не хоче сприймати. Ставтеся критично найперше самі до себе, ставте під сумнів кожне слово, намагайтеся уявити, що ви пишите. Не мудруйте, краще пишіть простіше й зрозуміліше, ніж перемудрити з реченнями. Не похвала, а критика спонукає до самовдосконалення. До кінця конкурсу я ще можу передумати й показати "перли")

7) Пишіть чіткі анотації, з яких можна зрозуміти, що це по темі конкурсу. Щоб не трапилося такого, що історію таки прийняли на конкурс, а потім журі його відхилило через те, що автор написав не по темі. 

8) Ще раз прошу не квапитися виставити повну роботу на конкурс. Опрацюйте її, поредагуйте, дайте їй подихати - часу у вас удосталь. Завершуйте роботу тоді, коли точно впевнені, що зробили все від вас залежне. 

9) Не бійтеся бути оригінальними, але пам'ятайте про власну тему, ідею, зміст, сенси, проблематику - старайтеся не згубити те, з чого починали історію.

Усім успіху! =)

P.S. Запитання конкретно мені можна поставити у групі "Потайсвіт" на фб.

 

6 коментарів

Авторизуйтесь, щоб додавати коментарі

Увійти

Чудовий блог! От навіть не знаю, під яким з пунктів я б швидше підписалася.

Оксана Кириченко (Aillin Ai), Та я вже почала :)))))

avatar
Лана Василенко
16.05.2021, 17:08:30

Дякую за зауваження і поради. Згодна з кожним абзацом. Мені цікаво було б дізнатися, чи мій твір - то тільки політ фантазії, чи сприймається, як цілісний сюжет. Так, трохи поспішила зі статусом "завершено". Щодо редагування, то власні огріхи я опісля усунула. Перечитую і міркую, регулярно редагую і думаю, чи справилась з поставленним завданням. Розумію, що моє бачення - то не бачення профі. Тож цікаво, як історію сприйме читач і жюрі. Я завжди ЗА конструктивну критику.

Лана Василенко
02.06.2021, 20:59:56

Оксана Кириченко (Aillin Ai), Дякую за відповідь.

avatar
Ана Пест
16.05.2021, 15:29:55

Я прочитала вже 15 завершених творів. І погоджуюсь з кожним вашим побажанням. Є твори, автори яких не розуміють, що таке композиція. Є рушниці, які так і лишаються висіти на стіні, залишаючи нерозкриті питання. А химерних "перлів" сама запримітила повний візочок.)))) А ще автори квапляться змінити статус твору, не утрудняючи себе редагуванням.
Дякую щиро за такі влучні поради!

Ана Пест, Прошу)

Спасибі за поради. Дуже влучені. Сподіваюсь моя розповідь підходить по всім параметрам, бо робила все що тільки могла)))

Натіко Маер (NAtiKO), Прошу)

avatar
Кейтлін
16.05.2021, 15:17:34

Дякую за надану інформацію! Є над чим подумати та попрацювати.

Кейтлін, Прошу)

avatar
Maria Lee
02.06.2021, 18:27:19

Я не беру участі в конкурсі (проспала :D), але поради виявилися ну дуже потрібними зараз. Зауваження стосовно пафосу навіть заспокоїло: можна не перейматися, що поки не виходить писати "вітієвато" :) Ще залюбки поглянула б на перелік перлів, але то вже таке)

Maria Lee, XD, рада, що в тему)
А час ще є - ще ж місяць, можна встигнути написати ;)

Books language: