Літературна майстерність

Автор: Лiра Воропаева / Додано: 28.02.18, 21:14:18

Дуже часто почала бачити різного роду курси (якщо можна їх так назвати) з літературної майстерності, де тебе навчать правильно писати, розкривати персонажа, передавати ємоції і таке інше. 

Тож власне питання: чи хтось відвідував такі заходи? Чи може вважаете їх не дієвими? 

Коментарі:

Всього гілок: 11

Незнайомка 03.08.2019, 19:41:24

Я також бачила такі курси. І навіть був час коли шукала такі курси, але зрозуміла, що даремно. Якось дивилась маленьки видеоролики типу " як написати кингу", але там стільки не потрібної інформації, що виключила. Тому відкинула таку ідею

Холод Влада 03.08.2019, 16:34:47

https://www.facebook.com/groups/30daysmarathon/ вела і все ще веду тут писемницький марафон =)) починаючи з квітня і дотепер там дуже багато корисної інформації з теорії і практики літератури, такої як розкриття перстонажа, тема, ідея твору, побудова сюжету, роди літератури і дуже багато іншого. Крім того, там я виставляю і писемницькі вправи)

Эллин Крыж 03.08.2019, 16:32:00

Я більше люблю не курси, якщо особисте спілкування, а лекції, зустріч з успішним автором, де можна задавати питання. Або просто відеоінтерв*ю велике. Там одразу видно, чи приваблює цей досвід мене особисто, чи може бути корисним. Найкориснішу для себе книгу з письменницької майстерності, мабуть, пише сам кожен автор))) Але це вже згодом, коли зрозумієш, чим не влаштовують інші "підручники", і усвідомиш. що ти робиш "по-своєму". Виходить, читати чужі підручники - корисно! Але не сліпо наслідувати.

Олександр Ластовецький 08.03.2018, 22:59:34

не вірю, що творчим спеціальностям можна навчитися. Людина або вміє співати/писати/малювати або ні. Якісь маркетингові фішки там можливо й можна вивчити, але рецепту як створити твір мистецтва, просто не існує, інакше його б сіг написати кожен.

Останній коментар в гілці:

Эллин Крыж 03.08.2019, 16:25:41

Олександр Ластовецький, А його й може написати кожен))) Питання в якості. Добротний, посередній "правильній", комеційно-потенційний бестселер і може написати кожен!)))) тільки вчитися треба на "правильних" курсах. Особливо при видавництвах. А талановитий твір, ні на кого не схожий, оце перепрошую, тут курсами не обійдеться. Але дурні помилки і непрофесійні звороти з тексту треба прибирати і талановитим теж, а отже порівнювати свій рівень з кимось варто. Щоб "рости" над собою.

Марина Гайдар 08.03.2018, 15:16:33

Не можу сказати про українські курси та воркшопи, але маю думку стосовно закордонних. Напевно, розмах вони мають різний, та суть однакова. Там трохи можна навчитися, познайомитися з приємними, а інколи і не дуже, людьми, котрі поділяють твої погляди - це круто, якщо втомився бути ізольованим, можна також завести якесь дійсно дієве знайомство та зарядитися натхненням. Але в результаті ти все одно опиняєшся перед своїм ноутом і продовжуєш писати, можливо тепер маючи якісь крихти підказок, як полегшити чи поглибити цей процес. Мій висновок - то місця для тусовок і щоб знайти людей, які так само як і ти намагаються продертися до видавця.

Эльга Кроу 07.03.2018, 21:51:11

Відвідувала та відвідую творчу майстерню Арєнєва. Ціную можливість спілкування наживо, обговорювати свої та чужі тексти - після цього зазвичай нові ідеї з'являються та натхнення. :)

paniOtojbo 01.03.2018, 12:47:15

я не завсідник таких заходів, але відвідувала кілька різного ступеню комерційності і можу сказати, що вони не для людей, що бачать у письменництві свою справу по життю і спосіб заробітку, а, скоріш, це клуби за цікавостями, де ти можеш не просто поспілкуватися на тему письменництва, а йще і "торкнутися великого", спробувавши щось сам. на мій погляд дійсного розвитку ці заходи не дають, тим паче що їх дуже рідко проводять люди, що домоглися знаного успіху, і більшість з них це щось типу: "як заробити мільйон? запроси мільйон людей послухати про це лекцію і збери з них по доллару". звісно, ці заходи і існують за той рахунок, що вони не для письменників. можливо, людина, що взагалі нічого про це діло не знає і лише щойно вирішила стати письменником, й засягне звідси щось, але інфа не сотка.
в інтернеті безкоштовно можна знайти більш дієві поради.

Останній коментар в гілці:

Лiра Воропаева 01.03.2018, 20:16:37

paniOtojbo, є правда в Ваших словах. Мабуть і дійсно це більше підходить для людей які просто хочуть з чогось почати. Це як хочу малювати, та не вмію. Ось і тут, написав би щось, та не вмію думку передавати на папері. А якщо це все в тебе виходить, то хіба що весело проведеш час там.

Рудий Кіт 28.02.2018, 22:16:53

десь вичитав, що "твоє повз тебе не пройде"
якщо відчуваєте, що воно вам не потрібне, то не варто марнувати на це сили та час
прислухайтеся до інтуіції))

Останній коментар в гілці:

Лiра Воропаева 28.02.2018, 22:33:16

Рудий Кіт, було б добре аби завжди так не проходило повз) але як пройшло, то видно не моє)

Оксана Кириченко (Aillin Ai) 28.02.2018, 21:32:31

теж чула, але я трохи остерігаюся цих заходів. не кажу, що вони погані, зовсім ні, свою користь вони неодмінно принесуть, коли правильно слухати. я читаю книги по цьому і у процесі багато розумію, що деякі вправи чи методи можуть не підходити мені взагалі. ніхто не може навчити "правильно" писати, бо цієї "правильності" не існує в природі. лише оглянути світову літературу й можна зрозуміти, що відомими можуть стати абсолютно різні книги, і не усі будуть вам подобатися.

особисто моя думка: залежить вашого настрою, їхати на такі заходи чи ні. коли ви відчуваєте, що потребуєте загальної настанови, бажаєте поспілкуватися з людьми, котрі щось у цьому тямлять, коли втомилися від знань у книгах та втратили віру у себе - можна сміливо записуватися на курси. коли ж ви впевнені, що усе робите правильно, працюєте над собою, методом проб та помилок навчилися і персонажів створювати, і сюжети вимальовувати, виробили свій графік, свою методику, пишите беззупину, то чи варто вам слухати людей, які своїми порадами можуть несвідомо збити вас зі шляху?

У гілці 5 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Оксана Кириченко (Aillin Ai) 28.02.2018, 22:22:13

Лiра Воропаева, ^_^

София Чайка 28.02.2018, 21:17:59

особисто я не встигаю)
Хоча, думаю, спробувати варто.
В Карпатах були літні курси двічі. Андрухович, Прохасько та інші ділились досвідом з бажаючими.

Останній коментар в гілці:

Лiра Воропаева 28.02.2018, 21:20:23

София Чайка, так, чула про Карпати. Але на них в мене точно часу не вистачить, тут хоча б на один день вирватись послухати, що говорять досвідченні люди)

Books language: