Різати, чи не різати - ось у чому питання.

Автор: White Klay / Додано: 01.03.18, 10:52:47

Дежа-вю.
Знов вирішив взяти участь у конкурсі "Зоряна фортеця". І знов написав оповідання на 40 тис. Ну звідки це мені в голову лізе? Мабуть знов з іншим конкурсом переплутав. Чи то так магічно діє число 40.
Тепер думаю, що робити. Чи то різати (а це - чверть!!!) Чи то доповнити, як радить дружина, і викласти на Літнет. Ні. Не моє це - оці всі "малі форми". Нема де розгорнутися

Коментарі:

Всього гілок: 4

paniOtojbo 01.03.2018, 12:55:10

на мою думку, це залежить від вашого тексту. перечитайте, можливо, там є місця, які можна вилучити з обсягу без шкоди для сюжету? тоді можна й порізати. але, коли ви все написали економно і кожне речення має велике значення для ідеї, то, звісно, не паплюжте. тоді, краще, доповніть.
"краткость - сестра таланта". іноді це діє, іноді ні.треба думати, в якому форматі ідея втілюється краще. розширювати об'єм тексту задля того, щоб його довжина підходила для ресурсу теж погано, читач помітить, якщо він буде затягнутий.
і якщо вам цікава власне моя думка, я за лаконічність. мені здається. що чим менш автор використав слів для втілення ідеї, тим майстернішим він є, особливо, коли він від початку має умову використати як умога менше слів. а якщо йому "не вистачає місця", то... ну, знаєте, поганому танцору щось заважає.
але, звісно, вам як автору, видніше

У гілці 11 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

02.03.2018, 12:48:01

paniOtojbo, наскільки памнятаю, у пана Толкієна є текст, який схожий на конспект. І ви знаєте, мені зайшов, шо зветься, на ура. Такий пред-постмодерн з купою алюзій на міфологію, в т.ч. свою. Я про Сільмарільйон. Але де Толкієн і де ми, смертні.

Лiра Воропаева 01.03.2018, 20:13:20

Таке трапляється дуже часто) Я ось теж відношуся до тих людей які беруться писати оповідання, а виходить цілий роман, бо тут можна зробити гарний поворот, а тут ще кращий і пішло поїхало. Тут вже або вчитися зупинятися, або змиритися та писати як відчуваєте.
Щодо різати, чи не різати. Вже мабуть повторяюсь, та перш ніж щось робити зробіть паузу. І якщо після неї вам здасться, що в творі немає нічого зайвого, то не треба примусово його редагувати та видаляти частини, бо то вже буде зовсім не те, що ви хотіли сказати.
Можна спробувати сили в іншому конкурсі. Може саме для нього ваш твір і писався)

Останній коментар в гілці:

White Klay 01.03.2018, 21:36:55

Лiра Воропаева, Дякую!

Оксана Кириченко (Aillin Ai) 01.03.2018, 15:15:04

якщо ви розумієте, що обрізати не варіант зовсім, а довнення теж не йде, то тут є такі варіанти: якщо є час у рамках конкурсу, залишити твір "подихати", а через якийсь час - тиждень, наприклад, повернутися та поглянути свіжим оком. як нічого не зміниться у вашому ставлені, то є другий варіант - просто не відсилати на ці конкурси. жодна історія не варта того, щоби її насилували ради якихось літературних конкурсів, яких вже розплодилося більше, ніж видавництв. приносили б вони ще результати якісь.

У гілці 5 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

White Klay 01.03.2018, 18:35:19

Abcrad, Не всякий конкурс підходить по темі. :(

София Чайка 01.03.2018, 16:24:33

проємно, що все так чудово вирішилось)
Для конкурсу ще щось придумаєте. якщо буде натхнення, бажання і час:)

Books language: