Як книгу назвеш так її і прочитають

Автор: Олександр Ластовецький / Додано: 02.03.18, 20:48:47

Що не кажи а коли в поле зору потрапляє книгу незнайомого автора, то в першу чергу звертаєш увагу на назву. Від неї залежить, чи захоче читач ознайомитись з анотацією, змістом рецензіює, чи пройде непоміченою.

Трохи поміркувавши та почитавши дописи з теми, зрозумів, що їх назви модна певним чином класмифікувати:

1 Опис

Автор одразу показує навколо чого буде будуватися сюжет.

"Гаррі Поттер і ...", "Вбивство у Східному експресі",  "Втеча з Шоушенка" 

Ну і звіснож апофеозом цього є твір Даніеля Дефо «Життя, незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо, моряка з Йорка, який прожив 28 років у повній самотності на безлюдному острові біля берегів Америки поблизу гирла річки Оріноко, куди він був викинутий корабельною аварією, під час якої весь екіпаж корабля крім нього загинув, з викладом його несподіваного звільнення піратами; написані ним самим»

2. Конфлікт

Автор намагається заінтригувати читача протиставивши два полюси, які у книзі будуть бортися чи співіснувати, або перетікати один в інший.

"Війна і мир", "Злочин і кара", "Батьки і діти"

3. Поетичний образ

Автор заманяє читача, показуючи, що в творі буде багато епітетів, а може навіть й метафор.

"Віднесені вітром", "Квіти для Елджерона", "Над зозулиним гніздом"

4. Парадокс

Автор намагається привернути увагу чимось таким, що явно вибивається з усталених уявлень читача.

"Острів Крим", "50 відтінків сірого", "Понеділок починається в суботу"

5. Відсилка

Автор звуртається до певних предметів, образів, культурних феноменів. Для того щоб зрозуміти певні відсилки потрібен певний культурний бекграунд, тому вже на цьому етапі проходить певнйи відбір.

"Маятник Фуко", "Проблема трьох тіл", "iPhuck 10" 

6. Загадка

Схоже на парадокс, проте цього разу читач взагалі не розуміє про, що йде мова, і це з'ясовується лише в ході прочитання

"Чевенгур", "451 градус по Фаренгейту"

 

Якщо якісь варіанти не врахував - додавайте. Також пишіть як Ви підбираєте назви своїм творам. Чи приділяєте цьому значну увагу ,чи назва сама виникає в процесі написання, а може взагалі не заморочуєтесь з назвою, і пишите перше, що прийде в голову?

 

 

Коментарі:

Всього гілок: 9

Олександр Ластовецький 04.03.2018, 00:35:42

здається реєстрація на літнеті дійсно приносить визнання. Бо цю статтю вже встигли охрестити плагіатом на основі того що 3 з 6 пунктів переплітається з класифікаціює яка була розроблена раніше, зокрема професором Ю. О. Карпенко. При чому, не з'ясовуючи у мене деталей, а просто написали обурено публікацію на своєму ресурсі. Оскільки спроби пояснити, що це не плагіат призвели до бану на тому ресурсі, викладу свою позицію тут. 

Я не претендував на розробку авторської і унікальної класифікації. Власне у вступі я й зазначав, що перед написанням почитав дописи з теми, і узагальнив. Наводити посилання на пів-десятка сайтів (що найцікавіше авторів скандалу в цьому переліку нема) перетворило б це на науково статтю, то ж я вирішив цього не робити. Проте якщо модератори наполягатимуть готовий це зробити.

Останній коментар в гілці:

Оксана Кириченко (Aillin Ai) 09.03.2018, 15:28:06

Олександр Ластовецький, лол. я бачила повідомлення дівчини на фб. дивно, що вам загнули про плагіат те, що являється рерайтом, вона навіть вказує сама, що то рерайт. висновок: значить, вам не потрібен той ідіотський ресурс, де вас забанили.

ДараМара 03.03.2018, 21:56:20

Завжди так було і буде. Хоча в мене була історія, що я читала книгу і якраз підсвідомо сприймала її "по назві", але аж до самого кінця я назву в книжці так і не розгледіла... Назвати правильно книгу, це вже 50% роботи.

Ирен Нерри 03.03.2018, 17:45:21

Ой, двічі відправилось)))

Ирен Нерри 03.03.2018, 17:45:05

Ой, хочеться сховатись у жито від деяких назв, але що поробишь. Господар-автор.Мова назви теж впливає на привабливість.
Моя назва українською звичить щонайменьше дивно))) а змінити на щою інше, щоб відображувало потрібну суть, не знаю.

Лiра Воропаева 03.03.2018, 09:03:32

Як цікаво. Мій варіант напевно 3 чи може 4, хоча не завжди.

Роман Мтт 02.03.2018, 23:55:29

пішов свої назви перегляну...

paniOtojbo 02.03.2018, 22:39:11

О, назва книги - та її невід'єдина частина, яка робіть усю книгу. Ось моя улюблена "мистецтво міпїркувати про книжки, які не читав", мені здається її таки можна й не читати. ба більше, деякі люди цю навичку опановують йще в школі на уроці літератури і точно можуть міркувати про цю книгу не читавши її.
До речі, що стосується аматорської інтернет літератури, тобто тієї, що не проходила маркетингового випробування під час друку в редакції(тобто більшості тутешніх текстів зараз і у майбутньому), то мені здається, що можна навіть скласти технологію визначення якості тексту за його назвою, бо оригінальність цієї назви зазвичай відповідає оригінальності тексту. Можливо, я колись напиши про це книгу і назову її "спробуйте визначити якість цієї книги за назвою"
Ps/ можливо, серед переліку видів назв не вистачає "назва після якої книгу можна не читати". Але це, можливо, надто постсучасно

София Чайка 02.03.2018, 21:50:02

Як правило, починаю з робочої назви. Вона може залишитись, але частіше змінюю. А ще гуглю, аби не повторюватись. Це - найважче:)

Books language: