Нетрі досліджень

Автор: Оксана Кириченко (Aillin Ai) / Додано: 05.03.18, 19:40:31

Сьогодні я задумалася над тим, що сюжет моєї книги вимагає опису інтер'єру маяка. Звичайно, як і більшість людей у світі, я знайома з візуальною картинкою маяка ззовні, та аж ніяк не ізсередини. Тому я полізла у мережу шукати описи та відео... і застрягла на дві з половиною години! Я ознайомилася з історією оснащення маяка, почитала описи людей, які там працюють попри суворі умови, продивилася декілька відео з моделями різних маяків та відео-мандрівки.

Я настільки захопилася, що так і не завершила норму слів на сьогодні, хоча все ще без надії сподіваюсь, що мені вдасться це зробити... Останній раз я так захоплювалася дослідженнями, коли шукала образи повітряних островів. Тоді, не обмежившись картинками, я поринула у з'ясування їхніх джерел, що привело до комп'ютерних ігор. Добре, що хоча би грати у них не стала.

Цікаво спитатися в авторів: а які у вас були найцікавіші дослідження для ваших історій?

Коментарі:

Всього гілок: 6

Марина Гайдар 08.03.2018, 15:06:31

Це дуже дивний збіг, але десь кілька місяців тому я хотіла розпочати роботу над книгою про постапокаліптичний світ (вже давно в мене ця ідея лежить на полиці у вигляді плану). Річ у тому, що головна героїня переховується всередині маяка. І переді мною також повстало питання - а як ті маяки виглядают зсередини. Я почала гуглити, але нічого вартого уваги не знайшла. Дивно. Маю лише певне доволі абстрактне уявлення, спираюся більше на фантазію))) Нехай мій маяк буде трохи пришелепкуватий - хто ж знає, як вони виглядатимуть в посапокаліптичному світі))

У гілці 8 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Рудий Кіт 11.03.2018, 11:14:54

Марина Гайдар, Є навіть мобільний додаток (тоді і без інета читати можна)

Олександр Ластовецький 08.03.2018, 22:56:22

так щоб прямо досліджувати щось для художньої прози - не траплялось. Хіба уточнював якісь конкретні деталі

paniOtojbo 07.03.2018, 19:55:12

Дослідження для письменника - перша справа. Є думка, що треба писати про те, що добре знаєш, але дізнаватись про те, що описуєш - якість більш важлива, бо тоді автор має більше простору. Під час опрацювання своїх вигаданих світів (хоча можна подумати, що тут авторська уява нічим не обмежена), дуже відчувається нестача загальної освіченості. Геополітика, культура міфу, технологічний розвиток - поверхневої обізнаності для гарно прописаного світу недостатньо. Власне я постійно оновлюю знання за допомогою науково-популярної літератури і підписок на освітні канали на ютубі.
Найскладніше дослідження, що я маю, це пошуки інформації про дохристиянську українську міфологію. Неможливо встановити, наскільки достовірним є джерело, тож я майже розчарувалась у цій справі. А найцікавіші пов'язані з візуальною складовою історії, типу одягу, речей побуту, архітектури. Годинами вишукую на pinterest різні зображення для натхнення.

У гілці 3 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

07.03.2018, 23:11:06

paniOtojbo, Впевнений, що вся укр мітологія є дохристиянською.
Але чи є вона, чи збереглася - ось вопріс.
Зрештою, чому щедрик, щедрик, щедрівочка, прилетіла ластівочка? Ластівочка на свят (здавалося б) вечір.

Роман Мтт 07.03.2018, 21:21:00

агрономія і ботаніка.
капуста. кочан з листям, що ми їмо - що це, як думаєте?
полуниця, яку ми їмо - що це, як думаєте?
пшениця, яку ми їмо - що це, як думаєте?
Ну і сучасний стан роботизації, автоматизації і космізації (якщо можна так сказати) сільського господарства - це просто жесть. Є багато знайомих агрономів і людей з відповідною освітою - механізатори, консультують буває.

ну і ще хімія, фізика, астродинаміка планет - там взагалі можна засісти днів на 10 і так нічого потім і не написати, поки не перечитаєш половини відомої фізики і хімії. Простіше з астрофізиками ще спілкуюся на ці теми.

У гілці 6 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Роман Мтт 07.03.2018, 22:57:08

Рудий Кіт, Буде час і натхнення - заходьте до Фантастика UA в Фб - там багато чого можна дізнатися при необхідності, знайти людей для консультації. Астрофізиків і астрономів гарантую - люди консультують без пихи і гонору. По агрономію і ботаніку - до мене можна звертатися. Є навіть юристи - з приводу авторських прав люди розбираються, можна питати. ;)

Эльга Кроу 07.03.2018, 21:45:56

Історія. Одного разу захопилася настільки, що почала вивчати китайську ))) а ось роман досі лежить недописаний. Звідки висновок - не занурюйтесь аж занадто сильно.

А ось історія Ірландії початку 20 сторіччя мене вразила - там дуже багато спільного з нашим сьогоденням. Але тут я хоч повіть закінчила...

У гілці 8 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Оксана Кириченко (Aillin Ai) 07.03.2018, 22:44:24

Эльга Кроу, дякую за пораду)))

Books language: