Кілька цікавих цифр щодо українського Літнет.

Автор: Иван Борн / Додано: 10.03.18, 16:29:04

Мені надіслали піар-статтю з Детектор Медіа у вигляді інтерв'ю одного з засновників Літнет - дуже цікаво.

Прочитати оригінал можна тут - http://osvita.mediasapiens.ua/web/online_media/u_platformi_samvidavu_litnet_zyavitsya_ukrainska_versiya/

Що цікавого запитаєте ви?
Наприклад це.
"Російськомовну версію Litnet щодня відвідують 170 тисяч користувачів, з яких близько 25 тисяч – із України. Значний відсоток авторів порталу також складають українці. За словами співзасновника, з-поміж комерційних авторів українців – близько 15%. "
Тож реалістична аудиторія україномовного Літнету - десь 50 тисяч користувачів. Комерційних авторів - 50 осіб.

Якщо через рік україномовних користувачів та комерційних авторів стане хоч на чуть більше за ці цифри, можна буде впевнено мовити про те, що український Літнет успішний.

Факт з Фейсбука. Головний рекламний пост укаїномовного Літнету подивилося 50 тисяч осіб, 1300 вподобали. Сторінка @LitnetUkraine відкрита 06 січня вже має 9000 фоловеров. Це потенційна читацька аудіторія. Непогано для 2 місяців існування, ага? 

Цікаво, що за два роки видали на папері 100 книжок, здебільшого жіночий роман, та фантастику. Відбір для друку з 10 000 творів, здебільшого графоманських та низькоякісних - наджорсткий. 0,01%.

А ось той камінь, який неможливо переступити. Парадокс Літнету:
"... розповів, що ресурс провів опитування своєї аудиторії, яка оформлює платні підписки. Виявилося, що 65% з читачів роблять це тому, що книжку не можна знайти деінде, а також через те, що є фанатами певного автора й хочуть якнайскоріше прочитати його новий твір."

Цей факт конфліктує з необхідністю розповсюджувати твори для просування та здобуття тій аудиторії, яка є "фанатами певного автора". З одного боку Літнет вимагає цього, з іншого стоїть цьому на заваді.

А ось найцікавіше:
«Якщо в російській версії ми просто пропонували зручний інструмент самвидаву для автора, то в українській бачимо місію взагалі створити електронну літературу, виробити в людей звичку її читати й писати,"
Аж не віриться! А чи не струс повітря? Побудувати щось краще? О-о! Якщо потрібна допомога, тільки скажіть.))

Коментарі:

Всього гілок: 3

Роман Мтт 12.03.2018, 14:19:11

Це лише початок. Авторів нині тут більше ніж читачів. То говорити за цифри ще рано. Думаю в червні щось може і варто буде говорити про кількість читачів - якась тенденція, динаміка тоді почне тільки промальовуватися. Влітку все стихне, як зазвичай і буває. Восени буде більш цікаво про це поговорити наново, Зима-весна наступного року - реальні підсумки якісь можна буде підвести.

Володимир Яремчук 10.03.2018, 19:02:51

Шкода, що реальні цифри набагато менші. У більшості творів назбиралось не більше ста переглядів і декількох додавань в бібліотеки. Не надто весело. Сподіваюсь, із офійіним релізом читачів стане у рази більше.

У гілці 4 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Володимир Яремчук 12.03.2018, 09:24:22

Антон Солнцев, Згоден, слід почекати. Тим паче, що кращих україномовних сервісів чим Літнет не існує. Всі будуть сюди стікатися)

Лiра Воропаева 11.03.2018, 17:39:18

Насправді цифри досить реальні. Не треба забувати, що це все ще тестова версія, тому реальні результати ми побачимо тільки через рік, можливо раніше, але все ж таки я б не стала на це розраховувати. Поки що треба не хвилюватися про те чи буду ця версія такою ж крутою, як російська. Треба просто писати, читати і підтримувати одне одного.

Books language: