Чого нас так мало?

Автор: Дрешпак Максим / Додано: 11.06.18, 15:28:08

На скільки я пам'ятаю, укр версія запустилась разом з іспанською. На сьогоні в укр частині всього лише до 1000 постійних читачів ( я брав просто топ бібліотек та помножив на 2. Думаю реальна цифра десь така і є), коли в іспанській версії народу більши разів у 5 мінімум! І творів, і конкурсів там теж - побільше. Цікаво мені, чому так і що буде далі, а також, чому так сталось. Деякі думки з цього приводу все ж є. Іспанський ринок однією Іспанією не обмежується, тому потенційних авторів та читачів тупо більше. Крім того, чимало авторів україномовних (як і читачів) сидять собі давно й серйозно на російській частині (от я сам такий) і не сильно поспішають на україномовну. Та є ще один момент - реклама. Судячи з мого ж блогу про те, звідки народ дізнався про ось це все (укрчастина) окрім фейсбучної реклами та слухів на росчастині - нічого.

З однієї сторони, розумію розробників: закинули жменьку зерняток у землю - проросте й добре, а ні, так і не сильно жалко. Не думаю, що бюджет фейбучної кампанії шибко великий. З іншого ж боку, трохи прикро, що розвиток цієї гілки порталу пущено на самотік і сил для розвитку не прикладається. Ну, мені зараз так здається і я буду радий помилятися.

А що видумаєте з приводу ситуації вище описаної та як можна допогти порталу, якщо взагалі треба. Можливо все й так чудово, і мої дещо песимістичні погляди лише від розбещенності (активним літжиттям) на "основній гілці"? :)

(Сорян за суржик. Я тільки нещодавно встав за "прополку буря'яну")

Коментарі:

Всього гілок: 9

paniOtojbo 17.07.2018, 10:40:12

"поганість" реклами на фейсбуці не має ніякого стосунку до кількості відвідувачів літнет. відповідь може вас розчарувати, але вона проста - людям не цікава аматорська укрліт, ні читати(бо вона менш якісна), ні писати(видно, мало в нас письменників, що пишуть українською краще, ніж написали б теж саме російською). чи багато ви знаєте україномовних ресурсів подібних литнету? їх мало або нема тому, що люди не пишуть тексти, які НЕ збираються потім спробувати надрукувати, не пишуть українською чисто заради процесу.
аматорська укрліт не витримує ніякої конкуренції з російськомовною ні за кількістю, ні за якістю. чи ви знайомі з таким явищем як фікрайтерство? я маю на увазі, не просто чули і знаєте, що воно таке є, а слідкуєте за деякими фіками, чекаєте продовження і, можливо, колись писали щось самі? якщо знайомі, то розумієте, як працює цей процес, що люди пишуть фанфіки(які можуть не мати жодного стосунку до фендомів, а можуть бути оригінальними історіями) не заради того, щоб викласти їх на сайт, де є можливість заробити гроші, а заради свого і читацького задоволення, тому вони мають мотивацію підвищувати свій рівень і писати краще, не покидати цю справу після першого провалу.

Алекс 11.06.2018, 16:45:38

За гишпанський роздiл нiчого не можу сказати, а ось в українському добрячий шмат текстiв аж кричать, що їх писали росiйською та переклали гуглем, майже не редактуючи. Тож пересiчний читач, звiсно, пiде до рос текстiв.
Iмхо, звiсно.

У гілці 7 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Анатоль 13.07.2018, 17:51:55


Сказочница
, "Я - білінгва від самого початку"

А я від самого свого початку взагалі жодної мови не знав.
Та й зараз "білінгв" лише в тому сенсі, що українські і російські слова і фрази перемішані, і розділяти їх важко. В побуті суржик, а писати намагаюсь українською.

Witold Pajgert, Sonia Pajgert 04.07.2018, 19:11:49

Думаю український літнет розкрутиться потроху. Реклама у ФБ дійсно велика. Можна сказати, що люди підтягуються. І є автори, що пишуть дуже якісно, хоч їх, звісно меншість. Що цікаво є дуже добрі фентезі, фантастика, трилери, якраз ці жанри, що не видаються на папері. Було б добре, якби "паперові" видавництва звернули увагу на співпрацю з літнетом, бо в Україні є клан тих авторів, кого друкують, а вони всі величезні "генії", і пишуть одразу "геніально-неможливо-несхожі ні на що" романи, і не заморочуються нещасними детективами, чи фантастикою, і через те якісних книжок в вищеназваних жанрах видається мало, чи й взагалі видається. А в тих же росіян з виданням книжок - детективів, трилерів, фантастики немає проблем, і неважливо хто ти, тільки б класно писав. Може колись українські видавництва зрозуміють, що вони теж можуть приносити прибуток своїм власникам.)))

Крися 29.06.2018, 20:23:25

Дрешпак Максим
Чи можете Ви удалити мій коментар, в мене чогось написалось посилання на якогось чоловіка?

У гілці 3 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Дрешпак Максим 29.06.2018, 21:19:31

Крися, Прикол, я можу видаляти коментарі!) Муахаха, піду видаляти конкурентів.

Крися 29.06.2018, 20:09:07

Коментар видалено

У гілці 6 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Рудий Кіт 29.06.2018, 20:20:45

Коментар видалено

Алиса Ольгич 29.06.2018, 18:19:14

І ще один недолік. "Накручування рейтингу". Кожен недобросовісний " письменник/читач" може зареєструвати безліч фантомних сторінок, наставити собі лайків, класних коментарів, комусь каку написати, і в результаті на перших сторінках опиняються самі розумієте які твори.

Алиса Ольгич 29.06.2018, 17:06:38

А про цей портал я дізналась взагалі випадково!

Анна Пахомова 11.06.2018, 21:28:26

Дозволю собі не погодитись з висновками. Чого 1000 читачів, якщо в деяких книг від 6000 до 22000 прочитань?
Окрім того реклама в Інтернеті дуже нав'язлива. Це не тільки ФБ, чи інші соцмережі ( в той самий Інстаграм не зайдеш, щоб не наткнутись), ай на інших сайтах. Можу в когось звісно стоять такі налаштування, щоб ту рекламу не бачити, але я натикаюсь на неї повсемісно.
Проте здається читач у нас не звичний до українського продукту. Я сама тридцять років читала книжки майже всі на російській мові, опісля ще треба налаштуватись саме українську на мову.

У гілці 4 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Дрешпак Максим 11.06.2018, 21:51:53

Анна Пахомова, Якщо читач не авторизований, його перегляд усе одно зарахує система.

Вікторія Задорська 11.06.2018, 19:40:50

Мені теж прикро через таке. Тому я пишу пости про літнет в себе у фб та інсті. Думаю якщо кожен з нас так робитиме. То кількість читачів збільшиться.

Books language: