Наболіло- Накипіло!

Автор: Вікторія Задорська / Додано: 24.06.18, 11:23:22

Редагування творів. Тема для мене вже аж дуже тривожна та болюча.

Мало того, що ти кілька місяців пишеш книгу, вкладаєш в неї свою душу натхнення, страждаєш, переживаєш, терпиш безсоння (бо вголові звучать майбутні діалоги). Так це виявляється тільки краплинка у порівння з тим, що чекає попереду.

А попереду - ВОНО. РЕДАГУВАННЯ!.

Гаразд, спершу ти витратив на це ще кілька тижнів часу. І наче все. Але потім виявляється що це ще зовсім зовсім не все. Помилки, як хвилі під час припливу тільки прибувають і прибувають. А ти сидиш розгублений і не знаєш що з тим всім робити.

Чи то подавати документи на другу вищу освіту. Чи то платити казна які гроші за професіонала. Чи то тихенько плакати в подушку.

От скажіть що з тим редагуванням робити, коли ти не бачиш цих помилок, хоч прошерстив твір взад і впоперек. 

 

Коментарі:

Всього гілок: 11

Witold Pajgert, Sonia Pajgert 27.08.2018, 09:06:40

Коли Ви додаєте твір, то сам літнет Вам їх робить. У нас така ж проблема. Ми викладаємо твір, а на другий день перечитуємо, а там просто "амба". І думали б, що самі - дурні, але дивимося в документ Word (оригінал з якого копіювали), і в текст на літнеті, а там половини ком немає де треба, букви в словах змінені, і купа ще всього. І скільки не редагуй, навіть прямо в літнеті - через деякий час виникають нові помилки вже в інших місцях. Це якийсь маразм.

Інка Вікторова 26.08.2018, 17:46:36

Так. А врешті виявляється, що ти взагалі не знаєш правопису і сумніваєшся вже навіть в тому, як правильно написати власне ім`я.

Jaromiy 26.08.2018, 15:21:34

Вітаю! Для мене це також важка тема( Здається твір вже готовий, але коли ти знову його перечитуєш помилки і помилки.
Порада: Я намагаюсь обробляти невеличкі частини твору. Перечитую їх по декілька разів. Для більшої впевненості можна дати почитати твір комусь із знайомих( чи не знайомих), друзів, і т.д. Людині, яка читає твір вперше помилки більш помітні.
Удачі і натхнення!)

Софія 20.08.2018, 18:07:32

Знаю один метод - читати текст на диктофон, а тоді слухати і перевіряти.
От тільки є одна проблема - якщо текст великий, це все буде довго й нудно, ну й не зможеш виправити розділові знаки тощо.

Віктор Полянко 20.07.2018, 08:56:49

Щоб знайти приховані помилки, я даю тексту "вилежатися" місяців зо два. Зовсім не дивлюсь на нього і на цей час викидаю з голови. А потім відкриваю і вже бачу його ніби збоку, наче не зовсім я писав. І тоді чимало помилок і неточностей знаходиться.

Олександр Калінін 18.07.2018, 00:41:17

Не знаю. Коли в електронці здається ніби все виправив, то роблю роздруківку. Але перечитую на бумазі й кожну сторінку знову приходиться правити, ще й так, що місця живого на ній не залишається. Дуже прикро, коли приходиться перед дедлайном відразу набирати в електронці й відсилати на конкурс. Я в такі тексти сам навіть боюсь зазирати :D Але ось другий рік приймаю участь в різних конкурсах, і трохи "грамотнішаю". Але дуже повільно. Наприклад, ще півтора року тому чомусь свято вірив, що оформлення діалогів виконується зовсім по-іншому. Десь чомусь в школі щось упустив. А в технічному університеті із опірматами було зовсім не до діалогів. Ось так. "Лупайте сю скалу!". Вірю, що подужаєте)

KLIFS 16.07.2018, 20:06:12

Взяти хорошого бета-рідера – це, здається, найкращий варіант. Ним може бути навіть твій знайомий письменник або ж просто друг з хорошим знанням мови. Ти прочитала, він прочитав, всім добре, і помилок менше. От тільки його ще знайти...

Алекс 24.06.2018, 12:25:58

на мою думку, єдиний доступний варіант - вичитка навзаєм. Бо витрачати гроші без певного результату на того, хто стверджує, що він профі-редактор - це не найприємніший шлях до бідності))

У гілці 6 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Яна Паувел 16.07.2018, 00:50:32

Алекс, я тільки-но завершила першу книгу. Зараз виправляю те, що самій в очі кидається. За одно і граматику повторюю. Але ідея мені сподобалась. Як не впораюсь самотужки обовязково нею скористаюся)

Ирен Нерри 15.07.2018, 18:54:47

Так, помилки вони так підступні ховаються весь час)))
А ще окрім цього є слова-паразити, криві речення, речення-гусиниці и т. п.
Взаємна вичитка може бути як варіант перевірки)))

Лія Щеглова 24.06.2018, 11:39:57

По-перше, постійно практикуватися на чужих текстах. (Так тут треба, аби ви з тим автором чудово розуміли, заради чого все це робиться, воно болюче, але загартовує шикарно!) Повірте, не маючи професійної освіти, з такою практикою багато речей викривається та стають одкровенням!
По-друге, повертатися до свого тексту, коли відлежиться. Відразу багато не видно, а текст 100% сирий!.
Насправді практик дуже багато.
Теж саме слововживання. Найменший сумнів - беремо словник. Благо, у наш вік для цього можна навіть з дивану не вставити, в інеті вони є. Перевіряєте, чи точно те слово те значить.
А з часом з'являється така собі чуйка. Щось з цим абзацом, реченням, словом - не так. І не проходити повз, поки не заміните, на те, що вас повністю задовольняє. Аби більше в ньому нічого не бентежило.

У гілці 3 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Лія Щеглова 24.06.2018, 11:58:24

Вікторія Задорська, Звісно з помилками! То унікальна особливість окремих індивідів, що здатні писати без помилок.
Крім того ж бачимо, місцями, у виданих книжках якісь ляпи. Але ж у першу чергу все залежить від критичної маси тих помилок, чи не так?
Редактор у видавництві точно не стане розбиратися, який там золотий сюжет, якщо з перших сторінок на нього навалиться відверта безграмотність.

Лілія Борисенко 24.06.2018, 11:38:27

Ну, я інколи залишаю тест на деякий час, а потім перечитую, і вони, оті помилки знаходяться. Та все одно, всіх помилок не виправиш. Навіть у найбільш престижних видавництвах книги з помилками випускають, хоч і корректори, редактори працюють.

Останній коментар в гілці:

Вікторія Задорська 24.06.2018, 11:54:21

Лілія Борисенко, Так то воно так. Але, як сказала одна моя викладачка - книжка то лице автора. І дуже не варто щоб воно було брудне...

Books language: