Глибина за фасадом. Нічний Цирк. Ерін Моргенштерн

Автор: Оксана Кириченко (Aillin Ai) / Додано: 31.07.18, 13:22:42

Атмосферна історія, в якій декорації вражають найбільш вимогливих читачів, де магія захоплює з перших сторінок, а чудеса відбуваються у кожному рядку. Беззаперечно, антураж неймовірний. Беззаперечно, мова письменниці дуже красива – я читала в оригіналі і насолоджувалася словом  протягом усієї оповіді. Однак те, що ховається за цим фасадом, під цією таємничістю, вражає своїми тонкощами. Ляльки, втягнуті в протистояння; ляльковики, котрі влаштовують ці поєдинки; свідки, що волею долі опиняються в Цирку – їхні історії настільки тісно переплітаються, що цілком можливо загубитися в цьому чудернацькому сюжеті.

Допитливі уми розгледять проблематику. Слово автора, думка автора ховається разом з протистоянням за чорно-білими шатрами Цирку.

Дорослі стають ляльководами і вирішують, як їхнім дітям жити. Дорослі, котрі вже забули про силу почуттів, задовольняючись лише їхніми проблисками, котрі себе обманюють: ось як людина в сірому костюмі завжди прив'язується до своїх підопічних, а ніколи цього не визнає, а Просперо вірить у свою дочку, незважаючи на те, як він ускладнив її життя. Дорослі, занадто боягузливі, щоб вирішити суперечку один на один, натомість граються життями інших, і ця гра, непомітно для них самих, поглинає їх, в той час як діти шукають свій шлях, приймають свої рішення, живуть за своїми правилами.

Чому чоловік у сірому костюмі просить розповісти історію Цирку, щоб відпустити його? Мабуть, він готовий визнати свої помилки, завершити суперечку, в якій нерозумно шукати переможця, адже різні техніки не роблять когось сильнішим, а кого-то слабшим. Адже різні погляди і рішення не означають, що вони невірні.

Нічний Цирк – це набагато більше, ніж атмосферна фентезійна історія. Найкраще те, що вся суть лежить на поверхні, та не кожний її побачить. Як в цирку – ти бачиш лише те, що показують.

 

Рекомендую до прочитання.

Коментарі:

Всього гілок: 0

Books language: