Таймлесс. Подорожі у часі

Автор: Оксана Кириченко (Aillin Ai) / Додано: 06.03.19, 21:55:44

Вітаю! Сьогодні хочу порекомендувати серію книг «Таймлесс» німецької авторки Керстін Гір. 

Авторка відома у своїй країні завдяки жіночим романам. Вона була вдостоєна літературної премії DeLiA за «найкращий німецький любовний роман». Однак Керстін Гір завжди полюбляла фантастику, а тому у 2009 році спробувала свої сили у цьому жанрі.

Серія «Таймлесс» містить три книги: «Рубінова», «Сапфірова» і «Смарагдова». Книги можна віднести до жанрів міське фентезі та хронофантастика. Чудова історія для дівчаток-підлітків, котра демонструє усю палітру почуттів головної героїні Гвендолін та її взаємовідносини з дорослими, друзями, родичами та коханим. Мені надзвичайно подобається легкість та простота, з якою ведеться розповідь, та відчуття достовірності. 

Анотація (оф. українською)

Якщо наш читач упевнений у тому, що для мандрівок у часі потрібна якась машина, то він дещо відстав від життя. Німецька письменниця Керстін Ґір вирішує цю проблему в ультрасучасному дусі. Її героїня, Ґвен Шеффер, обходиться геном мандрівника в часі. Щоправда, він геть чудернацький: часом візьме й закине дівчину в минуле, де вона почувається не в своїй тарілці… Але Ґвен вдається з’ясувати, що за цим криється таємне товариство Коло Дванадцяти, а кожен обраний має ім’я на честь самоцвіту, — і все перетворюється на гру-інтригу з купою загадок і пошуками відповіді на них…


Не знаю щодо українського перекладу, бо я читала російський, але вже в цій анотації мене турбує вираз «обходитися геном мандрівника», який, як на мене, кособокий. Мені більше до вподоби російський варіант.

Анотація (оф. російською)

Что бы вы делали, если бы вдруг оказались в прошлом? Гвендолин Шеферд не задавалась этим вопросом, пока не узнала, что унаследовала от своей пра-прабабушки ген путешественника во времени. И теперь ей предстоит каждый день переноситься в прошлое… и с каждым днём тайн и загадок становится всё больше и больше. Что такое Тайна Двенадцати, кто охотится на путешественников во времени в прошлом, и почему все вокруг думают, что она обладает какой-то «магией ворона»?.. Трилогия «Таймлесс» — бестселлер немецкой писательницы Керстин Гир — для читателей всех возрастов!

Отже, головна героїня роману – це шістнадцятирічна дівчина на ім’я Гвендолін Шеферд, народжена у родині, чиї поодинокі члени мають дар подорожувати у часі. В її сім’ї цей дар передається по жіночій лінії, в той час як в іншій родині – де Віллерів – по чоловічій. Таємна організація Хранителів створена з метою вивчити цей феномен та допомогти мандрівникам зробити їхні стрибки у минуле контрольованими та безпечними, винайшовши для цієї важливої справи хронограф. Біда лише в тім, що цей недосліджений ген проявляється лише після виповнення шістнадцяти років і його пророкували кузині Шарлотті, яку й готували до роботи «візитів у минуле», а не Гвендолін, яка потрапляє у вир подій, про які геть нічого не знає. Таємниці, загадки та партнер – красень Гідеон де Віллер – ось, із чим доведеться зіткнутися ошелешеній школярці. 

Так, ця трилогія розрахована на дівчат; так, вона місцями дуже наївна та штампована. Мені надто не подобається, як закінчуються книги – наче обриваються на півслові. Сама інтрига всієї історії не сильна, а розв’язка не викликає особливих емоційних коливань. Але історія несе таку позитивну енергетику, викликає стільки теплих вражень, що від неї неможливо відірватися. Емоційно забарвлений текст, захоплюючий стиль розповіді, відмінний гумор та унікальна, справді унікальна атмосфера книги! Стиль оповіді від першої особи настільки перебирає на себе увагу, що читач ніби виступає у ролі оповідача. Персонажі добре прописані, реалістичні, хоч і типові для підліткових книг. Але вони доносять до дітей певні мудрості, котрі неможливо пояснити словами при вихованні дітей, котрі самі діти не завжди розуміють, а мають віднайти та осягнути самостійно, на власному досвіді.

Книга перекладена на п'ятдесят мов та стала бестселером у багатьох країнах. Трилогія була повністю екранізована та мала значний успіх у рідній Німеччині. Тож рекомендую).

P.S. зверніть увагу на обкладинки… Вони чудові!

Коментарі:

Всього гілок: 2

Юліанна Бойлук 06.03.2019, 22:57:54

Фільми мої улюблені! Книг ще поки, на жаль, не читала, але виправлю це. Підписуюся під коєним словом, єдине, що мене дивує- це те, що виявляється аудиторія - дівчатка-підлітки. Не знаю, як у кого, але в моїй родині це сімейний фільм, який з радістю дивимося з батьками. Та й третя частина змусила добряче понервуватися. А загалом я абсолютно згодна. Трилогія, гідна уваги. Я також рекомендую усім, адже справді надзвичайно захоплює. До слова, "Смарагдова книга" моя улюблена))
P.S.: обкладинка- то справа смаку, але герої фільму дійсно схожі на намальованих. Хоча втілення задуму художником не в моєму смаку.

Останній коментар в гілці:

Оксана Кириченко (Aillin Ai) 07.03.2019, 10:23:19

На рахунок аудиторії, то я говорила за книги, бо з приводу фільмів погоджуюсь - вони вийшли сімейними) але у фільмах, як на мене, перемудрили і втратили логіку, а ось у книгах все цілком закономірно. Обов'язково почитай, там є чому повчитися)
Мені якраз третій фільм і не зайшов. Перший чудовий, другий непоганий, але третій незрозумілий і скомканий) Може, передивитися...

Ірина Ярошенко 06.03.2019, 22:45:59

Читала усі три книги і дивилася фільми. Так, серія доволі цікава!

Останній коментар в гілці:

Оксана Кириченко (Aillin Ai) 07.03.2019, 10:17:07

Я розпочала з фільмів, а потім з'ясувала, що вони по книгам)

Books language: