Привид кладовища Хайгейт

Автор: Оксана Кириченко (Aillin Ai) / Додано: 03.04.19, 14:48:46

Вітаю! На днях мала нагоду прочитати книгу нашої літнетівської письменниці Марини Гайдар. Раніше ніколи не читала детективів, де присутні надприродні явища, але, як то кажуть, ніколи не пізно.

Книга «Highgate Ghost» має похмуру атмосферу та розпочинає серію Cassandra's Demimonde. Вона видана на Амазоні, тож ви можете за бажанням там її придбати. Нижче представлю вам анотацію у перекладі з англійської.

 

Книга «The Highgate Ghost» – перша в серії романів та оповідань про детектива Касандру Айерс, котра розслідує надприродні злочини в Лондоні 1900-х років. Серія має назву Cassandra's Demimonde. Тридцятирічна Кассандра, сильна і незалежна жінка у світі, яким керують чоловіки, у своїх розслідуваннях сповнена скептицизму щодо сутності надприродних явищ. Коли з’являється чутка, що на кладовищі Хайгет привид оскверняє могили, вона переконана, що ці злочини мають більш земне походження. Але водночас Кассандра відчайдушно намагається розкрити таємницю власного минулого. Чому її мати вчинила самогубство? Чи мав її батько стосунок до цього? Яка жахлива подія сталася з Кассандрою, коли їй було тринадцять років? Розслідуючи справу Хайгейт, Кассандра зустрічається зі своїми власними примарами і нарешті більше дізнається про смерть своєї матері.

 

Авторка зазначає, що у певному сенсі атмосфера книги нагадує телевізійні передачі Penny Dreadful і Taboo, а також роботи Едгара По. Актриса Наталі Дормер стала натхненням для появи Кассандри.

Книга мені сподобалася. Вона напрочуд легка у читанні (що для мене плюс, бо специфічна лексика ускладнює читання книг на англійській), зрозуміла і без жодного зайвого слова, що неабияк дивує. Мені дуже сподобалася головна героїня – цілісна особистість зі своїми прогресивними поглядами на життя, зі своїми проблемами і вадами. Вона чудово вписується у задану епоху і виступає такою собі яскравою плямою серед сірого суспільства. Книга вийшла атмосферна, яскрава і захоплююча. Детективна лінія розвивається поступово, набирає обертів та сили, щоб потім привести читача до чудового кінця – я була вражена кінцівкою! Весь ефект розслаблення протягом книги зводиться нанівець і залишаються самі мурашки на шкірі!

Єдиним спірним питанням для мене постали обривчасті глави. Тобто під час завершення кожної глави я ніяк не могла позбутися відчуття, що тут мало бути щось іще. Така недомовленість – нечастий гість у книгах. Власне, я зустрілася з ним уперше. Як пояснила згодом сама авторка, він сформувався завдяки тому, що історія спочатку виникла у форматі сценарію. Щоб зберегти кінематографічний ритм (що добре відчувається у самій книзі), авторка навмисне створила такий формат розповіді, і він заслуговує на прицільну увагу.

Тож я чекаю на продовження серії, а тим часом рекомендую «The Highgate Ghost» до прочитання)

Коментарі:

Всього гілок: 0

Books language: