Хасекі-султан

Автор: Оксана Кириченко (Aillin Ai) / Додано: 30.06.19, 13:15:01
«Її життєвий шлях і досягнення — це її особиста гордість»
Павло Загребельний. 

 

Навряд роман «Роксолана» Павла Загребельного потребує представлення. Ще у школі ми дізнаємося історію юної дівчини Анастасії Лісовської, яку забрали в полон татари і продали у рабство на невільничому ринку. Згодом вона стала дружиною Сулеймана І Пишного, султана Османської імперії; султаншею Хюррем, чиїй владі над султаном дивувалася вся Європа. Її життя окутане таємницями й легендами, і автор провів чудову роботу з джерелами. Натхненням послужила книга ученого Агатангела Кримського «Історія Туреччини» і три томи творів московського академіка Гордлевського про історію Туреччини. До всього, Загребельний особисто побував у Туреччині у тих місцях, які тісно пов’язані з Роксоланою, а також у місті Рогатин Івано-Франківської області, звідки за переказами розпочинається історія майбутньої величної жінки.

У романі «Роксолана» описаний життєвий шлях Хюррем від полону до самої смерті, скільки щастя і горя вона зазнала, як боролася за власне життя. Читач дізнається про побут і традиції османів, складнощі в управлінні імперією, стосунки в гаремі, завойовницькі походи. Пишномовність і поетичність твору – вже нечасті гості в сучасній літературі – додають барв і необхідної атмосфери, дозволяють співпереживати героїні. 

Рекомендую для неквапливого, вдумливого читання, для розширення кругозору та перепочинку від супер динамічних сюжетів)

Коментарі:

Всього гілок: 3

Уляся Смольська 30.06.2019, 14:51:20

Гадаю, що після серіалу "Величне століття" навряд чи хтось візьметься читати книгу) Можливо, я помиляюся, та саме ця думка спала мені читаючи Ваш блог)

У гілці 9 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Буяна Іррай 03.07.2019, 02:43:10

Повністю згодна! Все вами написане - сучасні реалії. І я не виключення, теж обрала даний серіал ( хоча у планах є прочитання книги)

Юліанна Бойлук 30.06.2019, 15:03:13

О, йе була моя перша книга, яку я прочитала в електронному форматі))) Книга дійсно неймовірна і досі є моєю одною з найулюбленіших! На тему Хюррем султан мене підсадив турецький серіал "Величне століття. Роксолана", потім прочитала книгу і переглянула нашу версію серіалу з Ольгою Сумською в головній ролі. Дуже різні версії, але всі цікаві. Однак, звісно, з книгою ніщо не зрівняється. Я часто це бачу: якщо обирати між книгою і фільмом, книга майже завжди краща) Інша атмосфера... Інші погляди...

Останній коментар в гілці:

Оксана Кириченко (Aillin Ai) 30.06.2019, 16:22:49

Я так і думала, що ти її читала і вона тебе і надихає) книга нагадала мені про твій стиль)

София Чайка 30.06.2019, 13:20:02

Дякую за приємні спогади про юність.
Однозначно цікавий роман.

Останній коментар в гілці:

Оксана Кириченко (Aillin Ai) 30.06.2019, 13:22:59

Погоджуюсь, хоча я вже відвикла від подібних) але це справді чудовий роман)

Books language: