Фантастика Vs Фентезі

Автор: Іва Білка / Додано: 17.07.19, 18:34:21

Це наболіле. Litnet ну просто жахливо повівся з цими жанрами. Він їх розділив, але не контролює твори які у них попадають.

Взагалі, фантастика - це загальний жанр, який означає наявність у творі чогось не реального. А підвидами фантастики якраз є наукова фантастика, фентезі, антиутопії і навіть містика. Та, останнім часом під словом "фантастика" мають на увазі ту фантастику, яка асоціюється зі словами "наука" і "дослідження всесвіту", а під "фентезі" - "магія", "відьми" і "магічні істоти". 

На Litnet  фантастика і фентезі - це 2 окремих розділи, отже логічно, що саме другий варіант розподілу справедливий на цьому порталі. Але що ми маємо? Відкриваєш першу частину жанру фантастика і бачимо, що більша частина творів це відьми, відьмаки, вампіри і перевертні. 

Я розумію, що інколи ідентифікувати свій твір  з певним жанром дуже важко, особливо, якщо ти новачок. І цей пост - це не камінь в тих авторів, які закидають фентезі у фантастику (я з задоволенням читаю обидва жанри). Це, скоріше, пропозиція як покращити роботу порталу:

Чому б не згрупувати фантастику в 1 розділ з піджанрами фентезі, наукова фантастика і т.д.? Це полегшить вибір жанру і дасть розуміння ЯКИЙ жанр вибирати.

Ну бо, блін, відьми і чаклуни абсолютно не співставляються з наукою та дослідженням всесвіту!

 

Знаєте, не люблю реальність, тому надаю перевагу фантастиці (загальному напрямку), і на інші жанри я якось не звертала уваги взагалі. В коментарях мене просвітили, що тут взагалі поділ на жанри дуже слабенький. А якщо зробити "щасливий пендель" і написати всім разом в техпідтримку зі своїми пропозиціями щодо розподілу жанрів? 

Щодо фантастики я вже написала. 

тех підтримка

Коментарі:

Всього гілок: 13

Василина Аметист 19.07.2019, 20:05:12

Так, я повністю з тобою згодна, розподіл жанрів на LitNet це просто жах.Часто так буває,що читачі не можуть знайти потрібної їм книги.Тому це проблема яку потрібно негайно вирішувати.

У гілці 5 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Іва Білка 20.07.2019, 11:58:17

Андрій Litnet, Хоча б таким, як в англійськомовній версії сайту. Помітьте, що там є жанри фентезі, фантастика і сучасна наукова. Якщо залишати їх окремими розділами, то треба саме такий розподіл, щоб не було плутанини. http://prntscr.com/ohmtjk. Бо в російській версії вже просто фантастика, а це не правильно, якщо виділяти фентезі окремо.

Trinn 19.07.2019, 08:15:22

Відьмаки та відьми чи щось схоже може бути і в фантастиці (Warhammer 40k), але згоден жанри на порталі часто використовують для реклами своїх творів (тобто обирають те місце де вигідніше - де твій твір буде в топі), а не там де він має бути.
З іншої сторони - вважається що фентезі це не окремий жанр, а піджанр фантастики, а про те що ви написали це "наукова фантастика" (sci-fi)

Останній коментар в гілці:

Іва Білка 19.07.2019, 08:57:39

Ви продублювали фактично те, що я написала. Якщо фентезі вважати піджанром фантастики, то треба було їх згрупувати в 1 розділ і розширити піджанри по аналогії з детектив/трилер. А не робити їх окремими жанрами. А якщо вже зробили окремими, то слідкувати, щоб жанри розносили відповідно. Останнім часом, коли мова йде про фантастику і фентезі, як окремі жанри, то під фантастикою мають на увазі саме наукову. На англійській версії вона так і називається.
Жанри можуть бути поєднанні, але на сайті таких реально поєднаних фантастики/фентезі, я не зустрічала.

Сергей Неизвестный admin 17.07.2019, 20:48:54

Є два шляхи. Перший - модерація жанрів адміністарцією. Через півроку після десятка суперечок з авторами на тему "ви не розібрались про що моя книга" будуть ходити чутки про свавілля адміністрації. Другий - свобода автору, але тоді ми отримуємо незадоволення колег і читачів кількома авторами, які не розуміють різниці між фентезі і фантастикою (або тими, які свідомо ставлять більш популярний жанр для залучення читачів). Можливо їм читачі таки в коментарях підкажуть, що краще правильно вказати жанр?

У гілці 7 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Іва Білка 19.07.2019, 08:47:41

Тоді це дійсно буде фантастика.

Анна Котляревська 18.07.2019, 15:25:19

А я не зовсім згодна) В мене відьми в жанрі Фантастики, і в цілому там звичний для нас світ) Мені не зрозуміло, навіть якщо Фентезі - це відьми, то чому ж вони не можуть бути у Фантастиці, якщо це загальний жанр і для фентезі і для інших?? якось дивно виходить) Сперачитися не хочу, бо сама дуже довго думала куди ставити книгу (вперше пишу в цьому жанрі). Багато прикладів шукала схожих. Прийшла до висновку, що фентезі - це все ж більше щось на кшталт Месників, якісь паралельні світи, дракони чи щось таке. Можливо, це не так. Але це проблема не Літнету, а в цілому сучасності) У всіх жанрах усе змішується, і не тільки в книгах, а й в музиці, кіно і т.д. Тому якщо адміністрація Літнету скаже змінити - ок. Якщо ні, то не бачу сенсу))

Взагалі, якщо б фентезі додали як піджанр фантастики, то я б залюбки поставила і фентезі. Бо у моєму випадку мені обов'язково треба було поставити еротику. А перший жанр треба було обирати... Як би можна було виставити фантастику основним, а фентезі як піджанр - було б круто))

У гілці 11 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Іва Білка 19.07.2019, 01:08:35

Анна Котляревська, Взаємно. А ще бажаю вам розібратися з різницею між фантастикою, фентезі та містикою.

Уляся Смольська 17.07.2019, 23:49:33

Не розумію, як можна плутати фантастику і фентезі? Для мене це два різних світи. До прикладу "Зоряні війни" та "Володар кілець". Ну, або "Пригоди електроника" і "Старик Хоттабич". Коротше, тут є два варіанти: або автори насправді (а це геть як прикро) не розуміють що до чого, або це роблять навмисно, ставлять твори у невідповідний жанр, щоб попасти в топчік.

Останній коментар в гілці:

Іва Білка 18.07.2019, 17:52:59

Уляся Смольська, Скоріше за все так і є( І, найголовніше, це ніхто не контролює.

Оксана Усенко 18.07.2019, 13:29:22

Підтримую більшу деталізацію жантрів. А ще було б непогано додати жанр "містика". Бо коли у творі ельфи і гноми то одне, а коли привиди і жахіття то геть інше. І щоб у нас знайти на платформі саме містику , потрібно перекопати купу всього, що до неї не має жодного відношення!:(

Останній коментар в гілці:

Іва Білка 18.07.2019, 17:34:40

Оксана Усенко, Тут є жанр містика/жахи.

Оксана Кириченко (Aillin Ai) 18.07.2019, 16:58:11

Люди, відкрийте гугл і почитайте закони жанрів фентезі і фантастики. Може, ви здивуєтесь, але так потрібно робити всім, кому треба визначитися із жанром свого твору. І так, відьми можуть зустрічатися і там, і там, але ж треба розбиратися в тому, що ви пишите.

Стефанія Лін 18.07.2019, 13:50:53

Згодна, дійсно теж спостерігала фентезі у жанрі фантастика, але то вина авторів, що поставили собі жанр не правильно)) Також підтримую розділення фантастики на піджанри, і фентезі теж було б непогано, як на рос версії, любовне фентезі, епічне фентезі і тд))

Оксана Кириченко (Aillin Ai) 17.07.2019, 22:05:06

а я б кинула камінь у тих, хто ставить невідповідний жанр тільки для того, щоб гарантовано вийти у топ. але не допоможе. тому я звернулася з цим питанням про жанри до адміністрації. маю надію, що вони їх доповнять, бо врешті-решт на щойно відкритій англійській версії їх і то БІЛЬШЕ!

У гілці 4 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Іва Білка 17.07.2019, 23:01:14

Aillin Ai, Згодна.

Tory_Chameleon 17.07.2019, 19:55:07

Просто крик душі... Ризикуєте підняти нову хвилю) Он нещодавно "бунтували", що до детективів недостатньо детективні твори відносять.
Втім, не можу не погодитися. Є така біда з цими жанрами

Останній коментар в гілці:

Іва Білка 17.07.2019, 21:42:46

Tory_Chameleon, Якщо є біда - її треба виправляти. Для цього і потрібно хвилю піднімати.

Ірина Ярошенко 17.07.2019, 19:01:32

ой, я абсолютно згодна! І взагалі, поділ просто мізерний. Навіть на рос.версії і то набагато краще, а тут - жах. Взяти хоча б казки, оповідання, нариси, вірші - їх взагалі не знаєш, куди притулити. Я з нетерпінням чекаю, коли ж таки адміни наважаться переробити розподіл за жанрами.

У гілці 4 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Іва Білка 17.07.2019, 21:19:11

Ірина Ярошенко, Дійсно. Я на інші жанри навіть уваги не звертала. Слабенький розподіл(

Мар'яна Доля 17.07.2019, 20:01:30

І я тільки "за"!

Books language: