Дар Богів

*****

За місяць до появи тату.

– Мара наступає. Дерево Життя потроху в’яне, блідне. Листя все більше й більше опадає. Купало, якщо ми нічого не вигадаємо, прийде кінець всьому.

– І що ти пропонуєш, Симаргл? Сварог знає про це, та поки не каже, що нам робити. А без нього, сам знаєш, ми нічого не можемо.

– Знову суперечки, Симаргл?

В кімнату створену з суцільного світла входить Сварог – бог неба і вогню, їх верховний бог. Всі вони були тими, хто вирішував, керував, обирав шляхи для нас – людей : Сварог, Дажбог, Велес, Купало, Симаргл, Ярило, Мокош, Стрибог, але головними та найсильнішими є – Сварог та Лада – мати усього.

– Дерево Життя в’яне, Сварог. – Відповідає Купало, спостерігаючи, як Симаргл, його друг та брат у всьому насупився з появою Сварога.

– Наскільки все погано? – Сварог проходить вперед, вражаючи, як і завжди, своїм теплом, сяянням, та любов’ю до усього, яка наче ллється з його тіла промінням літнього сонця.

– Можна сміливо вважати, що Дерево Життя напівмертве. – Симаргл насуплено дивиться на верховного бога, подумки гадаючи, чи запропонує старший брат розв'язання проблеми.

– Всі ми маємо дітей, любі брати. Людей. Ви знаєте не гірше мене, що вони сильні та сміливі. І всі ви знаєте, що вони мають дві сторони, дві частини: Дерево Життя і Дерево Смерті. Тільки вони можуть допомогти розв'язувати цю проблему. Ми не можемо дозволити зникнути світлу, тому що пітьма заполонить все. Мара для цього зробить все можливе. Але й пітьму проганяти не можна. Баланс – основа нашого світу.

– І що ж ти пропонуєш? – Купало зацікавлено дивиться на Сварога.

– Оберіть п’ять найсильніших з наших дітей. Відправимо їх сюди й проведемо крізь тонку межу світів. Хто має ідеальний баланс світла й пітьми, той і стане нашим
 порятунком. Той матиме силу зцілити Дерево Життя і Закувати в кайдани Дерево Смерті. Зупинить Мару.

– Ти не гірше нас знаєш, що закувати його не вийде, Сварог. – Купало примружує очі, розглядаючи Верховного Бога. Йому здається дивним, що Сварог ось так просто взяв і запропонував ризикнути життям смертних, хоча до цього, кожне життя було найціннішим скарбом у Всесвіті. Невже щось змінилось?

– Вийде, якщо ми допоможемо.Стефанія Лін

Відредаговано: 20.08.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись