Казки. наукові та чарівні

Агентство кліматичних розслідувань "КЛІМ І КОМПАНІЯ" Справа перша: Озоновий шар

 

В прозорому офісі, де зовнішні стіни наче зроблені з тонких пір'ястих хмаринок, внутрішні перетинки такі прозорі, наче їх зовсім нема, і всі меблі — кольору неба, різко пролунав тривожний телефонний дзвінок.

Синьоока білявка у світло-блакитному комбінезончику з круглим фірмовим знаком, схожим на карту світу, натиснула кнопку відповіді:

— Алло! Агентство кліматичних розслідувань "Клім Ко" слухає… Так! Виклик прийнято! Адреса?... Добре, нічого не бійся! Ми вже вилітаємо! Будемо в тебе за хвильку!

Молоденька співробітниця агентства "Клім Ко" вискочила до коридору:

— Хлопці! Сонечко! До роботи!

— Що там, Асю? — визирнув із сусіднього кабінету темноокий красунчик.

— У нас терміновий виклик!

По хвильці у круглій залі, схожій на рубку зорельота, зібралася четвірка: двійко хлопців та двійко дівчат, у схожих спортивних комбінезонах зі знаком "Клім Ко". Крім білявки Асі, тут була низенька дівчинка у золотавому костюмчику. Її кругленьке веселе личко було у яскравих веснянках, і якщо в Асі зачіска нагадувала пишну хмаринку, у Соні довге волосся блищало, наче сонячне проміння. Товстенький Водик у великих окулярах и темно-синьому комбінезоні нагадував професора, а не спортсмена, на відміну від голови агентства — стрункого темноокого Кліма. Ото вже одразу видно, хто тут головний! Високий красунчик, лідер. Одяг Кліма нагадував різнокольоровий камуфляж. Здавалося, плями на тканині рухаються, складаючи таємничу карту.

Щоправда, всі фірмові комбінезони хамелеони: в Асі по світлому кольору неба плавно бігли хмаринки, по Водику від найменшого руху походили водяні кола, Сонечка виблискувала світовими сполохами.

— Адреса є? — Клім дивився у плавно вигнуте вікно від підлоги до стелі. Тільки так помітно, що офіс знаходиться на шаленій висоті, десь поміж хмар. І, здається, насправді летить у повітрі. —Тема розслідування?

— Озоновий шар і небезпеки для нього вдома, — відповіла для всіх Ася.

— Вдома? — Водик здивовано поправив окуляри: — Це виклик на дом? Що ж сталося, Асю?

— Дитина у небезпеці! У школі розповідали про озоновий шар, але не пояснили до ладу, які небезпеки від УФ-випромінювання, а що в діяльності людей руйнує озон, тож наш клієнт тепер навіть холодильника відкрити боїться! А батьки на роботі до вечора…

— Ой, треба швидше допомогти! — зойкнула Сонечка. Клім озирнувся:

— Всі готові? Летімо! — голова агентства провів рукою, наче відсунув скло, яке просто одразу розтануло перед ним, та без затримки ступив у повітря. Інші одразу стрибнули за ним. Водик, щоб не загубити на льоту окуляри, застібнув їх на потилиці спеціальним ремінцем.

 

*****

Команда "Клім Ко" стрімко знижувалася над містом, поспішаючи на виклик. Багато років друзі працюють разом. Майже кожного дня рятуючи світ, чи рішучими діями на рівні планети та космосу, чи простим поширенням знань. Завдань у агентства чимало, є простіші, а трапляються дуже складні. Ці хлопці та дівчата не звичні супергерої, сили їхні повністю природні без додатку "над" або "супер". Але команда справді незвичайна. Ви, безумовно, не раз чули про них!

Повне ім’я Асі — Атмосфера. Весь газовий шар висотою більше 100 км, що оточує Землю — то її турбота. Ася відповідає за повітря яким ми дихаємо, за азот, кисень, вуглекислий газ, різні домішки розпорошені у повітрі. І за той самий озоновий шар. А також за вітер, за циклони та антициклони, які міняють нам погоду.

Сонечка — справжнє сонце, не лише тому, що її так називають друзі. Без неї не було б на Землі, ані краплини тепла та сонячної енергії, ані проблиску світла. Та й вітру не було б, бо він утворюється від різниці температур повітря.

Водик відає всіма водами Землі — гідросферою. Від найменшої калюжі до океанів, скрізь, де є навіть краплинка води, там працює Водик. У нижньому шарі атмосфери до висоти 25 км над Землею також літає багато водяної пари. З неї складаються хмари, тільки завдяки їй ллють дощі, а коли пара замерзає у повітрі, йде сніг або град.

А Клім — то Клімат, відповідальний за рівновагу тепла, вологи, вітру в різних місцях земної кулі. Погода за багато-багато років, це і є кліматичні умови. Десь на Землі сухо та спекотно, як у пустелях Африки, десь вічні льоди, як в Арктиці та Антарктиді, а десь помірний клімат, як у нас: то дощ, то сонечко весь рік. Клім стежить за рівновагою погоди на планеті, за кількістю сонячних променів, злив та посух, які творять його друзі. Без нього Земля вже давно спалилася б, чи затонула від величезної хвилі — цунамі.

Друзі знають: нехай Клім швидше реагує на будь-які зміни, нехай першим відчуває всі небезпеки, нехай він лідер, та без їхньої участі він нічого не зробить сам один. Тому й назва в агентства "Клім і Компанія".

В агентстві працює ще декілька не менш важливих співробітників. Та інші зараз на завданнях. Щоб встигати скрізь, агенти діють самостійно, але завжди тримають зв’язок між собою. Команда збирається у повному складі, лише заради надскладних світових питань, коли планеті загрожує щось з космосу.Эллин Крыж

Відредаговано: 27.08.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись