Культ Істини, книга друга, Шляхом Істини

9,20 Небо теж карає

                Одного разу вночі поламався мотоцикл, на якому здійснював в ту ніч інспекційні поїздки заступник начальника Кіровського райвідділу міліції, Батраков. Відремонтувати в польових умовах мотоцикл Батракова мені не вдалося, тому я своїм мотоциклом відбуксирував його в райвідділ. Батраков попросив мене почекати його у міліції, так як він збирався разом зі мною на моєму мотоциклі продовжити рейди по району. Я залишився чекати Батракова у дворі. На ганок райвідділу вийшов начальник ВБРСВ, капітан міліції, Володимир Миколайович Бойко. Він в цю ніч був на чергуванні в райвідділі. Володимир Миколайович зробив вигляд, що мене не помітив. Трохи постоявши на ганку, Володимир Миколайович попрямував в мою сторону, але з таким виглядом, ніби я для нього зовсім не існую. Проходячи повз мене, Бойко раптово схопив мене за передпліччя і розвернув мене обличчям до себе:

             – Привіт. Як справи?

            – Потихеньку.

            – В райвідділ прийшов дуже недобрий папір про тебе.

            – Знаю, при мені його писали.

            – Чия це робота?

          – Там багато підписів.  

           - Підписів багато, але хтось же ними керував. Збарська?, - я мовчу, – Якщо мовчиш, значить, я вгадав. Давай зробимо їй Варфоломіївську ніч, - я посміхнувся, – Посміхаєшся, значить, знаєш щось. Говори!

            – До приїзду зам міністра легкої промисловості, Єліна, з нагоди десятирічного ювілею фабрики, за розпорядженням директора було викрадено і продано пряжі на дванадцять тисяч рублів. На ці гроші був куплений заступнику міністра подарунок. І ще. Коли відвантажують на трикотажну фабрику пряжу, то відвантажують її більше, ніж вказується в супровідних документах. Збарська працювала раніше генеральним директором «Донсукно». У неї там старі зв'язки і вона успішно цим користується. Гроші за крадену пряжу Збарська отримує з невідомих мені каналів. Два тижні тому з двору камвольної фабрики виїхала машина з пряжею для трикотажної фабрики. Виїхавши за ворота, машина обламалися. Водій був змушений покинути на час свою машину для того, щоб з'їздити в автобазу за допомогою, але машину з пряжею треба було охороняти. Водій звернувся до начальника охорони з проханням надати йому допомогу в охороні автомобіля. Згідно з інструкцією, перш ніж взяти машину під охорону, треба зробити ревізію матеріалу, що знаходиться в автомобілі. В результаті ревізії було виявлено пряжі набагато більше, ніж вказано в супровідних документах. Начальник охорони пішов до директора з'ясувати причину невідповідності фактичної наявності пряжі із зазначеною в документах. Збарська йому сказала, що це її особиста справа, в яке начальник охорони не має права сунути свого носа, а в цілях власної безпеки він повинен мовчати.

             – Що ж ти мовчав?!

             – Та щоб у райвідділі міліції не подумали, що я зводжу особисті рахунки з директором за петицію, а на цій підставі ви могли повірити в досконалість здійсненої проти мене провокації.

            – Добре відпочивай. Ми тебе не будемо залучати до цієї справи. Ми самі з нею розберемося. Нехай ніхто не підозрює, що ти до нашої операції причетний.

            Через місяць після цієї розмови «могутня» коханка зам. міністра вже працювала на сусідньому підприємстві рядовим співробітником відділу кадрів. Тепер директором на нашу фабрику призначили Базилеву.

              Я живу на грішній землі, серед грішних людей і сам грішний. Святі люди і «сини божі» ніколи по землі не ходили і ходити не будуть. Гріх для людини є тим баластом, завдяки якому людина ходить по землі і не «відлітає в небеса», але це не повинно бути виправданням для злочинів і гріхів. Я намагаюся не грішити. У всякому разі, я намагаюся робити якомога менше проступків, але, тим не менш, проступки відбувалися, про які згадувати нестерпно боляче.

            Людина грішить, коли робить помилки. Людина грішить, коли через незнання порушує моральні установки. Чоловік обов'язково зробить гріхи, якщо він почне вести себе не у властивій йому манері, тобто, коли він перестає бути самим собою і починає грати в житті чужу роль. «Життя не сцена, а люди не артисти» - про це забувати ніколи не треба. Це у єврея, Омара Хаяма, все навпаки: «Життя – сцена, а люди – артисти», але ж зрозуміло чого так, бо якщо єврей не буде шахраювати, то він не буде євреєм.

            Коли чоловік грає в деяких життєвих ситуаціях як актор, тоді він обманює людей, бо люди вважають себе не глядачами вистави, а свідками відвертих дій. Будь-який обман призведе до злочину, бо і «обман - злочин». Легкі, незначні, «безневинні» обмани, якими завжди користуються жінки і які часто бувають в сімейних відносинах, в мозки багатьох людей впроваджують насіння зла. Чим пізніше проявиться зло, яке виросло з такого «невинного» обману, тим до більшої трагедії воно призведе. Людина має право не говорити правду, але не має право брехати. Якщо дитина ставить питання, на яке не можна відповісти точно і лаконічно, дайте відповідь дитині: - «Тобі ще рано про це знати». Дорослій людині скажіть: - «Я не бажаю говорити на цю тему». Відмова відповісти на поставлене запитання, може бути злочином, але може бути і не злочином - в залежності від того, яку подію зачіпає поставлене запитання. Приховування злочину - злочин, в тому випадку, коли оприлюднення злочину приведе до встановлення справедливості. Але в тому випадку, коли оприлюднення злочину призведе до ланцюга наступних резонансних злочинів, приховування злочину не є злочином. Добре треба подумати, перш ніж зважитися або відмовитися відповісти на поставлене запитання.Луцор Верас

Відредаговано: 29.12.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись