На краю життя

3.

                На Січі Іван відразу сподобався козакам. Нічого не боявся, добре плавав і міг занурюватись на глибину до 10 метрів, легко навчився стріляти з лука, а шабля ніби була завжди замість правиці у нього. Він ніколи не брехав і не крав. “Спритність і швидкість - найголовніші козацькі риси”, -  наголошував старший Остап, для якого хлопчина став за сина.

          Коли виповнилось 16 років, парубка взяли в перший похід проти половців. Потрібно було допомогти Каневу, що вже три тижні  тримав облогу.  Увечері підійшли козаки до міста, а вже зранку, до першого співу півня почали перші атаки на ворога. Івана залишили в таборі, Остап говорив, що найцікавіше буде, коли вони підуть у другий наступ. Парубок дуже розлютився і вже хотів пробратися сам на поле бою, але старий козак застеріг, що коли він не послухає, то може назовсім забути про козацтво. Тому діждавшись, поки гетьман дасть клич на початок дій, Іван першим кинувся на своєму Яворі до ближніх загонів половців.

          Битва тривала до вечора, сотні трупів лежали на землі що з одного, що з другого боку. Козаки перемогли. Одним з героїв, звичайно, був молодий Омелько, який своєю шаблею зарубав понад два десятки ворогів.

- Такому позаздрить кожен козак на Січі, - говорив Остап. 

- На полі бою ти повинен бути холоднокровним і бездушним. Але по закінченню бою треба повертатися в звичайне мирне життя. Ось чому ми всі тут, - радісно кричав Андрій своїй сотні вірних січовиків, у якій Іван  уже мав визнання чи не найхоробрішого  козака.

          Микола розробляв найкращі шляхи тактичного наступу, Остап навчав козаків нових прийомів і маневрів, Андрій керував своїм легіоном, а Іван пліч-о-пліч із побратимами здобував нові перемоги. На всій ворожій території складалися легенди  це сучасний сленг про магів-козаків, що неймовірно швидко і влучно атакували ворога на чолі з чортом у людській шкірі Іваном Омельком. В цих історіях була велика  частка правди. Загін Івана відбив у загарбників більше десятка сіл та двоє міст Парубок наче не помічав ворогів перед собою.Andre Grohotsky

Відредаговано: 11.01.2021

Додати в бібліотеку


Поскаржитись