Інтуїтивний метод творчості

Розділ 1.11

Тому ми не можемо піти далі без дев'ятої таємниці – ЧАС НЕ СТОЇТЬ НА МІСЦІ.

Людство змінюється, прискорюється швидкість сприйняття й обробки інформації, зовсім іншими стали технології впливу. Про це відомо багатьом, але так само змінюється і література, тільки не так швидко. Письменницька тусовка, яка кілька десятиліть тому прийшла до влади, диктує свою моду на стилістику і тематику, встановлює вигідні для себе закони, тому вітчизняна література відстає на крок від світу, хоча завдяки своєму потенціалу може вести його за собою.

Наступне твердження дуже не сподобається адептам всемогутності розуму, але ера розуму, як її бачили останні пару століть, закінчилася. Це потрібно розуміти. Зараз настає ера підсвідомості, коли основний вплив відбувається на підсвідомому рівні. І хто, як не письменники, можуть цим скористатися. Тому всі ті поради, які я даю, розраховані на підсвідомість.

Політичні технології, результати застосування яких вражають нас сьогодні, – підготовча група до школи у порівнянні з тим, що можуть письменники. У світі давно зрозуміли всю серйозність впливу творчих людей, тому в багатьох країнах складаються особливі досьє на активних творчих громадян, щоб їх можна було вчасно нейтралізувати – зовсім, як руйнівників у Кінга з "Темної вежі".

Письменники виховують нові покоління, наприклад, формують соціальні групи і вкладають у голови читачам переконання, які не сприймаються як нав'язані. Саме тому за останні десятиліття на рівні культури можна спостерігати реальну світоглядну війну, а не лише протистояння ідей, як це часто бувало в минулому.

Вас ці слова надихають? Так, ця влада величезна, їй практично нічого протиставити, але настільки ж величезна і відповідальність за наслідки. Ви до цього готові? Тоді будемо будувати літературу нового тисячоліття!Наталія Девятко (Natalia Devyatko)

Відредаговано: 22.01.2021

Додати в бібліотеку


Поскаржитись