Оповідки

Бізнес-пропозиція

Абсолютно переконаний, що схильність до підприємництва є дар божий. Це як здатність до малювання або співу. Я звичайно можу гарно завити на небо, але навряд щоб це талант. Сусіди взагалі коментують іншими словами. Так само продаж б/у книжок не дуже схожий на бізнес високих технологій. А я ж усьому цьому вчився…

Якось моя знайома Оленка знайшла на дорозі щось. Дуже віддалено схоже на цуценятко. Це був щасливий день для того покруча. Собачі іменини. Бо Лєна органічно поєднувала в собі дві стихії. Підприємницький талан і милосердя до братів наших менших.

Завантажила нещастя в кульок за п’ять копійок і притягла додому. Там жорстко подавила спротив тварюки, вимила, продезінфікувала та вибрала блохи. Потім висушила феном кудлатого і позначила, де в нього перед. Підвела собі очі, брови та губи. Без цього було ніяк. Знайомий ветеринар завжди дихав не завжди рівно.

Айболіт співаючи зробив щеплення але почав комизиться з паспортом. Сумнівався, бачте, кінь печальний щодо породистості. Нещадно плутаючи зад і перед пацієнта. Лєна терпляче повертала тварину передом до лікаря. Тобі що? Повилазило зранку? Кажу афенпінчер, значить афенпінчер. Не зли мене, доктор. Бо щас буде окончатєльно непонятно, хто з нас собака.

Подружня пара із сусіднього (про всяк випадок!) міста заплатила Лєні. Страшну ціну. Не до ночі кажучи. Але що значать гроші проти собаки з породою? Я вже мовчу, коли це афенпінчер Еммануїл. Чистюсінький німець згідно паспортних даних.

Через три року везуча Лєна лоб у лоб зустрілась з подружньою парою. На вузькій дорозі примхливої долі. Поряд з ними трюхикало страшенне одоробло невстановленої форми. Пара почала відчайдушно розмахувати руками.

Ти їх знаєш? На Лєниного чоловіка війнуло напругою двісті двадцять посеред білого дня. Обм’якла Лєна ледь кивнула і млосно не втримала інформацію. Зараз нам будуть бить у морду! І зажмурила очі. Чекала. Вірила. Сподівалася.

Подружня пара вихором налетіла на Лєну. Привіт, Лєночка! Як ми раді тебе бачити! Дивись який Емочка став великий-великий. Красівий-красівий! Правда ж гарнюній? Ну скажи! Ох ти ж моя сюсюсючка! Хазяйка присвистом цьомнула кудлату істоту. Лєна змусила себе повірити, що хвіст з іншого боку.

Молодиця з жалем відірвалась від собаки і пішла закладати вуха. Що Лєна молодець і Емочка такий красівий. А ще Лєна добра людина, бо зробила знижку. А їм усі завідують, бо Емочка дуже красівий. І чи нема в неї ще такого мальчика. Бо кумі дуже треба. Ось.

Вціліла Лєна ривком вискочила із ступору. Стрепенулася. Затріпотіла ніздрями. Оцінюючи глянула на кудлате створіння. Я подумаю, що можна зробити. Але зараз все так дорого… І автоматично намацала в кишені кульок за п’ять копійок.

Ой та не переживайте! Гроші не проблема. Нашим кумам і знижки не треба. Можуть позволить. Головне щоб собака красіва була! Як оце у нас. Ну або майже. Хазяйка таки не вдержалась і з розмаху чмокнула щасливе одоробло.

Оленка здригнулась. Та нє… Хвіст точно не з цеї сторони…Сергій Волошин

Відредаговано: 29.05.2020

Додати в бібліотеку


Поскаржитись