Оповідки

Ковток мартіні

В Україні догляд за дитиною зараховується до страхового стажу. Я твердо переконаний, що це неподобство і вважаю, що законодавцям треба йти куди подалі. І прирівняти нарешті щоденне опікування дитинчатами до шкідливого виробництва. З усіма наслідками і відповідними скажено пожиттєвими пільгами.

Наприклад, я діяв на межі фізичних і психологічних сил в той воістину жахливий невеликий час, коли одноосібно наглядав за сином. Тим не менше це не завадило останньому нажертись каміння з травою, гепнутися сторчма головою об землю і набратися достобіса оригінальних матюків.

Тому я конче благоговію перед дружиною, яка сім довжелезних років знаходилися з ним наодинці. На передовій. На мій погляд, це далеко понад людські сили.

І хіба я можу дорікати, що одного нещасного разу кохана нещадно впилась Martini Bianco. В неї є виправдання перед Богом - вони з колегою ділились про дітей. І навіть після цього вона якось спромоглася в непритомному стані доволочити сина до хати.

Правда семирічний син наполягав, що саме він приніс рідну неньку додому. Якраз синочок величезними очима відкрив мені двері і сказав, що плохо дєло. Мама заболіла.

Я відразу зрозумів куди бігти завдяки дбайливо розкладеним підказкам по квартирі. Спочатку впала в око випатрана сумка біля порогу, потім прямо за вектором одна туфля боком, далі скручений в елегантну лінію плащ. І нарешті друга туфля з грайливо зав'язаним шаликом однозначно вказували на місцеперебування святої великомучениці. Яка неприродно прямим стовпчиком стриміла вдягнена посеред ліжка. Щосили марно намагаючись зупинити підступне обертання Землі.

А коли наступного дня по обіді вона спершу поцікавилася, де син, то я взагалі в релігійному екстазі впав перед нею як пес на коліна. Могла ж і не спитать...

За сім-то  років суворого режиму.Сергій Волошин

Відредаговано: 29.05.2020

Додати в бібліотеку


Поскаржитись