Повертатись - погана прикмета

7

Лікар був молодий, і, певно, через усвідомлення свого віку, дуже серйозний. Він переглянув результати її аналізів і покивав головою:

 - Що ж, можу вас порадувати -  безпліддя у вас немає. Взагалі, жодних проблем по "жіночій лінії" не бачу. Так що не хвилюйтеся, працюйте над результатом, - тут він вперше дозволив собі посміхнутися.

 - Але  ми з чоловіком разом уже п'ять років, і я досі не завагітніла. Це нормально... ну, такий тривалий час?

 - А чоловік проходив обстеження? - цілком логічно поцікавився гінеколог.

 - Так, - збрехала Аліна.

 - Ще може бути, знаєте, яка причина? Психологічна. Коли жінка занадто зациклюється на своєму бажанні стати матір'ю, думає тільки про це, то часто виходить навпаки. Потрібно відволіктися, переключитися на щось інше - хобі, подорожі, спілкування... Домашнього улюбленця завести, наприклад. У моїй практиці бували такі випадки, коли родина всиновлювала малюка,  і дуже скоро жінка вагітніла, хоча до цього  спеціалісти діагностували безпліддя. А все тому, що акцент уваги перемикався на інше, організм переставав відчувати стрес - і все налагоджувалося!

Він узяв аркуш паперу і щось на ньому написав, тоді простягнув Аліні.

 - Це - телефон  моєї знайомої, вона психолог.  Можете звернутися до неї, вона вже допомогла багатьом жінкам подолати психологічне безпліддя.

 - Дякую, - Аліна затиснула листочок у руці та вийшла з кабінету.

Вона довго вагалася - скористатися пропозицією лікаря, чи ні. Хоча на обстеження та консультації уже було витрачено чимало грошей, і зупинятися не хотілося. Тому вже на наступному тижні жінка сиділа в кабінеті психологині. Вона виявилася Аліниною тезкою. Це була жінка середнього віку, з приємним відкритим обличчям і тихим, неквапливим голосом. Слово за слово - зав'язалася розмова. Спочатку говорили на загальні теми, потім якось непомітно Аліна почала розповідати про своє сімейне життя.  Хоча старалася згладжувати "гострі кути", та виходило не дуже. Занадто сильною виявилася образа на Вадима.

 - Аліно, -  сказала психолог, - здається, ваша проблема в тому, що ви взяли на себе чоловічу модель поведінки. Насправді ви гарна, жіночна, але завдали собі на плечі цілу гору обов'язків, які, по суті, виконуєте і за себе, і за чоловіка. А він у той час живе в своє задоволення. Він у вас не глава сім'ї, а утриманець якийсь.

Аліна опустила голову і мовчала.

 - От навіть зараз ви не поводите себе за жіночим сценарієм. Дев'яносто відсотків жінок на вашому місці почали б доводити. що я не права, якось виправдовуватися, чи що. А ви взяли і "пішли в себе", мовляв, хай там вона що хоче розказує, мені краще знати, як буде правильно. Так чи ні?

Психолог нагадувала Аліні вчительку математики, яку вона колись у школі не любила і страшенно боялася. Та теж ніколи не підвищувала голосу, лагідно посміхалася і разом з тим "ліпила" двійки направо й наліво.

 - Я б хотіла почути ваш висновок по суті свого звернення, - вона підняла голову і подивилася психологині прямо в очі.

 - Ну от я вам і кажу - потрібно відкинути чоловічу модель поведінки. Ще ж ніколи не трапилося, щоб чоловік народив дитину, правда? Вам треба не боятися проявляти емоції, перестати втікати від проблем. Ну, поговоріть відверто із своїм партнером, висловіть усе, що ви про нього думаєте. І більше не замовчуйте образи. Вкрай потрібно навчитися відпускати свої емоції, бо ви "затискаєте" їх у тілі, відповідно, організм не може нормально функціонувати. А ще б я хотіла поспілкуватися з вашим чоловіком. Він погодиться сюди прийти?

 - Не думаю, - відповіла Аліна.

**********

Повернувшись додому, вона сіла у крісло і замислилася. До психолога більше не піде, це точно. Даремно витрачені гроші плюс відчуття дискомфорту. А хотілося, щоб її зрозуміли, заспокоїли.

Але якщо її проблема психологічна, то хто завадить їй самій цю проблему вирішити? Адже існує море різної літератури, он і в інтернеті постійно пропонують семінари, майстер-класи... Не святі горшки ліплять, а вона, Аліна, далеко не дурна...

Перша ж стаття, що потрапила їй на очі, була такого змісту:

"Сім основних чоловічих потреб допоможуть вам зрозуміти, які чесноти шукає і цінує чоловік в жінці. Навчіться поєднувати їх в собі, і ви зможете стати єдиною і коханою у свого чоловіка на все життя.

1. Жінка-партнер

Ця жінка володіє таким незамінним для щасливих стосунків вмінням, як щедре слухання. Вона вміє вислухати, як ніхто інший. Їй цікаво і важливо все, про що хоче розповісти її супутник, - від проблемних і складних моментів у його роботі до неймовірних ідей, якими він переповнений. При цьому їй зовсім не обов’язково досконально розбиратися у всіх тонкощах бізнесу або іншої діяльності, якою він зайнятий. Важливо вміти давати чоловікові відчуття, що вона на його стороні, його головний союзник та підтримка в ті моменти, коли це дійсно необхідно.

2. Жінка-муза

Ви напевно чули відоме прислів’я "За кожним великим чоловіком стоїть велика жінка". Історія знає безліч таких прикладів: Гала у Сальвадора Далі, Жозефіна у Наполеона, дружини великих письменників, вчених, політиків... Тож яка ж вона - жінка-муза? У чому її сила? Перш за все, - у вмінні вірити в свого супутника, надихати його і правильно ним захоплюватися.

3. Жінка-фея затишку

Ця жінка створює для чоловіка простір, де його завжди чекають і люблять, де він відчуває себе спокійно, де його оточує домашній затишок. Навіть такі прості складові побуту, як випрасувані сорочки, смачна їжа, чистота та порядок, що його оточують удома, надають чоловікові колосальну кількість енергії. Така жінка перетворює будинок в джерело сили, місце, куди чоловікові хочеться повертатися, де він відновлюється і відпочиває і звідки йде окриленим для нових подвигів. Ще ця жінка вміє по-особливому демонструвати чоловікові свої почуття, зустрічає його з радістю, оточує турботою і теплом, наповнює простір любов’ю. Поряд з такою жінкою чоловік завжди сповнений сил і енергії.Мар'яна Доля

Відредаговано: 12.09.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись