Рай для щурів

Післямова

Юрій Михайлович говорив, що коли за подіями цієї історії знімуть фільм або напишуть книгу, «голос за кадром» буде належати йому. Він не збрехав.

Звичайно, це я - автор книги, допоміг йому не збрехати. Тим паче, потрібно було розповісти про справжні причини і благі наміри задуманого ним проекту «Добрі люди». А хто зможе краще розповісти, як не сам головлікар?

Але тепер, в кінці оповідання, я хочу, щоб ви почули і мій голос. Чи можна назвати героєм Сашка, який підійшов до письмового столу, взяв з ящика ключ від операційної та розбив на друзки обладнання, прекрасно усвідомлюючи всі невтішні для себе наслідки? Хто знає?

Після того, як покінчив з обладнанням, Сашко відкрив ворота. Коли натовп людей увірвався на територію Центру Довголіття, хлопчик якимось дивом прошмигнув за паркан і зник. Під ранок він з'явився на порозі інтернату для дітей-сиріт і розповів плаксиву історію про те, що він з іншого міста і втік з дому. Повернути його батькам, звичайно ж, не могли, бо, ви знаєте, кордони були закриті. Але коли відкрилися, він сам на попутках, розповідаючи все ту ж сумну історію, дістався дому.

В немовляти він не перетворився. Навіть Юрій Михайлович не здогадався, що після крайньої точки омолодження, браслет припиняв свою дію, навіть без вилучення. Сашко «помолодшав» ще на рік, а потім знову почав дорослішати. Всі, особливо вчителі в інтернаті, говорили, що розвинений хлопчик не по роках. А серед дітей він отримав прізвисько Вундеркінд.

Не буду вам розповідати всі подробиці його життя. Про те, як батьки протягом п'ятнадцяти років, поки Сашко знову дорослішав, ховали його від всіх оточуючих. Скажу тільки, що хлопчикові щоночі снилися кошмари. Він плакав, і по дитячому личку котилися дорослі сльози. Сумував за Катею і хотів викинути з пам'яті мертве обличчя та закривавлені вуста, а запам'ятати її красивою брюнеткою з білосніжними зубами, смаглявою шкірою і гарним тілом.

Також Сашко повернувся в місто К. Він знайшов колег Ігоря і розпитував їх, бажаючи дізнатися про нього більше. Багато інформації у Сашка не з'явилося. Розповіли тільки, як той побив начальника цеху. До речі, зараз Бельник, після завершення свого тривалого омолодження, вже починає знову видавлювати підліткові прищі. Також промайнуло ім'я інспектора Сулеймана. Сашко його знайшов, і поговорили вони по душам. Добрий турок, виявляється, приїжджав в місто К., щоб розшукати Ігоря і повідомити йому новини про дружину. Лізу знайшли, але не живою. Сулейман сказав, що Аллах допоміг їм знову зустрітися. Я не мусульманин і не вірю в Аллаха, але в тому, що все знаходиться в руках Божих, переконався на власному досвіді.

Ніякі спецслужби хлопця не шукали, ніхто на нього не полював. Ви запитаєте, чи не боїться уряд того, що Сашко може багато розповісти? Нітрохи. Кому він потрібен зі своїми байками? І навіть на цю книгу, в якій я розповідаю всю правду, ніхто не зверне уваги. Тим паче, уряд знає, що для більшості людей моя правда - далеко не новина. І зовсім нічого не змінить.

Я (і всі ми) для уряду просто пил. Або, радше - щури. Над нами проводять експерименти. Щоб поспостерігати, як ми будемо виживати в «райських» умовах.

***

Шановні друзі! Дякую, що прочитали мій твір. Якщо вам сподобалась книга, не забувайте поставити зірочку та залишити свій коментар. Для автора це дуже важливо.Сергей Величко

Відредаговано: 08.02.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись