Сільський Детектив. Цикл оповідань(серії)

Між ремонтом Розділ 1

 

Між ремонтом

Життя в Карасівці триває. Хтось виїжджає з села, а хтось і повертається. Хтось розпочинає нове життя, а хтось… ремонт…

Розділ 1

Не минуло й місяця, як молодому дільничному випало щастя у розмірі двадцяти тисяч гривень на ремонт кабінету. Степан здогадувався, що це сталося скоріш не з дива, а з передчасних перевиборів місцевої влади. Та вдаватися у подробиці не став, а був радий й такому дарунку долі. Виділені з бюджету гроші, хлопець мав ретельно перерахувати та скласти кошторис для звітів.

Кілька днів він намагався спланувати недорогий, але якісний косметичний ремонт, та все щось не складалося. Поки на його шляху не трапився він – людина з великим ремонтно-будівничим досвідом на ім’я Василь.

Василь знався на будь-якій техніці, будь то велосипед, авто, мотоцикл чи трактор; на будівництві звичайного дому та квартир у висотках. Знав він, як перекрити дах та переклеїти шпалери. Тобто, все. І, якби Божа ласка, то, мабуть, і літак би змайстрував… Не втручався, хіба що, в електроніку. Мав за спиною сорок три роки, але виглядав та поводив себе так, ніби йому завжди шістнадцять. Якщо не брати до уваги сивину, що виступала на голові та бороді, а також зморшки на лобі, то й справді з далеку можна було прийняти його за пацана. Худорлявий, із підстрибуючою ходою, він був усім товариш і брат.

Хапався за все. І, можна було б сказати, що він майстер на всі руки, але лише з першого погляду. Односельці, що жили з ним пліч-о-пліч все життя, знали про зовсім іншу його майстерність – забалакувати зуби й прихопити те, що погано лежить. Саме за останнє вміння й відсидів він якось три рочки за ґратами. Справа то була дуже давня та безглузда, папери якої вже й загубилися та забулися. Тож, не до кінця обізнаний хлопець, залюбки користався його порадами та послугами. Тому, що когось іншого просто не було поряд.

- Покласти плитку? – перепитав Василь, дивлячись на юнака. – Та раз плюнути!

- Справді?

- Ну, да! – запевняв той. – Не хвилюйся, Стьопчику, зробимо «В лучшем виде»!

І він захопливо розповів йому про те, як саме треба обирати матеріал. Що в районі дешевше, але гірше. Що в місті дорожче, але краще… І що треба купувати спеціальний клей, а не замішувати цемент. І що ось там і там треба викрасити, але спочатку зашпаклювати. І шпалери краще брати фото, а стіни утеплити гіпсокартоном… і так далі.

- Добре. Ти мені накидай список, що саме треба зробити і, що для цього купити! Тільки пам’ятай! На все про все – грошей кіт наплакав. Лише необхідне!

- Та без проблем! – відповів чоловік, потираючи долоні.Інка Вікторова

Відредаговано: 19.09.2020

Додати в бібліотеку


Поскаржитись