Як покращити табель, коли відмінник виявився...

Частина 7

Бувають ситуації набагато складніші, які заважали вам ретельніше підготуватися до уроків. Вчора ви могли допізна допомагати батькам копати картоплю і насилу доповзли до ліжка, де Морфей вимкнув вашу свідомість цеглиною сну. Або могли засидітися за гаданням на картах, щоб дізнатися, які питання чекатимуть на контрольній. Або почали писати книгу, котра (ну точно, як же інакше?) прославить вас у майбутньому. Є дуже багато занять, які ви робили вчора, і через них не встигли нічого вивчити.

На жаль, ці надзвичайно важливі справи не викликають такого ж азарту у вчителів. Зі співчуттям вам повідомлять істину, що краще б було вивчити матеріал, а не займатися безцільним нанесенням каракулів на папір, адже він ні в чому не винен. Почекайте, ось коли ви виростете і прославитесь, то станете предметом хизування і відзнак, та сьогоднішній прикрий інцидент ще довго ятритиме душу.

Ми щось занадто відхилилися від теми. Якщо відмови не вдалося уникнути, то це ще не початок Апокаліпсису. Не показуйте засмученість, тобто намагайтеся стримувати душевний біль і розчарування. Тримайтеся навіть тоді, коли прямо перед вашими очима вчитель поставить у журнал ту негідну оцінку. Не хвилюйтеся – із цієї ситуації насправді є вихід. Він завжди поряд, проте не часто трапляється на очі. Зрозумійте, що в цій ситуації допоможе язик, тобто ваша неперевершена красномовність.

Що під цим розуміється, дізнаєтесь далі. Головне, щоб язик був без кісток і добре дружив з головою. Просто скажіть: «А, зрозуміло» (як би не було погано, як би серце не розривалося від туги). Потім повільно розверніться (без трагізму), ніби з гордо піднятою головою хочете покинути поле програного бою. Так, тепер прийшов час діяти. Одійшовши на невелику відстань розвертаєтесь, ніби забули уточнити щось рутинне і маловажливе, питаєте: «До речі, найближчим часом не потрібно нічого підготувати?». Ви ж не випрошуєте підвищення оцінки і взагалі миттєво забули про низький бал, а вже думаєте про додатковий матеріал до майбутніх уроків. А це похвально, тричі похвально. Подібний запит прекрасно спрацює на літературі, мистецтві або біології (дивлячись, як вчителі налаштовані на ваші доповіді).

Теж годиться питання на випередження: «Коли в нас буде наступна самостійна?» — поцікавитесь на мові, математиці або фізиці. Є ж різниця дізнатися про самостійну перед уроком чи за тиждень? От і з’являється шанс стовідсотково підготуватись до стратегічно важливої «години ікс». Щоб трішки підтягнути оцінки з англійської мови підійде прохання про додатковий текст напам’ять по типу телл про май фейворіт або не фейворіт що-небудь (цим що-небудь може бути пора року, свій клас, хобі чи майбутня професія тощо).

Коли вчитель (вчителька) в особливо доброму гуморі, то самостійно дасть вам шанс потріпатись завтра на уроці про «Життя і подвиги Ньютона в науковому світі», «Розвиток Ренесансу» (тобто Відродження) або «Русалки і методи боротьби з ними» (навіть такі неочікувані теми зустрічаються в навчальному плані). Спробуйте добитися бажаної теми. Ось тут вас і чекатиме хороша оцінка за знайдену інформацію. Категорично не раджу її шукати на перших і при тому ж відомих сайтах по типу Вікіпедії, якщо не бажаєте побачити нудьгу і розчарування в очах викладача. Копайте глибше в непрохідних джунглях Інтернету за здобиччю у вигляді дійсно оригінальної інформації.Софі Найтінґейл

Відредаговано: 17.01.2021

Додати в бібліотеку


Поскаржитись