Як покращити табель, коли відмінник виявився...

Частина 8

Проте не слід забувати і про нахабну сусідку по парті. Вона під час вашої красномовної доповіді влаштує вам настільки пекельно гаряче, щоб аж колінця тремтіли. Почне з того, що відбиватиме на спинці вашого стільця кігтиками ритм всесвітньо відомого весільного маршу або бряжчатиме вмістом пеналу. В погоні за покращенням табеля, пам’ятайте, що ваша сусідка тільки на вигляд кицюня, а насправді – підступна панночка.

Діятиме вона набагато вигадливіше і креативніше, ніж звичайна дівчинка її віку. Неочікуване суперництво тільки більше розпалить її кров, тому бережіться. Часник, як у випадку вашого реферату з русалками, не допоможе. Хіба що естетичний смак змусить відмінницю емігрувати на задню парту, де короткозорий учитель її не помічатиме. А от і ні. Кицюня в нас така винахідлива, що в когось з модниць позичить парфуми і розбризкає навколо, щоб збороти запах часнику, яким ви крізь сльози запихались биту годину, щоб витравити зазнайку на галерку. Як же ви хотіли отримати перемогу хоч раз, але для неї ваші забавки з часником – дитячі іграшки.

Повернемося до вашої доповіді. Які ще протидії може вжити наша красуня з кригою замість серця? Так, звісно, перший ваш виступ вона прослухає з покірністю небесного створіння. Як же хочеться повірити в її щирість, але це тільки омана для тих, хто сподівається стати нової зіркою класу. Кицюня ще покаже свою хижацьку натуру, та про це буде трохи пізніше. Зараз розглянемо невигідну для вас ситуацію, коли вам не дісталося бажаної теми для доповіді, а от відмінниці … Та саме строчить у чорновичку назву і план пошуків інформації. Біжіть до вчителя робити великі прохальні очі, ніби в кота зі «Шрека»:

— Я також хочу доповідь. Ми із Соломієчкою (дивлячись, як звати вашу кицюню) великі друзі, тому ми можемо підготувати роботу (проект) разом, – говорите ви, відчуваючи на потилиці холодні пальці смерті, а на обличчі – пронизливий погляд відмінниці.

— Тобі не здобрувати, двієчнику, – шепоче відмінниця, ніжно посміхаючись.

— Ти зараз не посмієш нічого мені зробити, – єхидно відповідаєте ви, – За все чекає розплата, навіть за нахабність.

— За твою нахабність? – іронічно запитує вона. І тут до вас приходить розуміння, що загривок недарма попереджав про небезпеку. Адже в сусідки по парті в рукаві захований козирний туз – брат-боксер.

— Добре, я також і тобі дам тему доповіді, – голос учителя громом розриває напружену тишу між вами.

— Не переймайся, двієчнику. Я не забуду твою непокору і відплачу сповна. Запам’ятай навіки, що не можна перебігати мені дорогу, – знову заводить своєї кицюня.

— Тут не діє твоя воля, – ніби звисока, тремтячи душею і серцем, говорите ви.

Я сподіваюсь, що ви зрозуміли, як виправити у табелі негарного червоного «лебедя» або фігуру, схожу на напіввідкритий амбарний замок. В основному, робота відмінника, зводиться до безперервного чесання язиком, але тільки по ділу. Різні анекдоти чи смішні історії залиште друзям після уроків, для отримання гарних оцінок потрібно хоч трішки заглядати в підручник та знаходити інформацію в Інтернеті. Вам же потрібно наговорити на граційну «дванадцятку»?

І ще дві важливі поради. Щодо методів виправлення оцінок за самостійну, не рекомендую занадто часто користуватися першим способом (маю на увазі перездачу). Адже так ви покажете себе не молодим успішним відмінником, а безвідповідальною істотою, яка тільки й уміє, що забувати про навчання.

Щодо проектів чи доповідей. Не кидайтеся на всі підряд, як на амбразуру. У вас ще не достатньо майстерності, щоб підготувати гідну роботу. Почніть з простішого, поступово переходячи на більш досконаліші доповіді.

Застереження! Випадково не підпишіться на презентації, адже це такий оплот спалення вільного часу, що вам і в поганому сні не присниться.Софі Найтінґейл

Відредаговано: 17.01.2021

Додати в бібліотеку


Поскаржитись