Злісність

Супер-сталь дає надію

   За всю iсторiю "Марвел" та "DC" було придумано тисячi супергероїв. Усi вони мали свої особливостi. Дехто вмiв лiтати до зiрок, дехто мiг лазити по стiнах, хтось взагалi, корчив придурка. Були навiть такi, якi взагалi не мали суперздiбностей. 

   Усих цих героїв об'єднує одне - усiх їх взагалi не iснувало! 

 Але, у 2028 роцi Європа отримала най справжнiсiнького супергероя. Ще тодi менi вiн неподобався. Чомусь всi шаленiли вiд його здiбностей, але у  менi вiн таких почуттів не викликав. Нi, це не через ненависть до добра, а через мої переконання, що супер герой - це взiрець для всiх. Гарний з нього взiрець, якщо вiн такий пихатий та самолюбний? Звicно, може я не такий як усi та це я - якось по дивному дивлюсь на життя, але моя думка така. Супер-сталь - так вiн себе називає. Ну що ж, навiть Супер-мен, звучить не так пафосно. Та не менi тепер судити, я ж вже мiсяць як в'язень, i моєї думки нiхто не питає. 

   Так, невiриться що пройшов уже мiсяць вiд того дня, як я ступив на порiг цієї "милої" мiсцинки. Пiсля випадку з Миколою-м'ясником до мене нiхто не доривається, i я типу авторитет. Але життя у в'язницi всеодно не солодке.  

   Усi в'язнi виструнчились на параднiй частинi в'язницi. Перед нами стояла трибуна, до якої щойно пiдiйшов командир тюрми. Поправивши краватку та вiдкашлявшись, цей коротунчик почав свою промову: 
   -- Шановнi гостi та в'язнi нашої тюрми! Ми зiбрались сьогоднi з приводу великого юбiлею. Сьогоднi ми вiдзначаємо дванадцяту рiчницю появи у Європi супер героя - Супер-сталь! Довгi роки вiн захищав нас i тому,  сьогодні він наносить візит багатьом закладам типу нашого. Нам вдалось упросити його приїхати i в нашу в'язницю  -  вiн вичекав ефектну паузу  -  Одже зустрiчайте , Супе-ер-сталь! 
     З неба, на великiй швидкостi почав опускатись до долу чоловiк у яскравому, блакитно-біло зеленому костюмi. Спустившись вiн спричинив хмару пилюки. В нього було блискуче волосся, карi очi та досить пихата посмiшка. Що ж, його стоматолог заробляє великi грошi на таких клiєнтах, бо зуби в нього аж бiлоснiжнi.  
    Суперсталь пiдiйшов до трибуни i сказав: 
   -- Так! Це не сон, а це я до вас спустився. Ану пiднiмiть руку, хто мiй фанат. - Як не дивно, бiльшiсть в'язнiв пiдняли руки. -  Ну звiсно!  Вас і не  могло бути менше. Знаєте, я помiтив, що усюди де я буваю, там розмови тiльки про мене! Це звiсно круто, але є й iншi визначнi люди, навiть у цiй тюрмi, як я чув! Давайте розвеселимось, ану хай вперед вийде найстарший в'язень!                          Iз заду вийшов худощавий дiдок, завзято махаючи руками. Кажуть, що вiн сидить тут уже 80 рокiв! А хтось стверджував що всi 90. За що вiн сидить, навiть начальник тюрми вже не знає. Але сам дiд запевняє,  що за вбивство 40 людей  голими руками. Звiсно що бреше. Скорiш за все, вiн сам не пам'ятає за що сидить. 
     -- Дуже добре! - продовжив супер герой - а тепер, найвищий в'язень тюрьми, хай вийде сюди. 
     Чоловiк, який височiв над нами помахав рукою, та засвистiв. Цей хлопець сидить вже рокiв з двадцять. Добродушний хлопець, але сидить за продаж наркотикiв. Хоча всi кажуть що його пiдставили. Вiн найвищий у свiтi, але через судимiсть цей титул вiддали iншому. 
      -- Ох який красень! - далi веселився Супер-сталь - Ну давайте найнищого злочинця. 
   Мене у тазову кiстку пхнув головою хлопець стоявший поруч. Вийшовши трохи вперед, вiн теж засвистiв, та замахав руками. В нього досить не звичайна хвороба - пропорцiональна карликовiсть. Iншими словами вiн навiть вiддалено не схожий на дорослого, а повнiстю схожий на дитину, у свої 24 роки. Сидить за те, що вбив полiцейського. Коли його питають про цей випадок, вiн вiдповiдає недбало: 
  -- Тю! Добре що СЕРЙОЗНIШI злочини не вспливли назовнi. 
   -- Так так, не тебе я рiк тому лупцював? - розсмiявся Суперсталь. 
   Хлопець весело кивнув. Вiд цього хвалька шаленiють навiть тi, кого вiн сам вiдлупцював. 
  -- Ну добре,  закiнчить наш хiтпарад наймолотший в'язень.  
    Всi розiйшлись вiд мене в рiзнi сторони, а Супер-сталь пiдлетiв до мене та розсмiявся: 
     -- Ого! А за що сидиш? може батькiв не слухався? Чи може, не чистив зуби? Ха-ха-ха! 
      -- За вбивство та крадiжку - сухо проказав я.  
   -- У тю тю! За вбивство! Ну ти рано помреш хлопче! - Далi гнув Суперсталь. 
   -- От i добре! Бiльше не побачу твоєї пихатої пики. 
   Всi ошаленiли. Супер-сталь аж язика проковтнув. Але взяв себе в руки та спокiйно мовив: 
     -- Що ж, веселись Нулику, поки є сили, бо тобi тут сидiти до кiнця свого життя!  
  Останнi слова змусили мене задуматись. Супер-сталь продовжив щось балакати з трибуни, але я був поглинутий роздумами. Увечерi, коли всi порозходились по камерах, я довго не спав. А й справдi, я буду сидiти тут вiчно. Пройшов цiлий мiсяць, а я навiть не намагався придумати план втечi, чи щось таке. Ну хiба так справи робляться? Пора вибератися звiдси! В головi в мене закрутились думки. 
        Мої знання з хiмїї менi знадобляться. З мила можна видiлити лимонний розчин, i дoдати ще кiлька компонентiв, i вийде вибухiвка. Можна помудрувати з зубною пастою, i кросiвками мого сусiда, i вийде пiстолет. Нiчого дивуватись, навiть кросiвки можуть стати зброєю. 

         На все це пiде чимало часу, але результат все окупить! 
 Артем Гершун

Відредаговано: 13.01.2021

Додати в бібліотеку


Поскаржитись