Конгрегація чи Свята Інквізиція?

Автор: Оксана Кириченко (Aillin Ai) / Додано: 05.11.18, 14:58:28

Вітання! Повертаюся до вас із черговою рекомендацією книги, яка припала мені до душі. Цього разу це не просто одна книга, а цикл із 7, який очікує свого закінчення ще за 2 книги. Ім’я цьому циклу – «Конгрегация».

«Конгрегация» розповідає про діяльність Церкви та інквізиторів на території Середньовічної Германії, однак із помітними відмінностями. Це альтернативний світ з історичними та фентезійними складовими у форматі детективу. Події відбуваються в Германії в XIV ст., що являється частиною великої Імперії, і тісно пов’язані з діяннями надприродних істот – богами, стригами, перевертнями та малефіками. Свята Інквізиція пройшла крізь реформування та за підтримки Імператора перетворилася на Конгрегацію, перемінивши формат та методику роботи у бік професійної оперативно-слідчої роботи. Для появи необхідних кадрів було створено спеціальну Академію Св. Макарія. Головним персонажем виступає інквізитор Курт Гессе, котрий розпочинає службу слідчого із самих низин і завдяки своїм навичкам, вмінням, жагою справедливості та вірою у те, що він несе правосуддя, стрімко просувається кар’єрними сходинками та стає легендарним слідчим на прізвисько Молот Відьом, котрий не має нерозкритих справ.

Історія популярності циклу цікава та принесе натхнення усім тим, хто публікується без видавництва, але мріє про славу своїх книг. Авторка Надія Попова розмістила першу книгу на російському сайті «Самиздат». Досить скоро там з’явилися ще три книги із циклу. Усі вони були «вкрадені» активними користувачами та залиті до популярного піратського сайту «Флибуста» з численними позитивними відгуками.  І сталося диво.

Редактор видавництва «АСТрель» звернув увагу на серію та запропонував Надії публікацію. Треба сказати, що для видавництв це дуже сумнівний крок та невигідний з комерційної точки зору, бо ж книги вже є у вільному доступі. Але видавництво зробило ставку на те, що прихильники циклу, котрих набралося багатенько, радо придбають примірники для колекцій. Таким чином книги 1-4 були перевидані, а 5-7 вже безпосередньо вийшли з-під крила «АСТрель». І Надія Попова стала відомою у своєму жанрі.

 

Цикл:

1 «Ловец человеков» (2013)

2 «Стезя смерти» (авторское название «По делам их») (2013)

3 «Пастырь добрый» (2013)

4 «Ведущий в погибель» (2013)

5 «Природа зверя» (авторское название «Natura bestiarum») с рассказом-приквелом «Ради всего святого» (2014)

6 «Утверждение правды» (2015)

7 «И аз воздам» (2016)

Близько місяця я читала усі 7 книг і маю що по ним сказати.

 

Найперше, це чтиво нелегке. Перша книга досить довго розкачується, а заразом і ви з нею. Поки ввійдеш у курс подій, де у тексті фігурують безліч латинських висловів, речень та фраз, а самі речення часом занадто складні та закручені, то можна і жагу втратити. Але дійшовши до середини книги, я з подивом зрозуміла, що мене затягує. Курт Гессе – надзвичайно колоритний, цікавий, своєрідний, самодостатній персонаж. Його ріст, прийняття себе, установка цінностей, прийняті рішення сприяють змінам його характеру та світобачення. Загалом усі персонажі цього циклу влучні, зрозумілі, логічні та викликають захват.

Друге, що хочу сказати, що сюжети змінюються від книги до книги, але масштабність подій прослідковується у них. Тобто це не збірка різних історій з одним героєм, а повномасштабна битва, у якій Курт Гессе – лише пішак.

Третє, можливо, Надія і не найталановитіший автор, що заслуговує на міжнародні нагороди, але її стиль, манера оповіді, ведення персонажів, подача та втілення ідеї, сюжетні повороти та глибина світу заслуговують на визнання та похвалу. Це те, що захоплює у «Конгрегация» – вміння автора показати читачеві цікавих героїв та неймовірний, інтригуючий світ.

Четверте, не всі книги викликають однозначне ставлення. У мене взагалі досить змішані відчуття, бо, наприклад, від оповідання «Ради всего святого» я плювалася; на 5-ту книгу «Природа зверя» молилася, бо вона просто ВАУ! – у ній є всі складові для ідеального детективу; а 6-ту книгу «Утверждение правды» пристрасно бажала переписати і просто ніяк не могла збагнути, як такий експериментальний формат допустили до друку та чому. Але «Конгрегация» живе і дихає, і затягує так, що зупинитися та втекти від неї, не дочитавши до кінця, мені не вдалося. Та й не хотілося, чесно кажучи.

Наостанок хотілося звернути увагу на обкладинки книг. Перші 1-4, виставлені автором та вкрадені користувачами, мають найшикарніші авторські обкладинки, які тільки можна було придумати до цього циклу. Саме вони приваблюють око тих, хто ще не знає, що таке «Конгрегация». Це приклад того, як вдала обкладинка працює на книгу та автора та популяризує сама себе серед читацької аудиторії.

Книги 5-7 мають іншу назву – «Инквизитор» та, звісно, іншу стилізацію обкладинок. На мою думку, й обрана видавництвом назва – більш зрозуміла для широкого загалу, адже слово «конгрегація» має широке та загальне значення обєднання у розумінні суспільства, й сам стиль обкладинки значно програють першим книгам. Припускаю, що перші книги, що мали авторські обкладинки, вийшли друком з видавництва за проханням автора, проте чому Надії не вдалося домовитися за наступні у такому ж стилі, залишається загадкою. А жаль.

Отже, «Конгрегация» – чтиво для особливих. Для тих, хто шукає нестандартних історій, нестандартного бачення, особливої думки серед набридлих ідей, особливого втілення. Тим, хто полюбляє сильних персонажів, сильні сюжети, драматизм та не цурається важких поворотів долі у книгах. Тут люди мруть за справу, виживають для досягнень та борються за високі цілі. Між іншим, якби така вийшла на англомовному ринку, автору вже би посипалися пропозиції екранізації.

Рекомендую.

Коментарі:

Всього гілок: 1

Тетяна Юр'єва 05.11.2018, 15:52:25

Зацікавили. Почитаю.

Останній коментар в гілці:

Оксана Кириченко (Aillin Ai) 06.11.2018, 12:37:02

Тетяна Юр'єва, =)

Books language: