Казки. наукові та чарівні

Розмір шрифту: - +

Лікар Дивоцвіт

 

Йшов холодний дощ. Розумник змок і тепер боявся, що захворіє. Навіть почав себе погано почувати та підкашлював.

— Ой, лишенько! — сказала Лапуня. — Треба лікуватися! Бо розхворієшся!

— Яку треба таблетку? — Пустунчик був готовий швидко допомогти другові.

— Та що ж одразу хімію ковтати, — не схотів Розумник. — Я ще не хворію. Треба спробувати природні ліки.

— Які?

— Спочатку добре зігрітися, випити гарячого чаю з чимось таким... смачненьким та корисним. Що подіє як ліки.

— З медом? — Лапуня не знайшла мед на кухні. Розумник сказав, що добре було б, але мед скінчився, а у магазин не підеш, бо надворі злива.

— Будемо лікуватися тим, що є вдома, — вирішив Пустунчик. — А що в нас є?

— Якісь трави…

— Хіба трави це ліки?.. — Пустунчик зойкнув та підстрибнув зненацька почувши мелодійний дзвін. Якби квіти-дзвоники могли видавати звук, це був би такий самий дзвін. Зернята вже знали, що це прийшла смс-ка від Чарівної Книги Природи. І цього разу книга дзеленчала обурено. Пустунчик ледве встиг торкнутися книги, як з неї вискочив маленький товстенький чоловічок, схожий на джмеля в білому халаті. Але ручки та ніжки в нього були зелені, трав’янисті.

— Ви що не відаєте, скільки рослин мають лікарські властивості? — сердито спитав він. І відрекомендувався: — Я лікар Дивоцвіт! Маю честь повідомити, що вас треба не тільки лікувати, а й добре вчити! Для цього я тут!

Зернята привітали лікаря. Дивоцвіт одразу розпорядився кип’ятити воду та розповів, що майже кожна рослина має лікувальні здібності.

— Навіть простий бур’ян? — не повірив Пустунчик.

— Юначе, з точки зору ботаніки та медицині "бур’яну" не існує! —Дивоцвіт суворо глянув на Пустунчика. — В природі все, що не отрута, може використовуватися як ліки! Чи знаєте ви, скільки росте в Україні лікарських рослин? А скільки медоносних? А яким чином треба заготовлювати рослини, щоб не втратити їхньої лікувальної цінності?

— Не знаю, — знітився Пустунчик. — А як нам лікувати Розумника?

— Подивимося… — лікар Дивоцвіт швиденько проглядав полиці кухонної шафки. — Якщо застудили горло, треба полоскати настоєм квіток липи, та пити чай з калиною! А хто хоче мати гарну шкіру, пий чай з ромашки! Якщо порізалися надворі, прикладіть до рани чистий листок подорожника, це зупинить кров. Мед — прекрасні натуральні ліки і допомагають солодко спати! Нажаль, людина не вміє діставати мед з рослин, це під силу тільки бджолам… Але людина сушить корені, збирає листки, квіти лікарських рослин, робить настоянки та відвари… Ось! Звіробій. Підвищує імунітет. Заваріть дві ложки в чай, пийте сьогодні весь вечір. Жодна застуда вас не зачепить! Бувайте!

— Заждіть, лікарю! — попрохав Розумник. — Розкажіть ще про властивості різних рослин.

— Тепло, спокій, відвар звіробою та рано лягти спати! — відрубав Дивоцвіт. — А про все інше — іншим разом. Коли одужаєш!

Він зник. Зернята заварили лікувальний чай, добре його настояли та пили весь вечір. І жоден з них не захворів!

 

А про які лікувальні рослини ти чув? І які в них властивості?

Назви хоч одну лікувальну властивість кожної рослини з казки. На майбутнє зазначай, що у однієї рослини лікувальних властивостей багато!

 Эллин Крыж

Відредаговано: 27.08.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись