Крилата. Небо для двох

Глава 16

Міста я так і не побачила, навколо були тільки пагорби та поля, засіяні пшеницею, льоном та ще якимись культурами, які я не ідентифікувала. Десь недалеко шуміло море, плескіт хвиль і крики чайок були чутні навіть тут, вітер доносив аромати солі та водоростей. Мене, як у дитинстві, переповнювало хвилююче відчуття чогось дивовижного. Але скільки я не вдивлялася в горизонт, міста я так і не роздивилася. Тільки нескінченні скелі вдалині, що йдуть обривами до моря. Вже море стало видно, а місто продовжувало ховатися від мого допитливого погляду. Хм?
- Яр, - крикнула я, звисаючи з сідла. - А де Ельрушаель?
До драконів ми вирушили з самого ранку і, поскакавши по порталах, з прикордоння вилетіли вже на крилах. Сиділа я верхи на Вересі, бо в довгому польоті боялася впасти з гладкої спини дракона. Яр зараз задумливо завис, ловлячи вітер, Верес теж вирішив уподібнитися господарю і, спіймавши потрібний потік, порівнявся з драконом.
- Не бачишшш? - перекручуючи людську мову, посміхнувся змій.
- Ось така я безглузда, - розвела я руками.
- А ти придивись до скелі, - загадково промовив мій персональний летючий гад. Вирішила наслідувати пораду і напружила зір. Каміння та каміння. Але чим ближче ми підбиралися, тим чіткіше було видно, що каміння не таке вже й звичайне. Величезна шпилеподібна махина вікових брил була густо усіяна приліпленими серед виступів породи будинками. Немов річковий берег усіяний норами в’юрків. Я від подиву навіть рота відкрила.
– Це село. Саме місто знаходиться всередині, – пояснив Яр. - Тисячі років тому тут був вулкан, але жерло вигоріло і тепер там найнеприступніша фортеця у всій яві.
- А що означає назва? - З цікавістю запитала я.
- Відповідає виду міста, - вигукнув Яр. - „Кам’яне місто“, якщо дослівно. Мовою мого народу «шаель» - місто, «ельру» - камінь.
- Все ж таки споконвічні назви не варто перекладати, - зітхнула я. - Вся чарівність губиться.
- Багато хто вважає нашу мову надто складною. Багато шиплячих, гортанних.
- Змії, - знизала я плечима. – Що з вас взяти?
Над полями пролунав регіт дракона. Новий порив вітру підхопив нас, несучи ще вище в небо. Поля внизу розгойдувалися в такт вітру, немов величезне зелене море, зрідка розбавлене вкрапленнями волошок і маків. Ластівки носилися врівень зі мною, злякано кидаючись від Вереса. Ні, я ніколи не звикну літати, це занадто хвилююче, щоб звикнути.
- Данні, тримайся, будь ласка, - роздратовано вигукнув Яр. - Тут близько до землі, я не встигну підхопити. А магія мені в цій іпостасі недоступна.
Я посміхнулася і намотала вуздечку собі на руку. Отримавши право називатися моїм чоловіком, Яр дав волю своєму авторитарному характеру, доводячи мене своєю опікою мало не до нервового тіку. Верес вкотре жалібно озирнувся на мене, просячи дати можливість побалуватись і зробити пару кульбітів у повітрі. Я була обома руками «за», але, згадавши, як Яр розлютився, коли грифон почав виробляти різні фігури на початку шляху, вирішила не провокувати дракона.
- Ні, друже, - зітхнула я. - Він тебе тоді точно общипле... а мене відшмагає. Як і обіцяв.
Верес засмучено пискнув і похмуро похнюпив голову. Нудно йому, в небі хочеться пограти, повеселитися, подуріти. А його, бідного, змушують ширяти в одному повітряному потоці, навіть високо піднятися не можна. Нелюди безсовісні!
- Думаю, Яр тебе відпустить, коли ми дістанемося до місця, - погладивши руду спину звіра, прошепотіла я. - Носитимешся в небі до повної знемоги.
Верес знову повернувся до мене, кілька разів махнув хвостом і часто замахав крилами, набираючи швидкість і прискорюючи наближення міста. Бідолаха, як же він хоче на волю. Сторожі, що стояли біля воріт, відреагували на нашу появу дивно. Яру, що спустився на землю, відважили земний уклін, мене обдарували не меншою повагою. Збентежена подібною поведінкою, я розгублено спостерігала, як Яр відпускає Вереса, і вирішила списати дивовижні варти на інші норми поведінки в суспільстві драконів. А зробивши крок у ворота величного Ельрушаеля, я взагалі забула про все на світі.
Усередині місто було ще дивовижнішим і незвичайнішим, ніж побачене зовні. Ті ж напівбудинки-напівпечери з невеликими балконами розсипалися вздовж усіх стін жерла вулкана, перемежуючись висячими мостами та химерними сходами. Я задумалася, як важко лазити вгору-вниз по кілька верст, але тут же згадала, що для літаючих жителів міста це не проблема. Немов на підтвердження, в небі розтяглася величезна крилата постать, що стрілою мчала до однієї з печер. Здавалося, ще секунда - і ящір розб’ється в млинець об кам’яні стіни. Але легкий перекид у повітрі — і на терасу вже приземлився чоловік.
— А ти чекала, що тут усюди гади крилаті бігати? - побачивши мій спантеличений погляд, хмикнув Яр.
– Ні. Але все-таки думала, що ви даєте собі більше волі у себе вдома.
- Ну, в місто, набите величезними ящерами, навряд чи рватимуться купці і робітники. А для охочих розім’яти крила тут величезний простір – літай не хочу. — Так, зовні фортеця здавалася меншою, — кивнула я, чіпляючись за руку Яра. – А де замок?
Яр граційно вказав на височенну вежу у центрі міста. Знаходячись зовні фортеці, я прийняла її за гірську вершину, але тепер відразу було видно, що ця споруда є творінням не природи, а дуже вмілих архітекторів. На рівному, мов блюдце, дні вулкана розміщувалося щось на кшталт столичної площі з величезною кількістю лавок, харчевень, готелів, майстерень, кузень. Був навіть невеликий базар, де заїжджі торговці навперебій пропонували свій товар, високі стіни потроювали і без того великий шум міста, дзвінкою луною розносячи звуки по окрузі.
Кожен мешканець поспішав у своїх справах, господині на ринок, підмайстри до своїх господарів, приїжджі шукали ночівлю, купці домовлялися про зустріч. Місто жило, вирувало, дихало, як лава, що колись текла по його стінах. На рівнині також було видно житлові споруди і, як у місті, вони теж були дуже незвичайні. Все місто тяглося вгору, будинки були схожі на величезні кам’яні гриби на довгих ніжках з величезними черепичними капелюшками. У кожній такій вежі було по три-чотири ряди вікон, і по два-три входи на кожному поверсі. Спіральні сходи обплітали кожну хату зовні подібно до химерних кручених в’юнків, ближче до стін вулкана будинки були вищими, зменшуючи поверховість до центру кола.
Серед будинків і крамниць текли вулиці, вимощені зеленим гранітом, тому здавалося, що замість доріг струмують дрібні річечки, що химерно згинаються під ногами. Ні дерев, ні кущів у місті не було, тільки безліч квітів у підвісних горщиках бовталися майже на кожному вікні.
- Упродовж сотень років тут видобували зелений граніт та руду. Коли виробітки граніту в стінах вичерпалися, їх заселили під будинки, - пояснив дракон, киваючи на будинки-печери.
- І з чого тоді живе місто? - Розпитувала я, крутячи головою на всі боки. – Тут немає ні садів, ні пасовищ.
- Граніт, - знизав плечима Яр. - Виробітки пішли глибоко під землю, місто на сотні сажнів йде вгору і на тисячі вглиб. З цієї причини його і називають неприступним. У разі небезпеки мешканці зі стін, всі до одного, за лічені секунди можуть сховатися під землею. Стіни неможливо взяти нападом, лише з повітря. - То граніт єдине джерело доходу?
- Ну, поля ти бачила навколо? Злаки тут добре приживаються, але це більше для потреб міста, ніж на продаж. Так, граніт і дорогоцінні метали, яких тут ще на багато століть вистачить. Місцеві жартують, що колись Ельрушаель пройде всю землю наскрізь і вийде на іншому кінці, налякавши тамтешні народи.
- І змій над золотом чахне, - пожартувала я.
- Міф, що розноситься волотами-рудокопами з Північної Гряди, - розреготався Яр. – Головними нашими конкурентами. Але зараз вони перейшли на самоцвіти. - І всі задоволені?
— Усі ніколи не задоволені, — клацнув мене по носі Яр. - До речі, серед рудокопів дуже багато боровичків.
- Їх скрізь багато.
- Це вірно. Ну що, подобається місто?
- Дуже!
– Я радий, що тобі тут подобається, – Яр потягнув мене за руку. - Пішли, десь перекусимо.
- Але ж нас чекають, - засмутилася я. - у палаці.
- Ми прибули раніше на дві години, - відмахнувся мій персональний гад. - А їсти я хочу зараз.
І мене нахабно потягли у бік корчми. Яр взагалі, за моїми спостереженнями, дуже по-своєму трактував правила пристойності, і етикет, і закони суспільства. На жаль, моєму обранцю було абсолютно начхати на думку оточуючих. Мені не зовсім!
- Яр! - затялася я, відсмикуючи руку. - У тебе важлива справа до місцевого правителя! А ти в корчмі сидітимеш?
- Я там їсти буду, - ігноруючи мій опір, сказав Яр. - Ти, до речі, також. Он, синя яка.
– Я?
- Ти, - кивнуло це чудовисько. - Тобі їсти треба. А у палаці не до їжі буде.
- Чому? - Здивувалася я. – Нас же на обід запросили.
- Ну... - невизначено махнув рукою дракон. - Обговорювати справи малоприємні, сперечатися, вирішувати питання. Яка там їжа.
– А! - я ще хотіла було обуритися.
Але на жаль, мене нахабно схопили за талію і, піднявши над землею, занесли в корчму. Кричати і чинити опір я не наважилася, вважаючи нашу з Яром появу і без того яскравою і незабутньою. Мене, яка намагалася вдавати, що так і задумано, спокійно донесли до вільного столика і, посадивши на лаву, шльопнулися поряд. Гад!
На нас дивилися всі, і мені було дуже важко зображати байдужість до загальної уваги. Від хвилювання вирішила розглянути місце нашого сьогоднішнього обіду. У корчмі було ясно й чистенько, білі стіни прикрашав химерний візерунок із величезних барвистих квітів, викладених гранітною крихтою. Дубові балки під стелею, дубові столи та лавки, підлога, викладена грубим камінням. Красиво! Я з захопленням розглядала мереживо на крохмаленій скатертині, поки Яр замовляв їжу.
Прийняти замовлення підійшов сам господар закладу, дракон середнього віку з дивовижними янтарними очима. Господар так ясно нам усміхався і дякував за замовлення, що мені стало навіть ніяково, а ще підозріло. І взагалі, в корчмі творилося якесь дивне пожвавлення, немов у розворушеному вулику, на нас весь час дивилися, шепотілися, подавальниці крокували по залі з такими прямими спинами, що їм могли позаздрити навіть кадети військових училищ. Чи вартового вперше побачили? Так Яр у відставці ... Замовлення подали на подив швидко, хоча гості, які прийшли раніше, все ще чекали свій обід.
- Ти тут що, місцевий улюбленець? - я кивнула на кухарів, що стурбовано шепотілися, висунулися з дверей кухні.
- Угу, - скривившись, кивнув дракон. - Ти їж. Охолоне.
- А що це? - Роздивляючись подане блюдо, запитала я.
- Юшка з перцю. На зразок вашого борщу. Смачно, пробуй.
Я недовірливо понюхала червоне варево. Пахло смачно. Над юшкою піднімалася ароматна і густа пара, серед тонко нарізаних овочів вгадувалися перець, цибуля, морква, на них, як на перині, нагромаджувалися величезні шматки відвареного м’яса. На смак страва борщ ніяк не нагадувала, а була приємна кисло-солодкою. Я з апетитом проковтнула першу ложку, закушуючи суп шматочком підсмаженого житнього хліба.
Друга ложка також була проковтнута з апетитом. Смачно! Печіння почалося раптово і, закашлявшись, я зі дзвоном впустила ложку в суп, оббризкавши і себе, і Яра. На очі навернулися сльози, у шлунку, здавалося, спалахнло справжнє пекло, а з вух ось-ось повалить дим. Я явно відчула себе смолоскипом. Або драконом.
Ні, скоріше готовим до виверження вулканом. Яр злякано підскочив до мене зі склянкою води, на яку я накинулася так, наче тиждень повзла через пустелю. Блідий, як полотно, господар виріс поряд з нами, зацьковано дивлячись на мою спробу вгамувати пожежу, що бушувала в роті.
- Альхеша инего шереа, - репетував Яр, ляскаючи мене по спині.
Переставши голосно булькати водою, я почала задихатися. Мене здивувало, з чого Яру переходити на драконів, але мене знову відволікло печіння в роті.
- Тарі нгіраш імбар, - мало не плачучи, виправдовувався господар, кидаючи вбивчий погляд на двері кухні.
Судячи з звуку, за дверима хтось втратив свідомість. Почувся дзвін розбитого посуду. Крізь пелену сльоз, що палили очі, я бачила розлючене обличчя Яра — розширені до межі зіниці, побіліла шкіра, здуті жовна. У корчмі стало так тихо, що чути було, як дзижчать мухи і дзюрчить пиво, що ллється з барила. Про нього геть-чисто забула молоденька подавальниця, що завмерла на кшталт статуї з кухлем у руці і в усі злякані очі дивиться на нас. Такий собі пивний фонтан, налякана діва з діжкою і три напівнепритомні дракони за стійкою.
Втім, переляканими були не тільки вони, краєм ока я помітила, як у двері шмигнули ті, хто сидів за столом біля виходу.
До мого слуху долинуло тихе утробне шипіння, що переходило у гарчання, джерело мені було знайоме, і зараз він свердлив вбивчим поглядом корчмаря. Гроза була дуже близько, а найближчим деревом, об яке вона зібралася розрядити запас блискавок, був напівмертвий дракон із розгубленими янтарними очима.
- Так, годі, - спробувала крикнути я, але вийшов хрип упереміш із кашлем. - Що ти влаштував, Яр!
Я примирливо посміхнулася господареві і обережно взяла Яра за руку. Подіяло, дракон трохи розслабився, ставши менш напруженим і злим.
- Це прикре непорозуміння і мій чоловік вибачається за нестриманість, - я з силою смикнула дракона за руку і з натиском уточнила: - Правда, Яр?
Мої слова подіяли дивно. Після слів «чоловік» корчмар схопився за серце, один із драконів за стійкою подавився пивом, на кухні щось чи хтось знову впав. Яр скосив на мене свої очі, що прийшли в норму і, розпливаючись у задоволеній посмішці, видав:
- Так. Перепрошую. Я був не правий.
Мене удостоїли погляду з питанням мовчазним питанням «Задоволена?». Відповіла таким поглядом, в якому читалися тільки розділові знаки, все інше було нецензурним. Господар, схоже, назавжди втративши здатність говорити, пішов за стійку і, судячи з його вигляду, зібрався там лягти і раптово померти.
- Ти що влаштував? Зовсім збожеволів, - прошипіла я, - довів бідолаху до інфаркту.
Судячи зі звуків з кухні, то кухар чи то топився сам, чи то став жертвою злих на нього кухарчат.
- Я дав чіткі вказівки, а вони напортачили, - відсуваючи свою тарілку, гаркнув Яр. - Так і треба.
- А ти не подумав, що я взагалі гостру їжу не їм, - скинулась я. - І перш ніж замовляти, треба було мене спитати.
- Ну вибач, - без тіні каяття пирхнув Яр і, розпливаючись у своїй одвічній усмішці, спитав: - Може, десерт тебе заспокоїть?
- Думаєш мене купити солодким?
- Не я, - Яр насмішкувато кивнув на рознощицю, яка з усіх ніг поспішала до нашого столу.
Перед «дорогими гостями» ляглатацяа, заставлена ​​тістечками всіх мастей та видів. Я стільки бачила тільки при дворі, і то не всі одразу і не на одній тарілці.
- Мені тепер і шмат у горло не полізе, - сумно прошепотіла я.
- Запевняю, перцю там точно немає.
Ми дружно розсміялися і напруга спала. Здавалося, навіть приміщення корчми стало світлішим. Відмерли дракони за стійкою. Пивний водоспад був перекритий і поспішно осушувалася готова розлитися далі пивна річка.
- Взагалі-то я ще дещо хотів тобі сказати, - Яр з насолодою спостерігав, як я вгризаюсь у всипане цукром сердечко. - Ти не луснеш?
– Неа. Шоладке я можу їсти гоштями, - прошамкала я з набитим ротом. - Ну, що мені ще треба знати?
- Ну, загалом це не таємниця, просто я тобі якось не спромігся сказати, - Яр м’явся і винувато ховав погляд. - Просто якось не доречно було...
- Ваша світлість! - пролунав радісний вигук за нашими спинами. - А ми на вас все чекаємо і чекаємо!
Я з цікавістю обернулася до незнайомця, Яр тихо, з шипінням, вилаявся і встав. Перед нами стояв літній товстун у яскравому камзолі, що за кольором нагадував більше оперення райського птаха, ніж одяг. Незнайомець був такий маленький і товстенький, що здавався м’ячиком. Сиве волосся було коротко острижене під їжачок, на круглому добродушному обличчі яскраво блищали очі кольору міді. Я намагалася не думати, як виглядає дракон у своїй другій іпостасі, щоб не засміятись у голос. В голову лізли думки про літаючих корів і кулі з хвостами.
- Доброго дня, Лераше, - Яр насилу приховував невдоволення. - Слідкуєш?
- Ні, що ви! - злякався Лераш. - Просто варта повідомила, що ви прибули. І на вас чекали в замку. А ви все не їдете.
- Вирішив провести екскурсію містом, - відмахнувся дракон. - Могли й почекати, нічого б їм не сталося.
- Яр! - обурилася я і спробувала виправити його грубість: - Він сьогодні не в гуморі. З’їв щось не те, мабуть.
Лераш окинув мене якимсь незрозумілим, шаленим поглядом і, здавалося, став ще нижчим на зріст (хоча куди вже нижче). Яр усміхнувся і, кинувши на стіл жменю монет (якось дуже щедру жменю), подав мені руку. Свердлячи чоловіка вбивчим поглядом, встала і вже навіть рушила геть з корчми.
- От і славно, - зачастив Лераш, дрібочучи до виходу, - ви так рідко приїжджаєте. Батько зрадіє.
- Гадаєшь? - Мляво промовив Яр. - Мені він радіє вкрай рідко.
- Даремно ви так. Вас уже зачекалися.
Мене осяяла моторошна здогадка.
- Яр... - я теж шипіти вмію. - А твій батько живе у палаці?
- Угу, - невиразно пробурмотів змій, підштовхуючи мене до виходу.
Але ж я вже почала створювати ланцюжок логічних міркувань. Переводжу погляд на Лераша в одязі придворного, на Яра, що нахабно посміхається, на завмерлих гостей корчми. Алхіміків взагалі вчать враховувати навіть найдикіші припущення. І я припущення таки зробила:
- ЯРРР?! - спілкування з драконами погано позначається на мені.
- Так, - розгублено почухавши маківку, зізнався дракон. - Сонечко, ти вже, мабуть, здогадалася. Місцевий князь – мій батько. Я ніби княжич.
- Ніби? - Видихнула я.
- Княжич, - повторив з усмішкою мій гад.
- Забув сказати, так? - прошипіла я.
- Все якось не було часу, - розвів руками нахабний летючий гад.
- Який ти зайнятий? - я злилася, я дуже злилася. - Що ти ще забув сказати?
Яр якось невиразно знизав плечима і попрямував слідом за Лерашем геть з корчми, в останню мить граційно пропустивши злу мене вперед. Я, зла й розлючена, пройшла повз нахабної рептилії, прихопивши зі столу парочку тарілок. Так, для наочної аргументації. Враховуючи чайові, шинкар переживе цю втрату.
Біля порога, сяючи бронею, стояло четверо стражників. Смарагдово-зелені плащі тремтіли на вітрі, як прапори, лати сяяли в променях сонця, як дзеркала, при нашій появі мовчазна четвірка витяглася по струнці. Я вилетіла в двері, як пробка з пляшки, ледь не затоптавши Лераша, що замішкався на виході. Яр вийшов останнім, акуратно причинивши двері і меланхолійно простежив за першою тарілкою, що розбилася поруч з ним. Усміхнувся і навіть пози не змінив, спостерігаючи, як я зручніше перехоплюю другу тарілку. Дракон хмикнув і свистом покликав грифона.
- Радість моя, а тарілочку ти навіщо розбила? - реготнув Яр. - Поклади на місце, а то шинкар хвилюється.
- Він мені буде вдячний, - рикнула я, запускаючи черговою тарілкою в дракона. - Тим більше, ти залишив більш ніж щедрі чайові!
Бамці! І ще одна тарілка фаянсовою крихтою розлетілася об стіну. Яр продовжував либитися, я – злитися.
- Мій пане, - відмер Лераш. - А ця дівчина? ЕЕ?
- Подобається? - весело поцікавився дракон, ухилившись від тарілки, що летіла в нього. - Мені теж. Дружина моя.
- Як ти міг? - мій фальцет порушив трепетну розмову чоловіків.
- ЕЕЕЕЕ, - Лераш був небагатослівний.
- Вивернуся, - відмахнувся від слуги дракон і спритно схопив мене за руки, коли я полізла душити чоловіка, втративши метальну зброю. - Вона така чарівна, що тато не встоїть.
- Його величність буде незадоволений.
- Лераше, - скривився Яр, - батько незадоволений мною від народження, тож не страшно.
- Я тебе пришибу! - гарчала я, поки мене, зваливши на плече, несли до Вереса. У процесі висіння на плечі, я без зупинки била Яра по спині, маючи намір дати у вухо. ВИвертався з гучним сміхом. Верес із шарудінням спустився з небес, захопленими очима дивлячись на наш розгорнувшийся скандал. Судячи з задоволеної морди звіра, він налітався вдосталь. Ну, хоч хтось щасливий.
- У тебе зовсім совісті нема? - продовжувала кипіти від злості я. - Що ти за людина така?
- Я не людина, - Яр спокійно посадив мене в сідло і застрибнув ззаду.
Лераш відійшов на безпечну відстань. Стражники так зосереджено вивчали ластівок у небі, свої чоботи та навколишні будинки, наче це було їхнє головне заняття.
- Гей, бляшанки, - Яр весело підморгнув стражникам, - етапуйте нас до палацу. Мене повільно било тремтіння. Як він міг? Це що ще за виверт такий? У нього батько — місцевий правитель, а він...
- ЯР?!
- Ну що ще? - ласкаво поцікавилися через мою спину.
Конвой завмер, Лераш знову відійшов убік, перехожі, і ті сахнулися, почувши мій злий рев. Ось що ця зміюка зробила з тихою та зацькованою дівчиною! Та я так не репетувала, навіть коли на лабораторній кислотою облилася. Так, мовчки непритомна шльохнулася, і все. Чи, може, це від болючого шоку?
- У тебе батько є! - блиснула я своєю особливою логікою.
Я розумію, що є, тепер знаю, що він і є місцевим правителем. Але! Чому я не знала, що Яр має сім’ю? І зіграли весілля ми без їх відома, це точно. Що взагалі тут відбувається?
- Ну, це логічно, маленька, - все так само благодушно промовив дракон і, понизивши голос, довірливо так повідомив: - Для створення діток двоє потрібні, самі по собі тільки кікімори розмножуються.
Йому весело! Йому ще й весело! Я його пришибу. Я стану вдовою так само швидко, як і стала дружиною!
- А це ти теж забув сказати?
- Думав, це логічний висновок. Я ж сказав, що мій батько — князь, поклавши мені на плече підборіддя, Яр допитливо глянув мені в очі. - І як би я на світ з’явився без тата?
- Ти казав, що жив у ордені! - І? - Ні, у нього не нерви - канати.
- І? І! - Я точно сьогодні голос зірву. - Я думала, ти сирота!
- Ну, ти думала, - знизав плечима Яр. - Я тут при чому? Висновки невірні твої, а винен я?
 - Ти чудовисько!
- Сонечко, якщо тебе турбує наявність у мене батька, - Яр ласкаво обійняв мене за талію, - то це тимчасово. Колись нас усіх не стане. І його також. Тож тато у мене ненадовго.
Варта збилася з кроку, Лераш мало не закопався носом у землю. Я тихо застогнала, опустивши голову на руки, що стискали дугу на сідлі.
– Він завжди таким був? - стомлено запитала я у Лераш.
- Принц із віком став стриманішим, - кивнув дракон.
- Вляпалася я, так? - Сподіватимемося, що все пройде без ексцесів, - спробував втішити мене Лераш.
- Я вам не заважаю? - вліз Яр.
- Ні, - огризнулася я. - Я з тобою взагалі не розмовляю. Гад повзучий.
- Я летючий, - розреготався дракон.
- Так, Дорхе, ти летючий гад, - підтвердила я. - А ти взагалі Дорхе?
- Ем... Ні, - долинуло з-за спини. - Це має значення?
- У світлі того, що сталося? - Зітхнула я. - Не має.
- Мила дівчина, - озвався сміючись Лераш. - Гарний вибір, пане.
- Сам у захваті, - з цим самим захопленням кивнув Яр. Не була в захваті одна я. Але кого це цікавило?




Поскаржитись




Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше