Крилата. Небо для двох

Глава 25

У кабінет Кінара я увірвалася, поправивши всі правила етикету, пристойності, свою скромність та виховання. Просто штовхнула двері та завмерла посеред зали. Кінар був не один. Уздовж довгого дубового столу сиділи куратори всіх факультетів, включаючи нашого скуйовдженого Нуку. Присутнім тут був і Озим, який відреагував на мою появу витріщенням свого єдиного ока. Кінар відреагував спокійно, тільки скосив погляд на тремтячу нав і знову глянув на мене.
- В чому справа? - заволав некромант, що сидів до мене обличчям. Викладачі, що сиділи до мене спиною, обернулися. Тепер я стояла під обстрілом обурених поглядів, і моя боязкість повільно воскресала в душі. Шишик притулився до мене так тісно, ​​як я недавно до стільця філеєм притискалася. Тремтить бідненький (шиш, не філей), лапками за сукню моє чіпляється.
- Здрастуйте, - пискнула я.
- Доброго дня, Данно, - спокійно промовив наш директор. - Щось трапилося?
Не чоловік, кремінь. Його тільки Нука може розбалансувати. Та й взагалі наша алхімічна братія директора нервує. А так він уособлює собою спокій та стриманість.
- Ага. Кінець світу, - повідомила я, відсапавшись.
Що тут розпочалося! Усі забурчали, залаялися, на мене косяться, як на психічно нездорову. Мені що, на нас, алхіміків, тільки так і дивляться.
- У вас що, лабораторна із токсичними випарами була? - реготів один із кураторів бойовиків, звертаючись до Нуки.
Нука образився. Я? Я теж образилася і, проігнорувавши нахабу, за лапку вивела шиша з-за своєї спини.
- Димок має важливу заяву, - голосно повідомила я залу.
- Хто? - сипло уточнив цей некромант.
- Це Димок, - вказала я на тремтячого шиша. - Він прийшов до мене повідомити про події у світі. І попередити про небезпеку, що насувається.
- Шиш? Попередити? - уточнив у мене Озим як у людини, яка розповідає про літаючих корів.
Коротше, як у божевільної. Ну то це Озим, що з нього взяти. Він такий. Навіть гірше наві.
- Так. А вас щось бентежить? - Огризнулася я. - Нині багато дивного. Ось ковен зрадників у своїх лавах проворонив. А ті кінець світу спровокували.
Мені здалося, що мене зараз уб’ють. Ні, не вбили. Набурмисився наш наставник, але свої колкості проковтнув. От і розумничка, приємного тобі апетиту. Шиш пискнув і спробував утекти. Втекти від алхіміка, що намацав нитку таємниці, — це за межею можливого. Стиснула руку сильніше, нав, що рвонула навтьоки, смішно схлипнула і, не відбігши і на лікоть, шльопнулася на паркет, так само утримувана мною за лапу. Я зітхнула. Підійшла до столу, взяла стілець, винесла до центру зали. Шиш так само трясся, але покірно тупав слідом. Взяла рогатенького на руки, поставила на стілець. Скомандувала:
– Давай. Розповідай.
Шишик плутано і ще менш зрозуміло, ніж мені, виклав всю ситуацію, що склалася. Потрібно віддати належне, його слухали. Хмурилися, кривилися, але слухали. Кінар слухав уважно, Озим зло, інші викладачі глузливо. Ну ж бо? Нука з неприховуваною цікавістю і слухав нав, і вивчав її, відхилившись назад на стільці і видивляючись з-за шеренги своїх колег. Так, усі ми, алхіміки, трохи того. Не в собі, коротше.
- Данно, я розумію твою реакцію, - відкашлявшись, промовив Кінар. - Але й ти зрозумій, я не можу сіяти паніку серед людей, спираючись на слова наві. Є чіткі правила та команду віддає ковен.
- Так надішліть йому вісника, - запропонувала я. - Тільки зараз надішліть.
- Та що ти собі дозволяєш? - здійнявся наставник стихійників. - Ти навіть ще не алхімік!
- Я просто прошу відправити вісника, - холодно сказала я. - Не вірите наві? Я не вимагаю. Але ігнорувати її слова не треба.
Кінар зітхнув і, похитавши головою, потягнувся до глиняних статуеток, що стояли на столі. Красиві, дорогі, з гербом академії. І магії у них більше, ніж у звичайних побутових вісниках. Може, вийде? Я, затамувавши подих, стежила за тим, як майстер-директор шепоче пташці послання, як вражено дивиться на неї, як відкладає одну фігурку і бере іншу. Викладачі теж завмерли, спостерігаючи за цими маніпуляціями, у їхніх поглядах повільно проступав жах від усвідомлення того, що я принесла правдиві звістки. Димок посмикав мене за спідницю, привертаючи увагу. Я глянула на нав, запитала «що?» одними губами. Шиш не відповів. Не треба було, мені й так стало зрозуміло на його погляд, що вже почалося.
І почалося. Почалося все з дрібного тремтіння, що пройшло по всій будівлі академії. Затріщали стіни, забрязкали шибки у вікнах, з дзвоном падали дрібнички з полиць у кабінеті. З гуркотом звалилися книги. Кінар перестав терзати фігурки птахів і підняв погляд на мене. Я лише руками розвела, мовляв, «я попереджала». А потім будинок підкинуло. Чи мені так здалося? Але почуття було саме таким, ніби академія відірвалася від землі, а потім звалилася на неї. Тремтіння посилилося, переходячи вже у відвертий землетрус.
А потім крізь величезне панорамне вікно кабінету Кінара ми з жахом спостерігали, як із вод річки біля академії піднімаються скелі. Величезні, чорні, з каменю, якого зроду не було в наших землях. І підозрюю, що й у всьому нашому світі також. Камені виринали з води, прямуючи гострими шпилями в небо, затуляючи горизонт і сонце. Вода стікала по них униз, затоплюючи двір академії, жахаючи студентів, що гуляли там.
- Тепер сіяти паніку вже точно можна, - підсумував Нука, підводячись з-за столу.  Інші викладачі теж повскакували зі своїх місць, витріщаючись у вікно. На подвір’ї творився формений хаос. Студенти металися в паніці, з вікон висувалися перелякані викладачі, з міста долинали крики людей, які спостерігали катаклізм. - Нука, - звернувся до майстра Кінар. - Пере...
- Перевірю я підвали, - спокійно озвався майстер. - Я туди прямую.
І, продовжуючи вражати оточуючих своєю непробивністю, майстер подріботів до виходу. Дорогою і мене потягнув за собою, і шиша, який з моєю спідницею розлучитися боявся. А що майстру, він до позаштатних ситуацій звичний. У нас у корпусі то вибух, то потоп, то газ якийсь їдкий розпорошиться. Тому корпус цілителів ближче до нас поставили. Частина на бойовиках практикується, частина на нас, убогих. А чого добру даремно пропадати? Судячи з дзвону, який оголосив коридори академії, евакуацію все ж таки оголосили.
- Даня, ти поки Єшу з кабінету забери, а я підвали перевірю, - кинув на бігу Нука і, підхопивши край мантії, помчав до сходів у підвал.
Я в тому ж темпі рвонула до кабінету майстра. Шиш дрібно стукав копитцями поряд, розгублено вивчаючи навколишнє оточення. Нука правильно зробив, що підвал перевіряти пішов. Іди знай, чия курсова там у закутках причаїлася. Нам там ще людей ховати. А то вийде, що від одних тварин сховаємо, а іншим скормимо. Некрасиво вийде.
Єрмалая ми виявили, стоявшим на весь зріст у банці і трепетно ​​притиснутого до її стінки. Гомункул перелякано вдивлявся в віконце кабінету, намагаючись розглянути неподобство, що творилося там. Судячи з виразу обличчя чоловічка, той вирішив, що його просто забули. А що? Він же лише науковий посібник, хай і дуже дорогий. Наша поява Єшу здивувала. Потім потішила. Потім знову здивувала, варто було чоловічку побачити шиша, що стояв поруч зі мною.
- Дань, а ти все ніяк не вгамуєшся? - нервово реготав гомункул. - Вихованцем обзавелася?
- А ти все так само жартуєш? - Зітхнувши озвалася я, підіймаючись на стілець. За мого зросту дістати банку з гомункулом без допомоги — справа неможлива.
- А що ще лишається? - пробулькав із розчину гомункул.
- Погано в тебе виходить, ось що, - огризнулася я і передала банку Димку. - Не вмієш, не берись.
Шиш банку прийняв. Вражено на гомункула подивився. Єша теж до стінки пригорнувся, шиша вивчає уважно-уважно. Я вирішила, що познайомитися їм саме час і, вихопивши банку у шиша, на ходу затараторила:
- Єша, це Димок, - кивок на нав. - Димок, це Єша - гомункул, - кивок на банку. Димок, якого я буксирувала коридорами, глянув на Єшу і здивовано уточнив:
- Він теж нав?
- Неа, він штучна форма життя, - пояснила я.
Судячи з погляду Димка, тепер алхіміків боїться навіть нав. Так ми такі. Моторошні. Я б навіть сказала, моторошно несподівані. І ось такі всі вражені, ми помчали в бік підвалу. Трясло, до речі, більше за всіх Єшу, але лаятись він навіть і не думав, мовчки ліг на дно банки і, упершись кінцівками в її стінки, намагався стійко перенести балаканину.
- Даня! - Голос Листика долетів до мене трохи раніше, ніж сам його носій.
Сева злетів сходами вгору, притримуючи край мантії. Улька мчала на всіх парах слідом, теж вбрана у свій зелений балахон і з сумкою через плече. Алхімік за звичкою забрав з моїх рук тягар у вигляді банки з Єрмалаєм. Скосився на шиша, відкрив рот для запитання. Підлога під ногами знову здригнулася, по віковому мармуру пішли тріщини, частина з них поповзла на стіни, зі стелі посипалася побілка. Ми з друзями мовчки, без жодного звуку, кинулися вниз сходами. Конструкція хиталася і йшла хвилями, доводилося хапатися за перила, що, враховуючи шиша, висівшего на мені, було справою не з легких. Будинок гудів і стогнав, ніби бився в агонії, поки ми з друзями мчали вниз сходами.
У вікна без шибок я бачила людську річку, що перетинала міст і вривалася у двір академії, бачила, як Озим уже шикує студентів-бойовиків у шеренги, голосно і чітко роз’яснюючи їхнє завдання. Бачила лікарів і цілителів, що йдуть з сумками на плечах і стоявшого поруч Нуку, що спокійно спострізав за тим що відувалося. Бачила, як запечатують магією ворота.
Кам’яні хранителі, що століття стояли бездушними статуями, здригнулися. Розкрилися вічно сліпі, байдужі до всього очі. Століттями цей світ був спокійний і ось — попереду на них чекає битва з невідомим, тим, що хлине сюди, коли грані впадуть. Здригнулася земля, коли перший із вартових став на повний зріст, піднімаючи меч для битви. Поруч із ним пліч-о-пліч встав другий. То був поганий знак. Уля засмучено застогнала, дивлячись у небо, і ми з жахом вперли погляди у далечінь. Небосхил змінювався, витрачаючи блакитні фарби. Зникали хмари, що пушинками висіли в небі, їх змінювала сіра імла, що затягувала милу оку безмежну синь. Сонце, що ще недавно привітно блищало згори, тепер ледве світило крізь мерзенний серпанок. Відчуття було, наче сталося сонячне затемнення. А потім з’явився перший спалах, що зеленим розчерком пронизав небесну гладь.
- Дракони, - прошепотіла Уля, припадаючи до вікна.
Так, споконвічні, це були вони. Але не ті, до яких ми звикли в цьому світі. Ці не обернуться прекрасними юнаками та дівчатами. У небі, кримлячи імлу крилами, летіли носії смерті. Вогнедишні тварюки з моторошними перетинчастими крилами, чорною лускою, червоними, повними голоду очима.
- Почалося, - пискнув поруч шиш. - Грані дедалі тонше.
Закипіла і піднялася прозорою стіною водяна гладь рову. Стихійники завмерли на вежах, готові утримувати сили стихії стільки, скільки вона їм підкорятиметься. У тривожній тиші, що зависла, були чутні вигуки викладачів, перелякані ремствування студентів. Десь унизу схлипували люди, яких вели до підвалу. Слабка надія, кволий захист старих стін. Але це краще ніж нічого. Краще, ніж стати чиїмось обідом. Перший вогненний спалах обпалив дерева, що росли біля краю річки. Нав“ї тварюки пробували на міцність цей світ, розминалися перед тим, як напасти. Забавлялися, як кіт, що загнав мишку в куток.
Перед тим, як пірнути в підвал, я зуміла розгледіти в юрбі аспіранта, на плечі якого сидів Каратай. На серці полегшало, отже, боровички теж дісталися фортеці. Будівля знову здригнулася. Ми, перелякані, увірвалися до підвалу, там все палало від червоних мантій та золотих зірок. На жаль, там, нагорі, ми не потрібні. Ми не втримаємо захисту навколо будівлі, не відіб’ємо атаку наві. Ми практично такі ж евакуйовані, як і простий народ. І якщо від лікарів хоч якась користь, то від нас...
- Даночко! - голос Вільхи на мить відігнав панічний страх.
Я радісно кинулась до своїх рідних. Бухнулась навколішки, обіймаючи боровичків. Таких рідних та близьких, коханих, дорогих. Вони тут, у безпеці, від усвідомлення цього хоч трохи, але полегшало. Ось тільки Яра поряд немає. Від спогадів про дракона стало нудно, боляче, нестерпно. Де ж мій дракон? Що з ним? Хотілося сісти на підлогу і розплакатися, випускаючи на волю страх і біль, що роз’їдали душу, як кислота. Жахливо відчувати своє безсилля. Усвідомлювати, що ти не можеш нічого змінити, допомогти, запобігти. Ти просто баласт. Той, хто ховається за чужими спинами, поки інші проливають кров, рятуючи твоє життя.
- Що це? - почувся голос у натовпі. - Нав?
Вигук змусив обернутися. Димок відстав від мене і тепер самотньо стояв посеред приміщення, стиснувшись і зацьковано косячись на всі боки. А натовп людей і не зовсім людей гидливо морщився, дивлячись на нещасне створіння, якому не пощастило народитися іншим. Просто іншим. А я згадала ті почуття, що прокинулися в моїй душі тоді, коли ось так само стояла, з усіх боків оточена збожеволілим від гніву натовпом.
- Хто пустив сюди нав? Як воно сюди проникло?
- Гоніть його! Ану, пішов геть!
Толкнути Димка не дозволив Листик, що виступив вперед. Рішуче блиснув окулярами, затуляючи шиша. Я теж підійшла до друга, підтверджуючи, що заступлюся за нав. Незабаром і Улька поряд утворилася. Стоїмо вчотирьох і думаємо, нас просто поб’ють чи разом із нав“ю в шию поженуть?
- Але це нав! - пискнув торговець квітами.
Людина, до речі.
– Технічно, ми теж, – огризнулася я. - Для людей ми не кращі за шишів. І вони також готові забити нас камінням.
- Неправда, - вигукнула жінка з натовпу. - Ми магів не кривдимо.
- Ви ні, - знизав плечима Листик. - А ось в інше місто поїдьте та побачите, як нас там зустрічають.
- Тим більше це він, - я тицьнула пальцем у напівнепритомного шиша, - прийшов до нас із ризиком для життя і попередив про скорий напад наві. А міг не приходити.
Люди замовкли, але коситися на шиша не перестали. Дітей засунули подалі від наві. Ми з друзями взяли шиша і пішли до моїх боровичків. Добра Вільха витягла з кишені фартуха бублик і простягла наві. Шишик від такої жалісливості очманів, перелякано покосився на їжу, як на отрутну змію. В’яз по-дружньому обійняв Димка і потяг до покривала в кутку, де вже влаштувалися боровички.
- Даночко, ти не хвилюйся, - кивнула Вільха. - Ми за ним доглянемо. Він на вигляд смирний.
- Дякую, - шепнула я і поцілувала боровичку.
- Та мені б хоч щось робити, аби не сидіти колодою, - зітхнула Вільха.
Двері в наш відсік підвалу відчинилися, і скуйовджений і місцями ще димний майстер Нука бадьоро увійшов до приміщення. Якийсь надмірно бадьорий та оптимістичний. Я навіть сказала б, трохи істеричний.
- Ну що, колеги, як у нас настрій? - спитав алхімік. - Бойовий? Похоронний? Безладний хор голосів став відповіддю, що швидше за все ближче до другого варіанту. Нука посміхнувся ширше. Від його оскала частина людей забилася ближче до стіни. Просто Нуку у місті добре знають, і його пристрасть підривати, схрещувати та хімічити відома ще з тих років, коли майстер був студентом. Загалом майстра в Нуїрі побоювалися, бо мало хто розумів, що в нього твориться в голові. Ми до нестабільної психіки наставника вже давно звикли, тому стали ближче, допитливо дивлячись на майстра.
- Є пропозиції? - втрутився в розмову Клим.
Ось у нього настрій завжди бойовий, йому ні кінець світу, ні власна загибель не завада. Умертв“ям навернеться, а досвід свій до кінця доведе. Майстер Нука поплескав себе по боці, намагаючись загасити мантію, що тліла, і знову глянув на наше червоне в зірочки військо.
- Я щойно був нагорі, - заявив алхімік. - А там, - вказівний палець Нуки був піднятий вгору, - формене пекло. Тож пропоную надати магам посильну допомогу.
– А на склад нас пустять? - передчуваючи потіху, знову озвався Клим.
- Та ви що! - з натовпу стрілою вилетів Мох і злісно дивився на алхіміків. - Там же добро казенне!
- А в нас, між іншим, кінець світу, - єхидно нагадав Нука.
- Ще не ясно, - огризнувся боровик. – А в мене інструкція. І про кінець світу там нічого не сказано.
- А про позаштатну ситуацію?
- Мені Кінар обіцяв голову відгвинтити, якщо я вам, ненормальним, хоч тріпоть пороху дам.
- Так ви не хвилюйтеся, любий, - упираючись руками в боки, гаркнув Нука. - Якщо ви нам пороху не дасте, то голову вам нав відірве. А решта споживе всередину. Ключ!
Мох замислився, роздираємий почуттям обов’язку та інстинктом самозбереження. Просто алхіміки ж непередбачувані, піди знай, що Нука утне, якщо не отримає бажаного. А тут ще кілька десятків таких самих контужених наукою. Боровичок ще трішки пометався від однієї крайності до іншої і, зірвавши з шиї мотузку з ключем, простяг його алхіміку.
- Там полиці до підлоги не пригвинчені, - повідомив боровик, - так ви це обережніше.
Ключик перекочував у замурзану долоню Нуки, а потім ми всі як один рвонули за майстром геть із підвалу.
- Даня, ти куди? - злякано вискочила Вільха.
Навіть лаятися надумала, але натрапила на мій погляд і замовкла. Тільки жалібно схлипнула і відвернулася. Від натовпу цілителів відокремилася Уля і підійшла до нас.
- Я з вами. Пригоджуся і за фахом, і як зайві руки, – повідомила подруга. - Нагору мене не взяли, сили слабенькі.
- Руки зайвими не бувають, - кивнув Сева.
І ми вискочили геть з підвалу, примостившись у хвіст червоного натовпу своїх братів за мисленням. Лікарів у підвалі було небагато, бо більша їх частина знаходилася якраз нагорі, але тут усі здорові та живі, а у нас кожен експеримент пов’язаний із можливою смертю. Тож Улиному пориву всі були дуже раді. А то наші поки що перев’яжуть, то й кров’ю стечеш.
- Отже, колеги! - Перехоплюючи у Листа банку з Єшею, промовив Нука. - У вас буде унікальна можливість застосувати на практиці всі ті знання, що у вас є, - потім погляд на перший курс, що принишкнув. - А перший курс складе іспит з хімії автоматично.
- Посмертно, - підсумував із банки Єша.
Дотепник, штучно виведений. Погляд Нуки був сповнений обіцянки для гомункула довгого та самотнього життя на полиці. Єша перейнявся і вирішив знову залягти на дно і пережити тряску гордо і мовчки. Благо склад був теж у підвалі, так що носитися сходами не довелося. Лампи одна за одною спалахували, спонукаємі не магією, а точним механізмом з трутом і смолою, придуманим одним з алхіміків для тих випадків, коли магією користуватися не вийде. Мене починає лякати наша далекоглядність. Чесно, ми майже не помиляємось.
Студенти розсипалися по складу, як зграя вовків, що потрапили в загін зі худобою. Кожен хапав з полиць те, що хотілося, очі хлопців, що азартно блищали, обіцяли наві болісну і витончену загибель. Ідей багато, а втілити їх досі не доводилося. Ми з Листиком теж копошилися на полицях, перебираючи банки з реактивами. Так як я більше по отрутах фахівець, то банки вибирав Листик, прискіпливо вивчав їх вміст на світло.
- Ходімо до бібліотеки, - набиваючи кишені склянками, говорив Нука. - Там і література потрібна є, і хороший огляд. І вікно розміру відповідного.
Вітражу кінець. Шкода, я любила цей нехитрий краєвид. Але своє життя я якось більше люблю. Отже, зануривши знайдене в підвалі мішки, ми рушили нагору. Як не намагалася, а погляд сповзав у віконця на сходах. Драконів у небі вже не було. Один дохлий та розполовинений валявся у дворі академії. От і знадобилися охоронці, чи надовго заряду їх сили вистачить? Але в небі драконів не було відступили.
Над двором сяяв захисний полог, маги розбилися на групи і щось жваво обговорювали, дивлячись то на небо, то на стіни навколо академії. Подвір’я мало жалюгідний вигляд, частина дерев обгоріла, на гравійних доріжках виднілися бурі плями. Під старим дубом лежало кілька загорнутих у плащі пакунків. Ось перші плоди цього бою. Я продовжувала ковзати поглядом по тим хто стяв на подвір’ї. Каратай усе так само сидів на плечі свого блідого, але відважного аспіранта, Озим розмахував руками і щось тлумачив хлопцям-бойовикам. Був тут і майстер Бус із своїм загоном стражників.
А потім серце тьохнуло і забилося в грудях з потрійною силою, як спійманий птах. Поруч із втомленим і вимазаним у чомусь чорному Кінаром стояв Яр. Мій Яр! Живий та неушкоджений. Дракон був у звичній формі сутінкового вартового, із зібраним на потилиці волоссям. Зосереджений і похмурий, занурений у свої явно невеселі думи. Кінар щось говорив, Яр лише сухо кивав у відповідь і косився на небо. Я спіткнулася на одній із сходинок, мало не полетівши вниз. Врятувала мене від падіння присутність на сходах Клима.
Мій неосяжний однокурсник займав всю відстань від стіни до поручнів, так що впасти було нікуди. Тільки на Клима, а від нього я спритно спружинила в те саме вертикальне положення. Сходами промайнули нервові смішки, потім відвертий регіт. Клим сміявся найголосніше і, підтримавши мене і мою ношу, допоміг відновити підйом. І ми, як мурахи, ланцюжком рушили далі, готові мстити і боротися. А що? Ми можемо нам тільки дай.
У бібліотеці було тихо та безлюдно. Але зграйка привидів зависла біля вікна, співпереживаючи зовнішнім подіям. Наше численне поголів’я дуже здивувало примар, але свої звичні моралі вони проковтнули відразу, варто було глянути на Нуку. Та його Кінар у такому стані чіпати боїться, а директор все ж таки маг. А примари хоч і померли, але в суперечку вступати не побажали, загрозливий наш Нука. Страшний і жахливий навіть для тих, хто давно спочивав. Тож примари промовчали і тільки підпливли ближче, коли ми вивантажили свої мішки на столи. І помчало. Порох, сірка, порошки, рідини, пасти. Ми на повну котушку включили свою невгамовну фантазію і робили все, що може продірявити, пропалити, розчинити або ще як пошкодити шкіру або луску.
– Оу! - долинув голос від вікна.
Касьян так і стояв біля вікна, з цікавістю дивлячись у двір крізь кольорове скло вітража.
 - Що там? - не підводячи голови від реактивів, спитав Нука.
- Анцибали, - повідомив привид. - Десятки зо два.
У мене з рук випав ґнот для шашки. Анцибали це болотяні чорти. Але більші і небезпечніші за шишів. У нашому світі рідкість і виявлялися раніше тільки в тих «гиблих місцях», де були переходи в нав. Це споконвічні діти темного світу, величезні, моторошні, сплетені з коріння і гілок велетні, з очима, що світяться, і неймовірною фізичною силою. І їх не бере магія.
- Вони далеко? – уточнив із банки Єша.
Гомункула було встановлено на столі де він керував однією з груп студентів. Зважаючи на те, що ті змішували у відрі, від того, в кого цим хлюпнуть, не залишиться навіть попелу.
- Перед мостом, - слухняно сказав Касик.
- А маги? – уточнив Нука.
- Тримаються, але хитаються, - повідомив Касьян. - Їх ще дракони вимотали. Маги на них багато сил загубили, але все ж таки відігнали.
- Ясно, - Нука розігнувся і задумливо глянув на цей вітраж. - Зараз ми їм перепочити дамо.
 І по команді наставника хлопці, включаючи Листика, попрямували до вітражу, озброєні хтось стільцем, хтось шваброю. Примари чесно намагалися припинити свавілля. Але вони безтілесні, а ми рішучі. Тож був у нас вітраж, а тепер стала чудова дірка у стіні. Науковий винахід Листика отримав нове прочитання, і замість хиленьких шашок було скручено величезні валики з довжелезними ґнотами.
- Головне, кинути подалі, - інструктував колег Листик. - І вуха прикривайте, бо я досі одним не чую.
Що ж, нам тільки дай волю. Анцибали хоч і нав споконвічна, але коли землю навколо них почало рвати на шматки, вони трохи розгубилися. А дехто навіть рвонув, коли шашка застрягла в сплетінні гілок на їхніх тілах. Мальовничо так їх розкидало по галявині. Маги теж розгубилися і, задерши голови, дивилися на психів у червоних мантіях, які, мало не вивалюючись з вікна, з вереском шпурлялися вибухівкою в нав. Загалом, ми нарешті отримали загальне визнання, і тепер нас боятимуться ще більше.
На допомогу приспіли стихійники, що швидко зреагували, так що шашки потрапляти в нов стали частіше, оскільки попутний вітер їм був забезпечений. Отже, проріджене поголів’я болотяних чортів задумалося, «а чи вартує вичинка?». Судячи з того, що нав рвонула в бік обвугленого лісочка, не так уже й хотілося їй їсти. Радості в червоних рядах не було меж. Ми сміялися та обіймалися. Хтось навіть помилково намагався обійняти примари. Звичайно, ці не були пристосовані для обіймів, і такий порив закінчився гучною і болісною зустріччю із підлогою бібліотеки. Але що нам біль, коли ми тільки що змогли прогнати споконвічну нав?
- Так, не розслабляємось, - нагадав нам про справу Нука. - Давайте, готуйте нову партію, і більше.
Сказано зроблено. Примарам залишалося вражено дивитися на те, як люди, що тільки-но біснувалися без переходу, майже миттєво, знову пішли в роботу. Так ми такі. Приголомшливі. Ми з Улькою в чотири руки катали і вкладали в шашки ґноти, хлопчики змішували реактиви, Лист, Нука та Єрмалай керували процесом. Примари попливли від цього безумства подалі. Тільки Касьян і Федот маячили неподалік, обережно косячись на мене. Цікавість – це безсмертна штука, цими двома підтверджено.
- Даня, - пошепки запитала Уля, - ти хоч розумієш, що відбувається?
- Почасти, - не підводячи голови, повідомила я. - Наскільки я зрозуміла пояснення Яра, то якийсь обряд із порталом у Жабицях порушив напрям енергії всередині порталу. А потім потихеньку замкнуло ще кілька. І це створило можливість магії наві проникнути в наш світ.
– Не зовсім зрозуміла, – чесно зізналася моя подруга.
- Ну, дивись, - я відклала шашку і підняла погляд на Ульку. - Портали – це величезні випромінювачі. Раніше вирва була спрямована так, що сила з неї не випромінювалася, і магія смерті блокувалася в наві. А тепер ці потоки спрямовані назовні і випромінюють силу назовні. Ось нав і лізе до нас, бо і кордони стали тоншими, і почувається вона тут як удома через підтримку рідної магії.Я глянула на величезні, сповнені нерозуміння очі подруги, і вирішила підшукати аналогію зрозумілішу.
- Пам’ятаєш тих магів, яких убивали в Нуїрі? - Дочекалася кивка подруги і продовжила. - Каріс наносив на накопичувач в’язь, що порушувала роботу каменю. Той повинен був накопичувати та утримувати, а почав висмоктувати, а потім транслювати силу мага до п’явки Каріса. Ось із порталами проробили майже те саме, але тепер не знають, як повернути напрям енергії в колишнє русло.
– А чому вони їх не закриють? - Уля, незважаючи на любов до романів, вміє логічно мислити.
- Тому що, наскільки я зрозуміла вже зі слів Димка... шиша, - вирішила я уточнити для подруги, - магією це зробити не можна, портал і те, що з нього лізе, харчується силами магів. Їхня сила має витоки з наві, ось нав її і вбирає.
- Отже, кінець? - пискляво через сльози, що підступили, уточнила Улька.
- Ні, - невпевнено сказала я, обіймаючи подругу. - Одна розумна людина сказала, що світ так просто не занапастити. Він може змінитись, але не зникнути.
- Дуже втішила.
- Ну, може, не все так погано, - нервово реготнула я. - Іноді погане може й добрим обернутися.
Уля хихікнула, висловлюючи свою думку про мої філософські висновки. Я просто зітхнула, згадуючи той день на пляжі, який ми провели разом із Яром. Як добре нам було разом. Спокійно. І ці квіти, що ростуть з води. Як Яр тоді сказав? «Немає абсолютних понять. Життя та смерть частини одного циклу». Чому мене напружила думка про цикл? Знати б. Я продовжила катати шашки і напружено відловлювала свої швидкі думки, які, як таргани, намагалися від мене розбігтися. Цикл це перехід одного в інше, як змінюються пори року, як зароджується дощ, що потім живить річки. І що мені це дає?
А дає це те, що немає абсолютних понять, те, що несе життя, може вбивати, а те, що вбиває, здатне врятувати життя. Будь-яка дія має протидію, це закон, відомий усім. Важлива не сила, важливий вектор її застосування. І я завмерла, дивлячись у порожнечу. Каріс порушив роботу каменів-накопичувачів, змінивши напрямок потоків сили в них. Він змусив випромінювати те, що було створене утримувати. То чи не означає це, що процес із порталами звернений? Можливо, ми зможемо змусити їх транслювати чужу світові силу всередину. Направимо потоки в інший бік, перевернемо вирву і створимо вир, який всмокче силу туди, звідки вона зараз безперешкодно хлеще.
- Данно? - Улькін здивований окрик застав мене вже на виході з бібліотеки.
Я навіть не обернулася. Тільки махнула рукою і помчала коридорами. Це ж так просто, портал це вирва, але ми так до них звикли, що перестали помічати, куди вона спрямована. Адже спіраль виразно видно, і спрямована вона завжди була всередину порталу, ніби йдучи в землю. Зараз, роз’яснюючи Ульці принцип роботи порталу, я тільки й зрозуміла, що саме мене весь цей час насторожувало. І все так просто! Як казав Р’яве, відповідь завжди є, залишилося її знайти.
То може у нас вийде знайти час для запечатування порталу? Якщо не відігнати кінець світу, то хоч відстрочити? Час, необхідний для розробки стратегії. Раніше я б сумнівалася, раніше я не знала, права чи ні. Зараз сумнівів не було, я не знала, чи правильно мислю, але я хоча б намацала нитку, що може привести до порятунку. Все ж таки життя поряд з Яром і спілкування з дивним майстром Р“яве щось змінили в мені. Я перестала боятися. Я вже одного разу мало не позбавила себе щастя, піддавшись сумнівам. Ще раз я так не помилюся. Та й логічні ланцюжки у мене виходять, згадати хоча б нашу справу з тим стражником, відповідь теж була до абсурду проста. Я вилетіла надвір, шалено озираючись і шукаючи в натовпі свого вогнедишного чоловіка. Знайшовся чомусь Озим. І не тільки сам знайшовся, але, побачивши мене, попрямував із найгрізнішим виглядом щось пояснювати.
- Жваго, у підвал, жваво, - гаркнув наставник. - Від тебе тут пуття не буде.
Не відповіла, відмахнулася від мужика, продовжуючи нишпорити поглядом по двору.
- Ви майстра Дорхе не бачили? - так само дивлячись убік, уточнила я.
- Не до тебе йому, - зло озвався Озим.
 – Це добре, а він де?
Озимий мовчки тицьнув пальцем кудись у бік того самого перерубаного дракона. Яр і справді стояв біля цієї туші разом із Кінаром. Стоять, мовчать, мабуть, думу думають. Ну а я знову помчала по двору, перестрибуючи через комки землі, якесь каміння, дошки.
- Яр! Яр! - Закричала я, наплювавши на конспірацію.
Та яка конспірація, якщо ще за кілька годин нас, може, зжеруть і перетравлять? Дракон мене, природно, почув, усміхнувся, даючи зрозуміти, що помітив. Здалеку він виглядав краще, а поблизу стали помітні садна і подряпини на обличчі. Рукав куртки розпоротий і в розрізі видно кров, що запеклася.
- Мишко, - спіймавши мене в обійми, видихнув Яр. - І ось чого тобі в підвалі не сиділося?
Моя ефектна поява і не менш ефектне обіймання з наставником злегка відвернули присутніх від їхніх справ. Кінар ошелешено дивився на мою руку, де блищало подароване дракона драконом обручка. Хтось із бойовиків випустив спис, Озим сплюнув на землю і пішов зривати зло на студентах. Потім за спиною щось гримнуло, знявши хмару смердючого пилу. Як виявилось, мої обійми з Яром можна було спостерігати і з бібліотеки. Їх і спостерігав Клим, який бив у відрі заготівлю для чергової вибухонебезпечної суміші. Судячи з осіб навколишніх, наші з драконом відносини затьмарили навіть кінець світу, що твориться навколо. Такі ми цікаві.
- Я знаю, як перенаправити потоки енергії в порталі, - прошепотіла я чоловікові. Яр завмер, так само утримуючи мене в обіймах. Кінар, який чув мої слова, зітхнувши похитав головою, висловлюючи своє ставлення до маячних ідей алхіміків. Некромант, що проходив повз нас, глузливо пирснув і поплентав веселити побратимів.
– Як? - серйозно спитав Яр.
- Як Каріс, - тихо пояснила я.
Яр моргнув, розгублено дивлячись убік. Звичайно, всі вже й забули про цю справу, і я забула. Якби не та аналогія, що я провела для Ульки, то й на думку не спала б така ідея.
- Навряд чи від мітки цього божевільного портал зможе повернутися до нормальної роботи, - обізвався Кінар, який, природно, міг чути нашу розмову. - Мітка не зможе зупинити потік такої сили.
- Не зупинити, - з усмішкою промовив мій змій. - Але ж магічно закрити портал зараз неможливо, а от якщо перенаправити потік знову...
І мене, підхопивши на руки, потягли до будівлі академії, продовжуючи шокувати всіх зустрічних.
– І проконсультуватися є з ким, – закивала я, вказуючи на вікно бібліотеки.  Звідти разом з алхіміками з вражаючою для мертвих допитливістю виглядали дві примари. Федот мій погляд помітив і помахав у відповідь. Отже, ми маємо ідею, а це вже чимало. Як мінімум, ми маємо надію. А максимуму можна і потрібно прагнути.




Поскаржитись




Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше