Ра ііані

4.2

...Та не зараз. Звукові аналізатори сигналізують про появу Каліостри в зоні  досягнення.

- Нас чекають в командній рубці, - вдирається до мене у каюту дівчина. Виглядає вона вже набагато краще - зачесана, знову в окулярах та офіційному костюмі. Мушу слідувати за нею.

- О, до речі, маєш зараз трохи попрацювати. Ваш військовий сказав, що потрібно лише тобі це показати, а ти все зробиш сама.

- Показати що?

- Побачиш, - посміхається принцесса, - це наша оплата вам за виконання послуг. Хочу побачити твоє здивування. О, і ще одне. Будь-ласка, не роби ніяких зауважень нашому навігатору.

- Прийнято. - і чого б це я це робила.

Прямуємо коридорами круїзеру. Заходимо до командної рубки..

- Знайомтесь, - весело говорить Каліостра, - це капітан Сател. А це, - вказує на мене, - наш партнер РА ііані. Хочу щоб вона подивилась стрибок.

- Добре, - капітан вказує на вільне крісло позаду, - розташовуйтеся зручніше.

Вмощуюсь на запропоноване місце. Каліостра та капітан теж. Крім нас в приміщенні ще троє саатангів: двоє пілотів - молоді хлопець та дівчина, і навігатор - зрілий саатанг. Починаю роздивлятися рубку, відразу включаю запис зі всіх сенсорів, адже невідомо коли ще буде можливість так зблизька все роздивитись. Повільно переводжу погляд з однієї панелі керування на іншу, поки мене не гукає принцеса:

- Не туди дивишся!

Вказує на панорамне скло головного ілюмінатора. Наш круїзер робить розворот і в поле зору потрапляє диск гігантської помаранчевої зорі спектрального класу К3 в короні розпечених газів. Завжди захоплювалась цим видовищем - як потоки плазми складаються у візерунки під дією магнітних полів, а темні плями чергуються з яскравими спалахами протуберанців. Все це таке живе, таке мінливе.

Між тим корабель наближається до зірки по гіперболічній траєкторії, ми буквально “падаєм” до неї.

Не можу зрозуміти, куди ми рухаємось? Разом з тим гаряча розплавлена поверхня зорі затуляє весь простір ілюмінатора, так що дивитись на це звичайним зором стає важко.

- Я ж казав, у скіорів вбудовані сонцезахисні елементи! - реагує молодий пілот на моє автоматичне затемнення лінз.

- Ну гаразд, в цей раз я програла, - відповідає його напарниця.

- На що спорили? - втручається у розмову Каліостра, і не дочекавшись відповіді продовжує, - Не забули, до речі, що винні мені пляшку “Особливого старательського”?

Принцеса робить декілька рухів правою рукою над своєю секцією панелі керування - на головному ілюмінаторі з’являється позначка, що вказує на об’єкт біля поверхні зорі. Судячи з нашої траєкторії, туди ми і прямуємо.

- Ось куди тобі слід дивитися! - каже Каліостра. - РА ііані, для протоколу, королівство Сіотан відкриває вам координати міжпростірного однобічного порталу з підсектору WASP-11 у сектор D-18, підсектор Хелл-66! Ми виконали свою частину угоди. Тепер ваша черга.

Вхідні повідомлення по альфаканалу:

- Плату зафіксовано.

- Координати відмічено. Присвоєння маркування - нетиповий портальний перехід Saa01.

- Поточне завдання: фіксація входу-виходу, просторово-часових параметрів, енергетичного навантаження. Пріоритет - надвисокий.

Конфігурація сенсорних систем - чутливість на максимум.

Базатоканальний запис. Старт.

Тепер я просто вдивляюсь в об’єкт на який вказала мені Каліостра. По мірі наближення до нього він все більше обрисами нагадує класичний міжзірковий портал, от тільки належної транспортної інфраструктури навколо нема. Мені тільки і лишається що вдивлятись. Уявляю як зараз працює інформаційна та військова (не сумніваюсь що без неї тут не обійдеться) техпідтримка. Як РА тоєрі сидячи у РМЦ за екранами моніторів, змінює налаштування моїх спектральних камер для отримання найбільш чіткого зображення, як перенаправляє отриману інформацію на розгляд військовим. Як РУ квітвдрі у РВЦ безпосередньо на своїх оптичних лінзах дивиться моїми очима на щойно відкритий для нас портал. Як співробітники аналітичних центрів розкладають отримані дані, як факт існування порталу вноситься в інформаційні моделі, в реєстри транспортних систем… А далі вчені будуть фіксувати та вивчати технології, що були застосовані для створення порталу… дипломати будуть намагатися з найбільшим зиском продати ці технології… аналітики міжвидових відносин впишуть нову главу до протоколу “вид №003892 - “саатанг”... Звідки це: “хто володіє інформацією - володіє всесвітом”? Здається хтось із відомих пралюдей сказав… Ми скіори поставили собі за ціль бути першими у володінні інформацією. Це основа нашого суспільства. Ми - володарі всесвіту! А я маленька частинка всього цього. І, до біса, як же це круто!..

- З вас дві пляшки! Я ж казала, що скіорка буде здивована! Бачили, навіть “підвисла”, - реагує принцеса на мою відсторонену поведінку.

Не буду спорити з Каліострою. Так, я здивована. Але не тільки самою наявністю  не зафіксованого ніде раніше особистого саатанського порталу. Зрештою про щось таке зазвичай задумуєшся, адже кожен вид намагається створити для себе незалежні умови для пересування галактикою. Я також здивована його розташуванням. Адже зірка WASP-11 - це та сама зоря, на зворотній стороні від теперішнього нашого перебування знаходиться той самий портал TN, яким я рекомендувала скористатися Каліострі для стрибку у сектор D-18. Там одна з найбільших космічних транспортних розв’язок. А ми зараз заходимо “з чорного входу”...

Все ще сиджу нерухомо у кріслі та дивлюсь на конструкцію саатанського порталу на фоні розпеченої зорі. Мій корпус зараз перетворився на велику приймальну антену. У свідомість проникають потоки інформації зі всіх сенсорів та органів чуття одночасно. Саме цікаве полягає в тому, що в такій ситуації потрібно, як говорив мій колишній куратор, “відключити головний мозок”. Не намагатись осягнути все, що зараз сприймається, намагатись взагалі не думати. Складно? Дуже…Санні Міллер

Відредаговано: 18.02.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись