Скарби Примарних островів. Карта і компас

Розділ 3. "Нова команда" - 5

Окрилений знайомством із Деніелом, Ярош з надією зазирав в очі перехожих, та зустрічав у них тільки сірість. Уже перед ніччю Сокіл прийшов до таверни, всі його пошуки не мали успіху: у цьому містечку не зосталося піратів, схоже, що коваль був останнім, хто лишив цей берег. Інші ж зістарилися, загинули або втекли від мирного життя. Та більшість тих, на кого потай чекав у таверні Ярош увесь минулий день, спочили на міському цвинтарі, проживши вельми щасливе життя. Могили тих, хто відмовився від свого минулого заради спокою і створених родин, нічим не відрізнялися від місця спочинку добропорядних городян.

Щойно капітан увійшов у двір, його побачила Роксана, хотіла вибігти назустріч, та чомусь зволікала і залишилася біля вікна.

Низенька тінь відділилася від стіни, заступивши піратові шлях.

На вигляд дитина років дванадцяти, та в очах немає дитинства, як нема єдиного кольору. Цій давній істоті багато років, надто багато, щоб їх рахувати. Але і зла в них немає, як у напівпорожньому погляді Хедіна. В його очах вирують зарозумілість і море. Багато моря, багато свободи, бо у давнього є крила, хоч зараз їх і не видно.

– Ти теж хочеш бути в команді на кораблі з чорними вітрилами, – Ярош не запитував, бо очі хлопчини спалахнули жагою пригод так яскраво, що інший би відсахнувся, але не піратський капітан.

– Так, пірате, так. Я приєднаюся до вас пізніше. І можна мого товариша крилатого покликати? Можна? – зараз давній здавався звичайним кучерявим хлопчиськом, що мріє про пригоди.

– Де товариш?

Хлопчик свиснув. З темряви до них опустився ангел, чиї крила відливали чорнотою. Очі його теж сяяли, але не так яскраво, як у молодшого крилатого.

– Ви в команді, – погодився Ярош, хоча його трохи овіяло холодом від вітру, який здійняв ангел.

– Дякую, капітане.

Ярош увійшов до таверни, але Роксана бачила, як хлопчина скоса подивився на чорноперу постать, й ілюзія розтанула. Та, може, їй примарилось, адже ніч була темна і хмарна.Наталія Девятко (Natalia Devyatko)

Відредаговано: 20.08.2020

Додати в бібліотеку


Поскаржитись