Тетянка. Книга 1

Історія десята «Раки»

Історія десята «Раки»

- Щось зовсім клювати не хоче? – скаржилися друзі, заглядаючи майже в порожній судок. Аж раптом як потягне поплавка під воду, що і вудка з рогачів випала! І, що ж ви думаєте? Здоровецький карась? Короп? Е, ні! Рак! Вхопився намертво клешнями і відпускати не хоче.

- У мене ідея! А давайте раків ловити? – запропонував Мишко.

- Ага, у мене ще після останнього такого ловіння пальці не позаживали! – жалівся Сашко.

- Так то ж ми руками їх ловили, під водою у нірках намацували. А то я бачив, як дорослі до маленького вудилища прив’язували мотузку, на кінці якої теліпалося тухле м’ясо. Раки його понад усе люблять і здалеку чують! Так от… Опускають вудку у воду під самісіньким берегом і чекають, доки позлізає здобич, а потім підсакою раз – і штук п’ять у полоні. Круто, так?

- Круто, тільки де ми тим тухлим м’ясом розживемося? – запитав Святослав.

- У мене є ідея! – вже ніхто не сумнівався, що  то промовила Тетянка. – Буде вам наживка. Збираємося ввечері, на цьому ж місці.

Усі погодилися і розійшлися по домівках. А Тетянка прискочила додому. Упевнилася, що ніхто не бачить. Дістала каструлю з супом з холодильника, підігріла на плиті і, закутавши у ковдру посуд, почала чекати, доки страва не прокисне. У літню пору – це не довге діло. Відкрила кришку –і аж скривилася! Таке смердюче – жах! Потерла свої малесенькі долоньки і дістала зіпсоване м’ясо. А каструлю з супом назад до холодильника віднесла.

- Вуаля! – сказала дівчинка, показуючи хлопцям шматки тухлої свинини.

Ті зраділи, і почалося захопливе дійство. Раки дійсно ловилися на «ура»! Вони жадібно хапалися своїми гострими клешнями на наживку і тут же потрапляли в саморобний дитячий сачок. Такого улову друзяки ще не бачили! Відро по вінця, а що не вмістилося, те хлопці замотували у футболки. Додому не йшли – на крилах летіли.

- От горе. І як це могло трапитися? Вранішній суп у холодильнику прокис! – бідкалася мама. – Уже вечеряти час, а їсти тепер нічого.

- Не сумуй, матусю! Ми сьогодні будемо ласувати делікатесом «М’ясо раків» – гордо сказала Тетянка і вивернула цілу гору вусатих у ванну.

- І як це у тебе вийшло – так багато впіймати? – підозріло запитав старший брат.

- Просто місця треба знати! – відповіло горде дівча.Сестри Сіденко

Відредаговано: 22.12.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись