Прочитані і рекомендовані книги за квітень 2018 р.

Автор: Оксана Кириченко (Aillin Ai) / Додано: 23.04.18, 13:46:25

Традиційні щомісячні рекомендації знову в ефірі)

Цього місяця, мушу признатися, часу читати було не те щоб мало, скоріш, кількість справ була більшою. Але одна із прочитаних книг була об’ємною, і попри те, що я прагнула скоріше її прочитати, бо до біса цікава, все одно доводилось відкладати.

Тож ось вони – квітневі рекомендовані книги, які змушують задуматися про життя і приносять натхнення:

 

  • Після тебе. Джоджо Мойєс

Це друга книга англійської письменниці із серії про дівчину Луїзу Кларк, котра пережила складні любовні відносини. Не буду розповідати деталі сюжету, щоб не спойлерити. Краще почитайте першу частину «До тебе» і цю, другу –серія переверне ваше ставлення до жіночих любовних романів.

Взагалі Мойєс входить у перелік найбільш затребуваних у своєму жанрі. Її історії дихають крізь папір, а герої викликають як ненависть, так і любов, змушують проживати їх життя та страждати разом із ними. Я бачила екранізовану першу частину, на яку натрапила випадково і не змогла відірватися від перегляду. Тож друга частина серії була мені зрозумілою і вразила не менше. Книга містить багато повчальних думок і показує боротьбу Луїзи Кларк за своє місце у цьому житті.

 

  • Чарльз Мартін. Гора між нами

Книга-катастрофа: чоловік і жінка, ледве знайомі один з одним, сідають на приватний літак, щоб скоріше потрапити до своїх домівок, бо усі інші рейси скасовано. За законами жанру, літак розбивається, пілот вмирає, і двоє залишаються високо у засніжених горах міркувати про життя та шукати порятунку.

Найбільше мене вразила манера оповіді та сильний головний герой, який виявляє неабияку людяність, силу духу і тверду віру. У книзі схована таємниця, яка розкривається лише у кінці і викликає такий пік емоцій, що «послевкусие» триває ще декілька днів. 

За мотивами роману знято фільм «Між нами гори», де головні ролі грають Ідріс Ельба і Кейт Вінслейт, але я не дивилась його.

 

  • Morgenstern Erin. The Night Circus

Нарешті третя книга, що до сих пір тримає мене у своїх обіймах. Через неї навряд я візьмуся за прочитання ще однієї книги, хоча квітень ще не закінчився. Скоріш буду переглядати роботи на Litnet і Wattpad, бо вже накопичилося чимало. Але вернімося до книги.

Я читала мовою оригіналу, і ця справа виявилася не такою простою. Однак не такою складною, як Толкієн чи Праттчет. Найперше, раджу цю книгу усім, хто полюбляє магію у її первинному вигляді, фокуси, цирк та аніме. Так-так, аніме, бо книга сповнена таємниць і надзвичайно атмосферна, у ній багато деталей, а манера оповіді змушує відчути себе там, у Цирку, немов усе відбувається саме з тобою – все це дуже нагадує манеру оповіді містичних аніме.

Антураж у книзі – це запорука її популярності. Деталізація майже зводить з розуму і перетворює на палкого прихильника Цирку. Чорно-білі намети утворюють цілі лабіринти, чекають на вас, щоб захопити у полон своїх чудес. Цирк відчиняє двері лише вночі, мандрує з міста у місто, і ніщо не віщує ні його появи, ні його зникнення. Але за лаштунками триває таємне змагання двох юних чарівників, яких з дитинства готували до цієї битви. Ніхто з них не знає, що це за гра, а цирк – усього лише арена для протистояння волі та уяви. Кохання, таємниці, чари та вибір людини – поринаєш з головою в історію, а опісля ще довго перебуваєш у гіпнотичному стані, мріючи, щоб такий Цирк існував наяву.

До речі, це дебютна книга письменниці, якій відмовили тридцять літературних агентів. Книга перекладена на вісімнадцять мов (станом на 2016 рік) і отримала премію «Локус» за найкращий дебютний роман. З нетерпінням чекаю нових книг цієї авторки, бо ця увійшла у список найулюбленіших!

 

Коментарі:

Всього гілок: 1

Daniel Woolf 25.04.2018, 21:51:41

Крутий список) Правда Мойєса не надто полюболяю.
п.с. Там ВСЛ продовження Ходячого Замку завезло

У гілці 7 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Daniel Woolf 29.04.2018, 14:16:03


Aillin Ai
, З цінами справді бува напряжно(

Books language: